Pa ga imamo - park in poletje!

Spain's flag
Europe » Spain » District of Madrid » Madrid
April 3rd 2011
Published: April 3rd 2011

Imeli smo teden dni oblačnosti, dežja (beri: ne potrebuješ dežnika) in občutne povišanosti malodušja, pritoževanja nad vremenom in kot so sporočili na radiu, povečani tesnobi ter večje možnosti depresivnih momentov. Tako nas prizadene dež v Madridu! Po enem tednu se je fraza 'Vsi smo tečni' zamenjala v Vsi smo srečni'. Sonce, toplo, jagod na pretek, kratki rokavi in še več rolanja zame.

Končujejo veliki urbani projekt v Madridu - Rio Madrid, saj želijo oživeti reko Manzanares, ki je bila dolgo časa pozabljena. Madrid je dvakrat izgubil boj za Olimpijske igre (z Londonom in Rio de Janeirom), ampak nekaj koristi, od želje ali pohlepa po tem dogodku, se kaže. Prej je bila tukaj najbolj prometna obvoznica, ki so jo spravili pod zemljo, v tunele, očistili reko in pripravili projekt za športno rekreacijski park, ki naj bi bil prizorišče veslanja in maratona. Olimpijskih iger ne bo, oglašajo se ekologi, da avtoceste pod zemljo niso najboljša rešitev, ljudje ki tukaj živijo so bili naveličani 5 let samega hrupa in prahu.. in tako naprej. Park se končuje (tudi zaradi bližajočih se volitev) in zdaj lahko rolamo, kolesarimo,in se vesimo po vseh možnih igralih. Ureja se tudi plaža in se zdi, da tudi na Hrvaško ne bo več treba?!

Moj čudovit intelekt mi je narekoval, da sem se preselila v ta del mesta in imam do steze 5 min hoje. Seveda to ne bi bila Španija če ne bi vladal na teh stezah popoln kaos in rolanje izgleda bolj boj za preživetje, med žogami, kolesarji, gokarti,..priznam, tukaj ta moj krasni intelekt odpove in gre vse po pravilu pazidatenezgazi. Vseeno se počutim olimpijsko in se po službi vsakodnevno posvečam užitkom rolanja.

Z vetrom v laseh.

4th April 2011

Mi smo tudi srečni in pomladni!
Krasn. Vse zveni Krasn. Pomlad je tudi v Ljubljani. Toplo je, na trenutke že vroče. Z DOlničarjem sva 'fasala' že prve rdeče noske in manjše opekline. ;) Srečni smo, jagode mamo tut, sam en tak park nam še manjka. ;) Pošiljamo ti poljupčke: sveže, dobre, slastne. LP Urš

Tot: 0.165s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 76; dbt: 0.0818s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb