Maly Ksiaze

Western Sahara's flag
Africa » Western Sahara
March 24th 2011
Published: March 24th 2011

Zlapal nam sie ostatnio bardzo mily stop do ... MALI ! no nie wierzylismy,dopoki nie wytlumaczyl ze odda czesc bagazy w Mauretanii a potem juz nam bedzie wygodniej do Mali. Z naprawde wielkim zalem odmowilismy. Z roznych powodow chcemy juz wracac, powoli, przynajmniej z Sahary i pustyni do Maroka, na polnoc.
Spedzilismy niezapomniane chwile w oazie na poludnie Laayoun w kierunku Smary ( chcielismy bardzo do El Hagouni , ale jest to miejsce na ziemi gdzie nawet stop nie jezdzi bo miejscowych jest malo i droga tam sie konczy). Teraz jestesmy w Tarfaya - to tutaj Antoine Saint-Exupery zatrzymywal sie wozac poczte z Tuluzy do Dakaru. Tutaj tez podobno napisal jedna ze swoich ksiazek :"Poczta na poludnie".( ukochane przeze mnie: "Maly Ksiaze"," Twierdza", "Ziemia planeta ludzi") .

stopstop
stop

zatrzymal sie ten bialy pickup na fot po lewej,chcemy z nim na pce 10km,mowi ze chce 600dh=ok 60euro. Mowimy ze za duzo, i tak jedzie w ta sama strone damy 20dh nie rozumie. Na pustkowiu nagle w kilka sekund roi sie od obserwatorow. Zatrwymuje sie kolejne auto na fot po prawej,wszyscy wysiadaja i wolaja tlumacza.chlopak tlumaczy kierowcy wszyscy slauchaja kiwaja glowami,nasz zrozummial ze nie damy 600dh ; odjechal pusty.
AliAli
Ali

strasznie mily zawiozl gdy zrozumial dzie chcemy dotrzec. Auto bez tylnej szyby,kocia muzyka lokalna, pisty=rodzaj pustynnego bezdroza zeby ominac policyjne posterunki.
slonko idzie spacslonko idzie spac
slonko idzie spac

i na pustyni budza sie...np. gwiazdy,ksiezyc w pelni, i inne
o porankuo poranku
o poranku

wszystkie nocne zmory znikaja
cameleon bejbicameleon bejbi
cameleon bejbi

czekalismy zeby zmienil kolor, ale zielenil sie caly czas,chyba za mlody
kto zgadniekto zgadnie
kto zgadnie

jak ta historia sie skonczyla..?
nasluchuje z ktorej strony nasluchuje z ktorej strony
nasluchuje z ktorej strony

z ktorej strony nadjedzie stop
taki niewyrazny..taki niewyrazny..
taki niewyrazny..

przez szybe w aucie,nienajczystsza
mulemmulem
mulem

najlepsze widoki

29th March 2011

piaskownica
Hop hop!!!! wyczekuje sygnalow spod piachow i nic....gdziescie?
30th April 2011

recenzja
Witam, natrafiłam na informację, że interesują się Państwo twórczością Antoine\'a de Saint-Exupéry\'ego. Dlatego chciałabym zaproponować Państwu zrecenzowanie książki \"Saint-Exupéry. Ostatnia tajemnica\" , której autorami są Luc Vanrell i Jacques Pradel. Informacje o książce można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2700,tytul,Saint-Exupéry.%20Ostatnia%20tajemnica Jeżeli wyraża Państwo chęć otrzymania egzemplarza recenzenckiego, proszę o podanie danych do nadania przesyłki. Pozdrawiam! Anna Jucha Wydawnictwo Znak literanova

Tot: 0.106s; Tpl: 0.011s; cc: 9; qc: 62; dbt: 0.0632s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb