EGIPT. Opuszczamy kraine Faraonow.

Africa
January 2nd 2011
Published: January 2nd 2011

Luxor. Zakon Franciszkanow.Luxor. Zakon Franciszkanow.Luxor. Zakon Franciszkanow.

Tu nam przyszlo spedzac Wigilie
Swieta i Sylwester.
Na swieta dotarlismy do Luxoru gdzie schronienie znalezlismy kalsztorze franciszkanskim. Rafalowi bardzo zalezalo na tym aby dotrzec tam na wigilie wiec w przeddzien zrobilismy ponad 140 km aby nadgonic trase i miec pewnosc, ze zdazymy. Wprawdzie do swiatecznego stolu nie zostalismy zaproszeni (zapewne w klasztorze tez klada tylko jeden talerz dla zbladzonego wedrowca a nie trzy:-) Szczerze ucieszeni tym faktem, sami urzadzilismy sobie Wigilie. Bylo to niezwykle doznanie, chodzic w poszukiwaniu skladnikow na wigilijna wieczerze posrod okrzykow naganiaczy, dzwiekow klaksonow i tlumow Arabow w tradycyjnych strojach. Absolutny brak swiatecznej atmosfery! W tych okolicznosciach odkrylismy cos pieknego - ze mozna odnalezc Swieto w nieswiecie! Ze wlasciwie jest to stan ducha a nie to co nas otacza. Na naszych kuchankach gazowych spichcilismy sobie rarytasy - makaron z sosem pomidorowym, jajkami na twardo i serem feta przyproszone koperkiema na deser chlebki pita z roztopiona czekoladam bananami, pomaranczami, cynamonemi jogurtem - typowe wigilijne dania:-)))) Spedzilismy bardzo mily wieczor, jak na siweta przystalo zakonczony seansem filmowym z laptopa:-)
Sylwestra spedzilismy w Aswanie. Okazalo sie, ze nie tylko my, ale caly peleton rowerzystow udaje sie w ta samoa strone. W sumie razem z nami az 9 osob plus Rosjanin autostopowicz! Troche przerazila nas poczatkowo
Krzycho przy garachKrzycho przy garachKrzycho przy garach

Swiateczne pichcenie
wizja pedalowania po sudanskich bezdrozach w tlumie innych rowerzystow. Przeciez mialo byc tak trudno ,tak samotnie a tu cos takiego......Finalmnie okzalo sie, ze wszyscy skrzykneli sie na nocxleg w tym samym hostelu gdzie tez spedzilismy razem noc sylwestrowa. Towarzystwo okazalo sie wyborowe! 3-jka Belgo, 2-jka Amerykanow, 1 Aglik, 2-jka Niemcow no i nasza 3-jka. Wieczor udany a tematy rozmow niewyzerpane - jak najlepiej smarowac lancuch, czy lepiej miec korbe na kwadrat czy nowe rozwiazania, czy lepsza jesttradycyjna kaseta czy Rollhof, czy lepiej miec opony z silikonem czy z kevlarem itd itp:-) Po polnocy impreza przeniosla sie do pokoju gdzie rafalowa gitara poszla w ruch i zaczela sie muzyczna czesc wieczoru. Nie wiem ile trwal recital piosenki miedzynarodowej bo zasnelam ukojona dawka 1,5 piwa:-) Coz rok abstynencji zrobil swoje:-) Tak czy siak, impreza nie potrwala dosamego rana poniewaz o 9 mielismy stawic sie w biurze gdzie mielismy kupic bilety na prom do Sudanu. Tak wiec pierwsza rzecza jaka zrobilam w nowym roku byl zakup owego biletu-przepustki do prawdziwej przygody!!!!!!!!!!!!Cudowne wejscie w nowyrok:-)
Dzis wielka latanina, zalatwienie ostatnich spraw i zakupow. Za pare godzin caly nasz peleton wyruszy w strone portu w ktorym zamierzamny rozbic obow rowerowych nomadow by wczesnie rano zaatakowac wejscie na deck i wywalczyc sobie dobre miejsce.
Jutro plyniemy do SUDANU! Od jutra zacznie sie PRAWDZIWA PRZYGODA!!!!!

2nd January 2011

Najlepszego Nowego!
Adelka, jestes wielka! ciesze sie, ze tak dobrze idzie, fajne powitanie nowego roku,trzymam kciuki za Sudan, uwazajcie na siebie. wczoraj spedzilam pare godzin z Teresa lazac po Krolikarni i gadajac, bo przeciez idzie rok Krolika a wlasciwe skacze wielkimi skokami, dzisiaj mialam odwiedzic nowa Marianne , ale Kuba chory, wszystkiego dobrego, tanna

Tot: 0.142s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 50; dbt: 0.0936s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb