Slapovi Iguazu - CUDOVITO!!!

Published: January 3rd 2009

Pobeg iz BA za par dni je bil cudovit. Severni del Argentine je, kot bi skocil v Brazilijo, tropsko podnebje, tropsko rastje in se spanscina zveni bolj portugalsko ali pa se je samo meni zdelo. Malo mestece Iguazu je turisticno ampak ni nadlezno, te pustijo pri miru, pot do tja pa pasa za oci in nova argentinska presenecenja. Za tja smo na avtobusu dobili vecerjo in zajtrk, za nazaj se je avtobus ob polnoci ustavil in ko so nas zbudli sredi noci sem si mislila, sigurno je sla guma in bo treba cakat na nov avtobus! NE, vsi smo morali ven, ker je bil cas za vecerjo, ki jo placa avtobusno podjetje!!!! Sli smo v restavracijo, pojedli in se spokali nazaj...ne vem cisto tocno zakaj ravno ob polnoci??

Slapovi so poglavje zase, toliko vode se nisem videla, dolina kar bobni! Pogledat smo jih sli iz obeh strani, brazilske in argentinske in vam povem, da tam se pa res svica ker je vlaga 90% in tudi ce se ne premikas kaplja!! Ampak je pravi uzitek skociti v vodo pod slapovi, se sprehajati med kuscarji in nenavadnimi ptici. Vstopnina je na obeh straneh nesorazmerno drazja za nas tujce, na brazilski strani se mu niti sanjalo ni od kje sem (ker moras pokazati potni list) in je na karto napisal kar Holand!!! Na argentinski sem se lepo nasmejala, povedala tri po argentinsko 'che' in sem dobila normalno ceno ampak ostala druzba na zalost ne.

4th January 2009

SREEEE NO 2009! UŽIVAŠ! TARZAN JE 1A. MERKEJ! GORENCI, KROPA

Tot: 0.155s; Tpl: 0.011s; cc: 14; qc: 78; dbt: 0.0635s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb