Den cislo 3: Rybi trh, Kirin City a Roppongi

Japan's flag
Asia » Japan » Tokyo » Roppongi
March 11th 2008
Published: March 12th 2008

Ahoj,zase ja!Tak mam za sebou dalsi den v Tokyu.Vcera bolo krasne slnecno, pre mna az trochu prislnecno, takze som musel hladat ukryt pre slnkom.Ak som predtym spominal cistotu, tak vcera som nasiel jedno miesto, kde to az tak uplne neplati.Prvou zastavkou bol totiz centralny tokijsky rybi trh.To miesto sa da opisat len jednym slovom - masaker.Je to par obrovskych hangarov vedla seba plny krabic s morskymi zivocichmi od vymyslu sveta.Pomedzi tie hromady sa premavaju typci na vozikoch nalozenych tovarom a je tam asi najvacsi smrad na svete.A to ja nie som az taky ciltivy na pachy.Ale oplati sa vidiet, su dole dake fotky.Zaujimave je, ze tam nevidno peniaze, su tam take budky, kde sedia tety-uctovnicky a ked prebehne transakcia, predavac len cosi zakrici a teta-uctovnicka zapise do zositka.Vitajte v Japonsku 21.storocia.

Pri rybom trhu je pristavisko s terminalom osobnych lodi, premavajucich na blizke ostrovceky a dalsie tokijske stvrte.Pekne miesto, vsade posedavali obedujuci Tokijcania a relaxovali.Kedze som aj ja vyhladol, pripojil som sa s armade uplne rovnakych biznismanov v stvrti Kirin City a dal si obedove menu na stojaka.Vybral som si pekne podla obrazku - nudle vo vyvare, vyprazana ryba a ryzova priloha.Po obede som si dal este pivo v parku a
Rybi trhRybi trhRybi trh

Rybicku?Skeblicku?Chobotnicku?
siel pozriet mensi chramovy komplex, v centre Tokya.Cakal som, kedy trochu ustane palava - hlavnym bodom dna mala byt totiz prechadzka cisarskymi zahradami.Nebola.Som dosiel neskoro a tak ma uz nevpustili.Som sa ani nepokusil vyjednavat, straznik mal velmi prisny pohlad.Tak som aspon pofotil daco okolo a presunul navstevu na dalsi den.Dalsie kroky viedli do stvrte Roppongi, co je moderna trendova svrt kde sa chodia zabavat mladi Tokijcania a gaijin-ovia (cudzinci).Je tam plno luxunych komplexov a hotelov.Nad vsetkym troni komplex Roppongi Hills, asi parafraza na Beverly Hills.Ja som tam nasiel este super sushi restauraciu, tak ked sa na konci pobytu vratim do Tokya, pojdem sa tam napchat.

No a to je tak vsetko, dolahla unava a tak som uz len sadol na metro a odviezol sa nazad do Asakusy.Po ceste som si skocil kupit do obchodu salatik a sake na veceru.Inac, toho sake je niekolko druhov (cire/mutne, sladke/nesladke, na zohriatie/na studeno atd) a nie je lahke vybrat.Bol nastastie po ruke ochotny predavac a pekne pisanou anglictinou mi vysvetlil, ktore je dobre.Tak som si zapisal a kupil mensiu davku.Po veceri som uz len zaspal spankom spravodlivych.

Dnes je na plane navsteva spominanych zahrad cisara a stvrt Sinjuku, vraj najsamlepsie miesto v Tokyu, sak uvidime.Zatial ahoj.

Tokijska ajfelovkaTokijska ajfelovka
Tokijska ajfelovka

Tak volaju tuto televiznu vezu v centre Tokya

12th March 2008

Veru pekne fotky. To jedlo Ti trochu zavidim. No ale po navsteve rybieho trhu aspon vies co jes :) Som zvedavy na cisarske zahrady...
13th March 2008

Jedlo
Dnes bolo to prave japonske jedlo, pozri/citaj.To ti aj ja navarim surove ryby, ak kces :D
13th March 2008

Jedlo

Tot: 0.057s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 28; dbt: 0.0329s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb