111.den - kuala tahan

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Pahang » Kuala Tahan
May 19th 2018
Published: May 20th 2018

Konecne noc bez stipancov.

Rano smer hlavna ulica, opat otvorene len jedno jedlo.

Objednal som si povodne hribovu omeletu ale po rychlom navrate kucharky z obchodu mi oznamuje, ze hriby nemaju, tak alternativa rajcinova.

Nasadnutie na lodku a smer lata berkoh.

Na odbocke na prirodny chodnik lepim nalepku ked uz dnes oslavujeme ten titul.

Kurnik fakt ma to tak sere, ze som neni pri tom. Cul clovek moze cakat dalsich 45 rokov.

Cesticka v pohode, zvacsa rovina, okolo dzungla.

Na troch razcestiach smerovniky, neda sa zabludit.

Prekracujem jeden most, neskor dalsi.

Vzdy ako jeden prekonam som blizsie k divocine.

Fakticky, viac vtactva, neskor opice a rozne zvuky.

V jednom useku mi zacina aj lepit.

Chodnik pekne vyslapany, obcas blato.

Chytam prvu pijavicu. Uplne len taka mala tenka biela. Nastasti skoncila svoju put iba na topanke. Neskor uz ziadne.

Prichadza zlomovy bod mojej cesty, mobil ukazuje cesticku dolava ale smerovnik doprava.

Podla mapy treba prebrodit rieku (mozno tam cakali lodky, neviem).

No na info centre vraveli, ze sa do mojho cielu da dostat v pohode pesi tak idem podla smerovniku (asi som mal ist podla mapy ale tazko povedat)

Cesticka ide do riadneho stupaku a vyzera to, ze po nej moc ludi nechodi.

Poracujem dalej, rozne zvuky, na zemy dost velke vyschnute vykali, dokonca aj dve fotopasce.

Na kmeni cez cesticku dva velke skrabance (nie cerstve).

Zrazu suchot a cez cesticku mi prebehli dve zvierata. Vyzeralo to ako sliepka, cele cierne len hlavu to malo cervenu.

Poletuje tu aj dost roznych motylov. Maly, velky, rozne farebne kombinacie a samozrejme v dialke skakajce opice v korunach stromov.

Mravci roznych velkosti nemozu chybat. Obcas aj neaka jasterica a fajn farebny vtaci (len 3 ks som videl )

Bohuzial kedze som vcera odpalil fotak, fotky mobilom nic moc. Hlavne mi chyba kvalitny zoom a makro rezim.

Ako som teda zlikvidoval fotak. Su dve moznosti, bud sa poskodil pri pade (po nom vsak spravil este asi 10ks fotiek) alebo neprezil tu vlhkost. Fakt bol cely mokry a kedze som ho furt nechcel vytahovat z tasticky mal som ho celu dobu cez krk.

Cul ked ho zapnem, objektiv sa vysunie ale nereaguju vrchne tlacitka, iba bocne. Takze si mozem prehliadat fotky ale nemozem fotit ani zoomovat, proste nic.

Kupovat novy nebudem, v auguste si dam neaky poslat z domu, sak ich mame doma dost. I ked asi kvalita bude rovnaka ako v mobile ale bude tam lepsi zoom.

Nazad do dzungle.

Dostavam sa nakoniec cesticky, okolo dva totalne rozbite pristresky a smerova tabula k rieke kde je miesto na brodenie.

Zhodnocujem situaciu, brodit sa veru nebudem, este keby bola voda max po kolena idem do toho. No a musela by byt aj cistejsia, hej som fajnovy.

Demotivovany z nedosiahnutia cielu sa vydavam nazad.

Uplne pomale tempo. Caka ma dost stupania, par preskakovania kmenov co su cez cestu a fajn dzunglove zvuky.

Neviem ci to bolo vlhkom, nedosiahnutim ciela alebo prakticky slapania bez dlhsej pauzy ale bol som uplne vystaveny.

Asi po 4 hod konecne stretavam prvych ludi.

Sprievodca a cinska (malajzijska) rodinka ide na par noci do dzungle.

Po viac ako 5 hod a 22km v nohach padam do jedinej otvorenej restiky.

Objednal som si len nudle ale mal som dost problem to zjest (mala porcia). Bolo mi dako blbo po dnesnej ture.

Na ubytku sprcha a neskor behnutie do obchodu. Davam nebublinkovy redbull a 1.5l flasu coly. Nech naberem energiu a cukry.

Samozrejme po vypiti takeho mnozstva coly dostavam sracku. Ledvaj som dobehol.

Dnes v mojom ubytku spi rekordne az 6 ludi ( vratane mna).

2 pary (vlastna izba za 25 pre dve osoby) a ku mne na dorm prichadza dredac.

Neskor z neho vypadne, ze je cech (flickr, youtube : ThrasherVojti ).

Chalan rok robil na novom zelande (stavby, oberacky).

Ma toho dost precestovaneho, vacsinu preferuje hory. Zadny problem ist na 5dni len s jedlom a stanom.

Postupne sa naucil si robit rozne dobroty v horach nie byt furt len na suchej strave.

Indonezia ho riadne nasirala dvojitimy cenami.

Na rijinani siel bez listku, lenze ho na checkpointe odchytili a musel platit pokutu, najskor 600k ale ukecal to na 300k.

V maumere stratil kreditky a mal dost velky problem ziskat prasule. Ceska banka ho ignorovala, potom sa dako (za pomoci domacej z ubytka) podarilo vybavit neake prachy z banky.

Ha len bol hacik z vyzdvihnutim (western union), proste indonezania mu ich nevedeli vydat, no possible, to bola ich odpoved, bez akejkolvek snahy to riesit, pri tom peniaze boli nachystane (nevim ako to presne funguje, treba mat dake ref.cislo a pas)

Tak sli do ineho mesta, zas no possible (lebo som kokot co to nevi spravit, tak povim, ze sa to neda) ale nakonec neaky pracovnik co v tom vedel chodit to vyriesil.

Chalan ide dost nizkonakladovo, nema problem si rozlozit stan a spat hocikde.

Odtialto ide este do thajska a pak domov.

Tam chce pozadat o working holiday viza do australie. V juni sa otvara kvota pre 500 ludi.

Chalan sa okrem horskej turistiky venuje i lezeniu po kominoch.

Co sa tyka zelandu, najlepsie je si tam kupit auto, verejna doprava draha a nepravidelna.

Stop v pohode, dokonca zastavuju aj samotne vodicky.

Turistika je tam paradna. Niektore kempy su free, ine spoplatnene (v nadobke sa nechaju peniaze).

V istanbule mi odporucil navstivit vojenske muzeum. Po 20.stor ok ale potom cista propaganda (hlavne ohladne likvidacie kurdov co povazuju za humanitarnu pomoc).

Kirgistan je vraj mega lacna krajina (rok 2016). Jaj taka skoda, ze tam v zime neni ok pocasie.

Zajtra sa chysta prespat v jednej z mnoha jaskyn na severe.

Boli sme teda nakupit zasoby a pak vecera v restike na rieke oproti ubytku.

Rozpraval mi kopu zazitkov, fajn chlapik s dobrym nazorom na svet.

Od dredaca by som cakal, ze bude schvalovat samozvany kosovsky stat ale nie neschvaluje ho.

Citoval mi jeden vyrok zemana o moslimoch a fakt pravda. (Netvrdim, ze vsetci moslimovia su teroristi ale tvrdim, ze vsetci teroristi su moslimovia)

V kl byval v backpakers travelers inn. Jojo v tom kde ja pred 7 rokmi. Co mi opisoval tak sa zmenila iba cena a pribudli ranajky (21rm).

V bare na terase pracuju 2 mexikanci. Ti dlhodobo cestuju bez penez.

Robia len za stravu a strechu nad hlavou. Takze makaju kazdy den asi 5hod za 21rm, fakt deal jak svina.

Jeden par, si nechal v lobby (vonkajsia terasa okolo chodi obcas dost ludi) iphone. Tak im klopem na izbu, bez reakcie pri tom som tam pocul zvuky, este 3x klopem a maju uplne v pici.

Tak cez dvere sa pytam ci nestratili iphone, nene.

Potom po chvili chalan vybieha z izby a bere ho. Bol to iphone jeho priatelky, fakt niektory ludia su ozaj dost nezodpovedny.

Rajcinova omeleta, 2 toasty : 6 rm (4+2)
Lodka : 1 rm
Lodka : 1 rm
Fried noodles chicken, banana milkshake : 14.5 rm
Nakup : 9.5rm (voda 1.5l 2, cola 1.5l 4.5, red bull 3)
Ryba, ryza dzus : 12.5 rm ( 8, 2, 2.5)

8th August 2018

výrok
Ten výrok síce z veľkej časti pravdivý, ale je to v skutočnosti výrok americkej novinárky Ann Coulter a napísala ho ešte v roku 2001 po útoku na Dvojičky v NY ... Zeman ho rád používa a predvádza sa s ním pred voličmi, ale že to nie je z jeho hlavy, to vždy "zabudne" dodať :D :D

Tot: 0.579s; Tpl: 0.01s; cc: 13; qc: 44; dbt: 0.3612s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb