Lagunas de Kari Kari

September 12th 2007
Published: September 12th 2007

Vecerne PotosiVecerne PotosiVecerne Potosi

Pohlad z hotela..
Dnesny den je posledny v Potosi. Vcera sme zohnali listky do Uyuni a vecer odchadzame. Chceli sme si uz vybavit aj nejaku agenturu pre cestu do puste, ale nevydalo. Po anglicky tu nezatnu ani v turistickych agenturach a nase smutne pohlady nestacili. Nechame to na Uyuni, ktore trpi vacsou frekvenciou turistov a podla nasich internych zdrojov vraj aj s jazykmi je to tam lepsie.
Dnesny posledny den v Potosi sme sa rozhodli preskumat jazera nad mestom, ktore kedysi sluzili ako zasobarne vody. Kedze z miestnych turistickych agentur a ich spanielciny uz mame hrozu, rozhodli sme sa tam vybrat na vlastnu past. Zaviezli sme sa taxikom za mesto a islo sa na vec. Vyslap bol navskutku zufaly, kyslik sa pred nami schovaval kde sa dalo, ale nakoniec sme ten kopec zdolali a vydriapali sa k prvemu jazeru. Potom uz len nasledovalo ohromene hikanie a zbesile fotenie (vid. fotky). Najvacsou udalostou dna ale bolo, ze sme tam stretli nasu prvu lamu. Teda rovno cele stado. Pasli ho tam nejaky indiani a to ako sme im ich drahocenne zvery nahanali po celom kopci s fotakmi zhovievavo ignorovali. Aj ked par zufalych zverov sme skoro nahnali do jazera..
Cestou spat nas cakal dalsi sok a
Potosi zhora..Potosi zhora..Potosi zhora..

Pohlad od jazier
to ked sme stretli skupinku robotnikov, co robila udrzbu kanalov pri jazerach a po ich prvotnom pokuse nadviazat komunikaciu v spanielcine pribehol udychany dalsi z nich a spustil na nas anglictinu. Sice len zakladne frazy, ale bolo to viac ako sme poculi doteraz v celom Potosi.
Mimochodom akurat po navrate k hotelu tu zacalo jemne snezit, takze aj my uz mame prvy tohtorocny sneh za sebou.. :-)
Este P.S. na zaver - je tu dost problem s mobilnymi sietami. Pride asi kazda 50a SMSka, ale zato ked pride, tak pride tych 50 krat. Asi ako nahrada za tie stratene. (Resp. Kostovi chodila jedna SMS dva dni vkuse kazdu stvrt hodinu. Bol z toho pomaly na prasky, ale uz to berie s humorom. Asi ze nema tie prasky.)

Cesta hore pt.2Cesta hore pt.2
Cesta hore pt.2

Gyc na pohladanie..
Nasa prva lama!Nasa prva lama!
Nasa prva lama!

..ako asi chuti?
Laska na prvy pohlad..Laska na prvy pohlad..
Laska na prvy pohlad..

..tym ociam sa neda odolat!
Lamy na uteku..Lamy na uteku..
Lamy na uteku..

zenieme ich do jazera! ..a indiani sa cuduju..

12th September 2007

jeeeeej..lamaaa..ta je zlatucka:)chlapci ja ju chcem..doneste mi jednu!:D..akoze ju zase nazente do jazera a potom ju ukradnite...alebbo na nu hodte tie vase neodolatelne pohlady..mozno pojde aj bez nahanania..:)
13th September 2007

...lamy...
..lamy su krasne, ale nie ze kvoli nim zanevriete na slovenske krasavice:) hoci nemame taky chutny kozustek....
13th September 2007

...
Ahojte... dufam, ze sa nebudete snowboardovat bezo mna :-D
14th September 2007

Photoshop 2
oki uz ti verim hl ked taka pekna fotka ako vecerne potosi je znicena kapanek tym telefonnym dratom ci cim ale aj tak - chvalim vase umelecke sklony ;) davajte na seba pozor papa

Snowboardovat ... hmm ... Nie
I ked kusok od La Paz je dake vyhlasene zimne stredisko kde sa lyzuje v dost slusnej vyske kolo 5000 m.n.m. Neboj Macka nebudeme sa tu prehanat po zasnezenych kopcoch ;-) To si nechame na vtedy, ked prideme na slovensko.

Lama?!
Nestaci Ti ciapka z lamy? S lamou by bol trosku problem v lietadle, cosi ako minuly rok tava. Nechcem vidiet ako to letuska strka do skrinky na prirucnu batozinu.. Ale ze si to Ty.. :-)

Zanevriet na Vas?
Ako skuseni cestovatelia mozeme zodpovedne vyhlasit, ze na Slovenske krasavice sa zanevriet neda. A to tu v Bolivii su na vyber aj sumnejsie krasky ako lamy.. :-) Tak bez obav!

Tot: 0.063s; Tpl: 0.016s; cc: 7; qc: 24; dbt: 0.0383s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb