46 diena. Pinigų keitimas ir kelionė į Rosario.

Argentina's flag
South America » Argentina » Santa Fe » Rosario
January 16th 2013
Published: January 16th 2013

Šiandien paskutinė mano diena Buenos Airėse, tad reik nuvažiuoti į miestą ir išsikeisti daugiau pinigų. Pinigus geriausia keisti miesto centre, pagrindinėje pėsčiūjų gatvėje, nes ten gatvės prekeiviai siūlo geresnį kursą. Oficialus valiutos kursas 1eur=6,5 peso, tuo tarpu gatvėje 8,5 peso. Skirtumas toks yra todėl, kad infliacija šalyje dabar labai didelė, apie 30%, o šalies vyriausybė riboja kiek užsienietiškos valiutos gali išsikeisti vietiniai gyventojai ir apskritai, norint nusipirkti užsienietiškos valiutos reikia užpildyti krūvas popierių. Tad visiškai normalu, kad atsirado juoda rinka. Einant pagrindine gatve, maždaug kas 40m stovi žmonės ir šaukia "cambio, dolar, euro, real". Taigi pasiklausiau keleto tokių "pardavėjų" kokį jie kursą siūlo, tada suradau kitą prekeivį ir su juo šiek tiek pasiderėjęs dėl kurso sutariau išsikeisti 100 eurų. Jis mane nusivedė į šialią esantį pastatą, tame pastate priėjo prie vienų durų, pabaladojo į duris ir netrukus jas atidarė bute-keitykloje dirbantis kitas asmuo. Įėjus į vidų pirmasis ant popieriaus užrašė suderėtą kursą ir sumą ir padavė prie langelio trečiam darbuotojui. Netrukus jau rankose laikiau 850 pesų. Išeinant dar pašnekinau pirmąjį sutiktą "pardavėją". Jis gan atvirai pasipasakojo, kad nuo vienos mano operacijos jis uždirbo apie 45 pesus, o per atostogas, per dieną būna kad uždirba ir 1000 pesų. Policija šitų pardavėjų negaudo ir į juos dėmesio nekreipia, bet kartais gatvėje pasirodo centrinio banko tikrintojai kurių jie labiausiai ir bijo. Retkarčiai pasitaiko ir apiplėšimų. Pardavėjas man palieka savo kontaktus jei dar kada prireiktų keityklos paslaugų. Išvažiuoju šiadnien tik apie 8 vakaro, tad dar turiu gerą pusdienį paslampinėti po miestą, bet nuo miesto jau šiektiek pavargau. Nueinu į miesto centre, prie upės esantį gan didelį gamtos draustinį, kuriame pilna įvairios gyvūnijos. Tikrai labai gera vieta pabėgti nuo miesto triukšmo, apink girdisi tik čiulbantys paukščiai. Vidurį draustinio kelios didelės pelkės, tad galima praeiti tik paruoštais takeliais. Netrukus laikas keliauti namo ir ruoštis kelionei į Rosario. Sėdu į traukinį kuris turėtų nuvežti mane iki namų, bet lkus vienai stotelei iki maniškės traukinys nusuka kitu keliu. Laukiu kito traukinio grįžti dvi stoteles atgal kad galėčiau įlipti į savo traukinį arba bent jau, kad arčiau būtų pareiti iki namų. Laukti tenka gan ilgai, netrukus atvažiuoja traikinys, bet į jį keleiviai neįleidžiami. Traukinys beveik tuščias, iš jo išlipa keli policininkai. Iš pradžių pagalvojau, kad gabena kokius nors kalinius, nes mačiau kelis civiliai apsirengusius žmones viduj, bet pamatau kaip vienas policininkas grįžta į traukinį su pinigų maišu, o vėliau tą maišą padeda prie krūvos kitų traukinio viduje. Taigi padarau išvadą, kad tai inkasatorių traukinys. Natrukus aš au namie, kadangi kelionė iš miesto šiektiek užtruko, tai laiko kažką daugiau nuveikt nebelieka. Namų šeimininko namie nėra, tad nėra ir su kuo atsisveikinti, paskambinu jam ir sutariam kur galiu palikti raktus.

Į Rosario važiuosiu automobiliu kurį suradau per CS, pasidalinsim tik kuro išlaidas. Kai atvažiuoju į vietą manes jau laukia vairuotojas kuris ir suorganizavio šią kelionę, ir mergina... tiksliau vaikinas... nors ištikro nežinau kuo jis save laiko. Netrukus dar prisijungia dvi juodukės merginos kurios čia atvažiavę mokintis iš Haičio. Rosario turiu užsisakęs hostelį, bet patvirtinimo apie užsakymą taip ir negavau, tai nežinau ar įvykdytas jis ar ne. Vairuotojas su neaiškiuoju važiuoja iki tolimesnio miesto, o juodukės kaip ir aš iki Rosario. Iš dviejų juodukių tik viena šneka angliškai ir tai nelabai gerai, bet visi trys sėdim gale tad su jom daugiau ir bendrauju kelionės kuri trunka apie 3,5 val. metu. Išsiaiškinu, kad jos Rosario apsistos pas drauges, tad paklausiu gal ir man atsirastų vietos pernakvot. Man taip būtų daug paprasčiau, nes iš jei važiuočiau į hostelį, tektų iš jo išsiregistruoti bent jau iki 12, o pagal planą į Cordobą važiuoti turėčiau tik vakare arba dar kitos dienos rytą. Netruks gaunu teigiamą atsakymą iš merginų, tad galvos sukti nebereiks. Atvažiavę į Rosario einam į butą kuriame gyvena dar 3 merginos iš Haičio. Tiesa mergina kuri nešneka angliškai apsistos kažkur kitur, tuo tarpu aš gaunu atskirą kabarį, o likę merginos miegos visos vienam kambary. Vakare dar išeinam pavakarieniauti ir pasivaikščioti po naktinį miestą.

Tot: 0.139s; Tpl: 0.016s; cc: 11; qc: 61; dbt: 0.0964s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb