67 diena. Quilmes - griuvėsiai.

Argentina's flag
South America » Argentina » Salta » Cafayate
February 8th 2013
Published: February 8th 2013

Vakar mane pavežęs vairuotojas parekomendavo aplankyti Quilmes griuvėsius. Tai buvęs inkų miestas kuris ilgiausiai sugebėjo priešintis ispanų kolonizatoriams. Nuo Tafi del Valle iki griuvėsių važiuoju autobusu, kadangi kitų variantų nelabai ir yra. Autobusas išleidžia mane prie pat kelio vedančio iki griuvėsių. Iki pačių grivėsių 5 km, nusprendžiu eiti keliu ir bandau stabdyti pravažiuojančius automobilius. Nuėjus apie 1km sustoja du olandai ir paveža likusius 4 km iki griuvėsių. Savo didžiąją kuprinę palieku prie įėjimo ir einu apžiūrėti griuvėsių. Ištikrūjų tai gal net ir sunku tai pavadinti griuvėsius, tai labiau primena pagal namo kontūrus sudėliotas storas tvoras iš akmenų. Bet vistik idomi vieta, be to ir kraštovaizdis čia neįprastas, daugybė didelių kaktusų kurie man kažkodėl asocijuojasi su Meksika. Kaktusų dydis, kartais siekiantis apie 5 metrus, daro nemažesnį įspūdį nei patys griuvėsiai. Praleidžiu čia apie pusantros valandos vaikščiodamas po ant kalvos išsidėsčiusius griuvėsius. Saulė jau pakilus aukštai ir darosi karšta, nulipu žemyn, pasiemu kuprinę ir keliauju pagrindinio kelio link tikėdamasis, kad kasnors pakeliui sustos mane pavežėti bent iki pagrindinio kelio. Kepinant saulei nueinu apie 4 km ir tik paskutinį kilometr, o gal ir puskilometrį mane paveža iki pagrindinio kelio. Čia vėl tranzuoju iš naujo, blogiausiu atveju už maždaug 3 val. turėtų pro čia važiuoti autobusas. Pralaukiu apie dvi su puse valandos kol sustoja džipas ir važiuojantis į Cafayate, kaip tik ten kur ir man reikia. Paleidžia mane prie pagrindinės aikštės, tad gan greitai randu nebrangų hostelį. Hostelis visai jaukus, kompanija irgi nebloga, tad vakarą praleidžiu puikiai. Daugiausiai keliautojų iš Argentinos, pagrinde iš Buenos Airių, bet yra ir keletas užsieniečių. Vakare užeina stipri liūtis, visos gatvės plaukia... ir ne tik gatvės bet ir visas hostelio kiemas. Šitam hostelyje galima pasistatyti ir palapines, taip pigiau. Deja palapinių vietoje vietoj gražios pievelės greitai pasidaro gražus upelis. Bet vakaro tai nesugadina, lietus nustoja, o vienas virėjas Argentinietis ant griliaus iškepa tikrai skanių picų.

Tot: 0.139s; Tpl: 0.011s; cc: 14; qc: 63; dbt: 0.1029s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb