Den 16. - Z Otaga do Fiordlandu

Oceania
February 2nd 2020
Published: February 2nd 2020

Stále se ještě nacházíme v regionu Otago, v Queenstownu. Dnes máme konečně dost času si prohlédnout samotné město. Ani tolik nevadí, že předpověď počasí nám na dnešek tolik nepřeje, ve městě je spousta podloubí, kde se můžeme schovat. Naštěstí déšť tu není tak silný, tak se dá v klidu procházet i parkem a po pobřeží jezera Wakatipu. Vítr není takový jako včera, kdy hladina jezera připomínala moře v příboji, jen s tím rozdílem, že na ní plavaly kachny.

Parník Earnslaw brázdí jezero více než 100 let a nabízí výhledy do okolí při pozvolné zhruba tříhodinové vyjížďce. Služby parníku jsme nevyužili, zato jsme prošlapali ulice města, co to jen šlo. Rozhodně stojí zato se zastavit v místním pekařství, na dobré zmrzlině nebo vyhlášeném burgeru, na který se stojí fronty až ven na ulici.

Loučíme se tedy s Otagem a míříme do Te Anau. Je to malé městečko poblíž stejnojmenného jezera, největšího ledovcového jezera jižního ostrova. Řekla bych, že čím více se vzdalujeme od civilizace, tím lepší je ubytovací zařízení, ve kterém přebýváme. Vše je čisté a útulné, společná koupelna je až k neuvěření krásná. Navíc jezero máme doslova na dosah ruky. Využívám toho, že kuchyňka je vybavená a můžu tak ukojit svou touhu po palačinkách od chvíle, co jsme navštívili Pancake Rocks :-). Nejenže je to skvělý Holiday Park (tak tu nazývají místní kempy), ale je to blízko hřebu našeho výletu - Milford Soundu. Vítej nám Fiordlande!

Tot: 0.098s; Tpl: 0.01s; cc: 14; qc: 32; dbt: 0.0528s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb