Den 15. - Adrenalinové sporty a země Pána Prstenů

New Zealand's flag
Oceania » New Zealand » South Island » Glenorchy
February 1st 2020
Published: February 1st 2020

Queenstown a jeho okolí je jako stvořené pro adrenalinové sporty. Ten, kdo se v nich vyžívá si dnes přijde na své. V naší skupině se našli odvážlivci na dvě takové aktivity, a tak jsme měli nakonec podívanou všichni. Nejprve šlo o bunjee jumping. Náš kolega Martin se nemusel nechávat přemlouvat, aby ho zavěsili na lano a nechali skočit z mostu do rokle. Dokonce na laně skákaly i v párech, tak zřejmě je to bezpečné :-)!

Své dojmy jsme pomalu vstřebávali ve zlatokopeckém městečku Arrowtown, které nejenže vlastní zbytky bývalé čínské osady, ale jinak je perfektní kopií staroanglického městečka. Zde se někteří účastníci zájezdu mohli vyřádit v tzv. "shopování" neboli nakupování dárečků. Měli zde úžasný obchůdek s cukrátky všeho druhu. A s průvodkyní Petrou jsme zašli na místní specialitu "Seafood Chowder". Je to smetanová polévka s plody moře a v místním hotýlku ji uměli uvařit přímo skvěle.

Připraveni na další zážitky se vydáváme, tedy jen někteří, na Jet Boat, tj. velmi rychlý motorový člun, který projíždí rychlostí až 95 km/h řekou mezi skalami. My, co jsme se nenechali zlákat představou, že se rychle rozmázneme o šutry, jsme jeli raději na vyhlídku pod Coronet Peak do výšky cca 1120 m. Dole v údolí Queenstown a jezero Wakatipu, okolo samé dvoutisícovky. Ten výhled mi stál zato.

Když jsme se všichni posbírali, přesunuli jsme se do Glenorchy. To místo by nebylo tak zajímavé, kdybych nedodala, že se zde z velké části natáčel velkofilm Pán Prstenů. Nachází se na okraji jezera Wakatipu, nejdelšího novozélandského jezera. Ano, je to totéž jezero, na jehož druhém konci leží centrum oblasti Otago, již několikrát zmíněný Queenstown. Toto město žije ve dne adrenalinem, v noci zábavou v barech a hospůdkách, většinou se tedy stává středem pozornosti mladší generace.

Tot: 0.089s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 50; dbt: 0.0413s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb