„Expedicia Uluru – 3.cast“

Australia's flag
Oceania » Australia » Northern Territory » Ayers Rock
January 25th 2011
Published: January 25th 2011

Druhy den sa zacal zhurta. Budik zazvonil o 4:00. Napodiv sme dost cule vyskocili z postele, asi preto, ze sme sa na tento den velmi tesili. Plan bol totiz nasledovny. Vychod slnka a potom tura okolo celeho Uluru. Rozhodli sme sa zdolat ju. Odchod autobusu bol 4:45, takze zbalit veci a hor sa opat ku skale. Este by som rada spomenula, ze noc bola dokonala, lebo nam niekto zariadil este aj spln mesiaca a krasne jasne nebo posiate tisickami hviezd. To sa moze len nam pritrafit 😊 ...Plne ocakavani sme striehli na vychod, vsetci fotili ako blazni, hora sa postupne z tmy vynarala na denne svetlo, az sa nam ukazala opat celkom cervena. Nasledne na to sme si sadli na lavicku, rozbalili ranajky, najedli sa, vyzbrojili vodou a sup na turistiku. Cela trasa ma dlzku 10,4 kilometrov. Bolo presne 7:15, ked sme sa pozreli na hodinky a zacali nasu put. Podotykam, ze o 8-mej hodine rano je na Uluru uz 30 stupnov. Trasa je krasna, cela prechadza busou, ktora je napodiv pocasiu velmi zelena. Moj pocit? Uluru je majestatnost sama o sebe, naozaj je to jednoliata obrovska skala. A ked hovorim obrovska, tak myslim naozaj obrovska. Ked som totiz o nej citala v bedekri, nezdalo sa mi to take waaaw. A ked som sa k nej teraz postavila a pozrela smerom k nebu, tak som bola taky mini pidi mravec pri nej. Cestou sme sem tam stretali takych istych zufalcov ako sme boli my, ktori sa snazili o to iste. Musim vsak povedat, ze Australcania to maju perfektne urobene. Na dvoch miestach cesty su zdroje pitnej vody, kde sme mohli dotankovat do nasich flias a pokracovat v ceste. Pre pripad nudze su tu samozrejme aj satelitne telefony. Do ciela sme dorazili presne 9:45. Asi aj vcas, lebo horucava uz bola neznesitelna a muchy neskutocne neskutocne otravne. Liezli vsade. Este spomeniem, ze volakedy sa na horu dalo aj vyliezt, dnes je vsak tato trasa zatvorena z dovodu, ze tam zomrelo velmi vela turistov na vycerpanie...Totalne unavene od tepla sme si sadli pod pristresok pripraveny pre turistov a cakali, kym pride autobus, ktory nas zvezie naspat do rezortu...Tolko nasa cesta na Uluru. Zvysok pobytu sme este pobehali rezort, kazdy hotel a hostel ma svoj bazen, takze aj vykupat sa bolo kde. Ale poviem vam, ze v takej horucave sa vam nechce uz vobec nic. Ani dingov sme nekrmili 😊 vsade totiz boli tabule s napisom zakaz krmit dingov...No a mala pikoska na zaver. Ochutnala som klokana...hmmm...chuti zvlasne, pripomina mi nieco medzi hovadzim masom a divinou. Ale odporucam, zjedla som vsetko. Urcite ochutnajte, ak sem pojdete, lebo lepsie ako domorodi kuchari vam to nikde nepripravia...

25th January 2011

Macaaaaa
25th January 2011

Macaaaaa
Maca, to je uplne ze neskutocne,neuveritelne,uzasne,perfektne,proste neopisatelne :) a to tam ani nejsom :) len si to vsetko predstavujem a je to akoze dokonaleeeeeeee. Velmi ti zavidime vsetci a s nedockavostou kazdy den pozerame tvoj blog ze co nove pribudlo :) Zavidime samozrejme v tom najlepsom....nam tu dneska cely den snezi,takze ked citam o tvojich 40 stupnovych teplotach,tak si vies predstavit ako sa ja asi tak mozem citit...hreje ma akurat ta predstava a vypeckovany radiator :) Tak si to tam uzivaj a nezabudni, ze s nedockavostou ocakavame dalsie nove infosky a samozrejme fotecky :) papa Erika + baby :) P.S. Dala som ti tento coment uz raz,ale nikde ho nevidim,tak reku skusim znova,dufam ze tento krat uspesne :) alebo keby si ho ty nahodou videla 2x,tak sa necuduj,to som dala ja - blondinka :)
26th January 2011

cauu, citame tvoje zazitky jeden za druhym, zavidime a prezivame setko (aj ked s meskanim a nie nazivo), normalne tie pribehy hltame, ale vysvetli mi prosim ta kde je ta tvar aborigenky na tej fotke, oni musia byt hrozne prisery :D pozdravujeme mate, lenka

Tot: 0.092s; Tpl: 0.012s; cc: 6; qc: 46; dbt: 0.0509s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb