Sydney - long time no see...

Australia's flag
Oceania » Australia » New South Wales » Sydney » Harbourside
October 26th 2015
Published: October 27th 2015

Nie chcąc tracić czasu, w Sydney w pierwszej kolejności udaliśmy się na Circular Quay i pod Operę. Gmach zrobił na nas ogromne wrażenie, dlatego też, wybiegając troszkę w przyszłość, następnego dnia rano zaplanowaliśmy poranną przebieżkę w taki sposób, aby móc ponapawać nim oczy 😉

Ciesząc się australijską wiosną pospacerowaliśmy też po Ogrodzie Botanicznym. W przeciwieństwie do wiosny znanej nam z Polski nie widać tu świeżej zielonej trawy i budzącej się do życia przyrody... zimy są tu tak łagodne, że przyroda śpi. Wiosna to natomiast mnóstwo kwitnących drzew i krzewów, niesamowita ilość cudnych zapachów i kolorów. Do tego egzotyczne ptactwo – ibisy, kakadu i inne nieznane nam gatunki dają wrażenie, jakbyśmy się znaleźli w innym świecie.

Dotarliśmy też do najstarszej dzielnicy Sydney, The Rocks. Przypomina ona nam trochę krakowski Kazimierz – zapomniana przez lata, od niedawna ożywiona i, zwłaszcza wieczorami, tętniąca życiem. Nam udało się zahaczyć o weekendowy targ rozmaitości – od sztuki użytkowej, rzemiosła, po stragany z jedzeniem.

Wieczorem panoramę wybrzeża podziwialiśmy z pokładu wycieczkowego żaglowca, na którym uraczyliśmy się kolacją i drinkami.

W niedzielę udaliśmy się z Agatą, Bhrettem i znajomymi z Polski (Karoliną, Olą i Michałem) na ścieżkę wiodącą wzdłuż siedmiu plaż, tzw. Coastal Walk. Pogoda nam dopisała i na Bondi udało nam się spiec na raka złapać pierwszą opaleniznę. Po drodze mogliśmy podziwiać tymczasową wystawę sztuki współczesnej rozplanowaną na pierwszym odcinku trasy. Spacer zakończyliśmy niezłym lunchem na Coogee. Wieczorem znowu postanowiliśmy dogodzić naszym podniebieniom i w Hyde Parku odwiedziliśmy Noodle Market.

Tot: 0.16s; Tpl: 0.013s; cc: 11; qc: 50; dbt: 0.1036s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb