Žur na pokopališču - Oakland Cemetery Atlanta

United States' flag
North America » United States » Georgia » Atlanta
October 8th 2014
Published: October 8th 2014

Tokrat je tema bolj čudna ali pa zanimiva, kakor vzamete. Oakland Cemetery je največje pokopališče v Atlanti, in kaj pol, a ne?! Nič posebnega, zelo veliko pokopališče, da rabiš zemljevid, tam pa jasno, pokopani vojaki, slavni, manj slavni, neslavni in kdorkoli pač živi tam.

V nedeljo me je cimra povabila na pijačo na to pokopališče, ker bo tam tematska zabava, piknik, glasba v živo in tako naprej. Čakaj malo, na 'britof' nej grem, spijem pivo in se pogovarjam o vremenu??? In sem šla seveda, s kolesom, toplo in sončno nedeljsko popoldne. Tam pa, kot je rekla Lisa, veliko ljudi, veliko kostumov in veliko grobov. Imajo zelo zanimivo idejo oživljanja pokopališč, kot del mesta in del življenja. Organizirajo veliko vodenih obiskov, pa ne samo o zgodovini in o slavnih pokopanih tam, ampak Halloween obiski, pripovedovanje zgodb, ekološki obiski, biološki, simbolizem, rožice,... Imajo svojo internet stran, lahko postaneš aktiven član, prostovoljec, podpornik ali donator. Pomagaš lahko pri urejanju trave in dreves, urejanju rož, ki pa niso na grobovih, ampak ob poti, vzdrževalna dela,..

Tokrat je bilo vse organizirano na temo Viktorijanska doba, ker je bilo takrat urejeno pokopališče. Različni koncerti v živo, ljudje so prišli s svojo hrano, imeli mali piknik, seveda hrana in pijača se je prodajala tudi na licu mesta, razstava starih avtomobilov in tekmovanje za najboljši kostum. Nobenega razvrata in divjanja, in če ne bi bilo nagrobnih kamnov bi si mislila, da sem v navadnem parku. Kostumi so bili fantastični in že dela domišljija, kaj bo treba pripravit za Halloween.

Tot: 0.051s; Tpl: 0.01s; cc: 6; qc: 28; dbt: 0.0328s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb