Californiamama_6

United States' flag
North America » United States » California » Tahoe City
August 8th 2016
Published: August 16th 2016

Od kiedy zaczęłam czytać gazety snowboardowe ('96?), wiedziałam, że istnieje takie miejsce, jak Tahoe. Jezioro, co wokół ma góry i piękne widoki. Nigdy jednak nie zadałam sobie trudu, żeby sprawdzić, jaką ma topografie, czy to jedna miejscówka czy kilka. I tak było niedostępne.

No i zimowe Tahoe w sumie dalej jest niedostępne, ale za to zdobyliśmy Tahoe letnie. Jezioro jest duże, zimne i niezwykle błękitne (#KeepTahoeBlue). Wokół jest kilka, a może kilkanaście miejscowości, jedne bardziej letnie, a inne zimowe, ale w sumie też pomyślane tak, żeby zarabiały (dawały radość ?), jak nie ma śniegu. Są ścieżki rowerowe, plaże, motorówki, stand up paddle (jak się to nazywa w Sławojkowie?) Takie, że wiosłujesz stojąc na przerośniętej desce surfingowej), kajaki, prywatne pomosty, domy z tarasami z widokiem na góry i wodę. Bajka.

Dla przykładu: nad brzegiem Tahoe leży rezydencja Fleur du Lac, gdzie kręcono Ojca Chrzestnego 2. Pamietam, ze sceny znad jeziora zrobiły na mnie wrazenie, ale nie zastanawiałam sie wtedy, gdzie to jest:
">
, a tu w dzisiejszych czasach:
">

Co do naszej rezydencji, to dzięki airbnb, które wkurza mnie czasami (tym razem właścicielka kazała nam zabrać ze sobą śmieci, bo dom nie ma miśkowego kontenera i musieliśmy potem
Trafiliśmy na pokaz antycznych autTrafiliśmy na pokaz antycznych autTrafiliśmy na pokaz antycznych aut
myśleć, gdzie śmierdzącą bombę zrzucić, a np kosz na śmieci na placu zabaw był monitorowany, bo był zakaz zrzucania domowych odpadów), ale w sumie otwiera ciekawe możliwości, wynajęljsmy mała "kabinkę" w lesie. Bardzo rustykalna i bardzo przytulną, gdzie po 2 dniach czuliśmy się jak w domu, może częściowo dzięki natychmiastowemu bałaganowi, który z entuzjazmem zrobiły dzieci. Ale przynajmniej nie byliśmy skazani na lokalne jointy jedzeniowe, tylko mogliśmy zrobić grilla (oczywiście gazowego) i ugototować dla dzieci... rosół.

Aż trudno mi o tym Tahoe pisać: bo wszystkim musze sie zachwycać: że taki kolor, że widoki wspaniałe, że wille wokół cudownie skromne - oprócz tej jednej (ale w garażu już nie chevy, a mercedes plus motorówka plus skuter śnieżny), a jednocześnie imponujące, że ważą dobre piwo, że na lato maja tez cała paletę aktywności - na górze Heavenly park linowy i wspinaczka, wszystko estetyczne i bezpieczne. Tylko zaraz za granicą stanu, w Nevadzie paskudne bloki hoteli z kasynami, oferujące letnie zniżki dla seniorów.

Mieliśmy na miejscu dwa pełnie dni, więc wypożyczyliśmy rowery i skonaliśmy ciągnąć dzieci w przyczepce po pagórkach, siedzieliśmy na plaży, zrobiliśmy pranie, małaEm obejrzała na dvd Arielkę i wjechaliśmy na Heavenly. Nie zdążyliśmy zrobić miliona rzeczy, więc musimy
HeavenlyHeavenlyHeavenly
wrócić. Może zimą...

Musiała pojawić się ta piosenka: https://m.youtube.com/watch?v=oNDKCHGW70w

image
kabinka by nightkabinka by night
kabinka by night
Tahoe beachTahoe beach
Tahoe beach
Tahoe BrewTahoe Brew
Tahoe Brew
AmericanaAmericana
Americana
image

Tot: 0.133s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 33; dbt: 0.0792s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb