Grenlandija arba neparasyti praejusios keliones dienorasciai

Greenland's flag
North America » Greenland » South Greenland » Qaqortoq
November 21st 2012
Published: December 9th 2012

Grenlandija - didziausia pasaulio sala, priklausanti Danijai. Vietiniu vadinama Kalaallit Nunaat. Isvertus is inuitu kalbos - "Zmoniu zeme".Kelioniu agenturose keliones i Grenlandija nenusipirksi, atostogauti saltuose krastuose ryztasi vienetai. Pirmiausia reikia nusigauti i Kopenhaga, o is ten i Danijai priklausancia Grenlandijos sala. Na bet as cia ne apie tai, man niekur skristi nereikejo, mane ten nunese laivas, kurie poilsiautojus retai kada nunesa, tai buvo eksperimentinis reisas, kuris pasiseke visai neblogai.

Tankiausiai gyvenama Grenlandijos Pietvakarine dalis, nes cia silciausia. Vietiniai isikure nedideliuose mediniuose namukuose. Mediena atplukdoma is Danijos, nes Grenlandijoje medziai paprasciausiai neauga.

Pragyvenimas Grenlandijoje labai brangus. Konservuoti ir dziovinti produktai kainuoja tiek pat, kiek ir Danijoje, o sviezi vaisiai ir darzoves daug brangiau. Vietiniai pasakojo, kad saloje auginamos tik kelios karves, todel naturalus pienas cia prabanga. Gyventojai geria piena pagaminta is pieno milteliu. Gyventojai maisto prasimano zvejodami ir medziodami. Mums suprantami kaip egzotika patiekalai is ruonienos ar banginiu mesos, cia valgomi beveik kasdien.

Pagrindine susisiekimo priemone Granlandijoje yra lavai. Cia galima pamatyti automobiliu ar autobusu, bet is miesto niekur nenuvaziuosi, nes saloje paprasciausia nera keliu. Grenlandija supa kalnai, uolynai, ledynai, todel miesteliai paprasciausiai keliais tiesiog nesusijungia. Gyventoju megstamos transporto priemones: nedideles valteles arba sunimis kinkomos roges.

Ir siaip ten tikrai brangu, suvenyram

isleidau 100 dol., bet ka nusipirkau, taip ir nesupratau. O salta taip baisiai nebuvo, Lietuvoje ziemos metu dar baisiau buna. Bet man patinka ten, kur silta. Todel si karta traukiu ten, kur silta..

Tot: 0.341s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 51; dbt: 0.0498s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb