31.DEN

June 17th 2015
Published: December 13th 2017

Geo: 43.6558, -7.35802

¡Buenos días!

Probudila jsem se s úžasnou náladou, protože dneska jsem cítila, že pláž nás nemine! Výborná snídaně mne rozveselila ještě více a do školy jsem vyrazila pouze v lehké bundě. Čekala nás jediná hodina, ve které jsme dokoukávali dokument z předchozího dne. Poté jsme opět zamířily k Barče, poněvadž sluníčko v devět hodin ráno ještě tolik nehřálo. Holky se trápily nad čtenářským deníkem, jenž mám naštěstí již za sebou. Já jsem se mezitím dala do čtení další zajímavé knížky (nicméně teď se nejedná o žádné vážné téma jako u Orwella). Jelikož nejsem člověk toho typu, co by si užíval dopoledne strávené uvnitř bytu, domluvila jsem se s Juanem (kamarád, co pobýval v Praze tři měsíce). Bylo opravdu krásně, že dokonce tílko stačilo, ale nožky se mi pěkně pekly v dlouhých kalhotech. Docela jsme se prošli, protože burelská pláž "La Marosa" je vzdálena od centra tři kilometry (viz foto - konečně mám její fotku i se sluníčkem). Již několikrát jsem se zmiňovala o betonové cestičce podél moře, jež k ní vede. Moje nálada rozhodně neznala konce. Myslím si, že španělštinu jsem opět nezanedbala a mám ze sebe celkem radost.
K obědu byly další mořské potvůrky - kalamáry s bramborovou kaší! Byla jsem upozorněna na barvu omáčky, která se mi možná nebude zamlouvat - moc lidí nemá rádo, když jejich jídlo "plave" v černé tekutině. Avšak mne to neodradilo a statečně jsem to otestovala. Co si asi myslíte o výsledku? Samozřejmě jsem byla spokojená, i přes to, že černo - hnědá omáčka je složena z inkoustové tekutiny, jež vypouštějí sépie v případě ohrožení (v kombinaci s kaší zapomenete na chudinky chobotničky...).
Odpoledne se konečně náš klub vydal na pláž (vlastně holky byly už včera, ale já poprvé😉! Zalezly jsme hezky za kameny a mohly vyvalit svá česká těla. Moře se k nám nebezpečně přibližovalo, takže po pár minutách jsme se pro jistotu posunuly výše. V plavkách a kraťasech mi zima překvapivě nebyla, každopádně se sluníčko nemuselo každou minutu schovávat za mraky a kazit nám opalování. Asi tak hodinu si v klidu ležíme, posloucháme písničky (moře však bylo hlasitější😉, když najednou ucítím, jak mi po dolních končetinách "šplhá" ledová voda. Zaslechla jsem, jak Eva vykřikla "pozooor", ale to jsem už dávno byla na nohou a rychlostí světla jsem lapala po kabelce, kterou voda samozřejmě stihla zasáhnout. Ztuhla mi krev v žilách, protože všechny důležité věci byly uvnitř (naštěstí peníze s klíčema neuplavaly a mobil s ipadem také přežily). Oblečení i ručník plné mokrým pískem a největší zásah nejspíš dostaly plátěné tenisky, za kterými jsem dokonce musela běžet, aby si je moře nepřivlastnilo. Hodně jsme se nasmály, nicméně mě trochu děsilo, v čem půjdu domů. Naštěstí v blízkosti byla k dispozici sprcha, kde jsem boty přivedla trochu k životu, ale cestou pěkně "čvachtaly". Ještě jsem si sebou vzala sukni a mikinu, avšak pod nima jsem neměla, co navléknout... Šly jsme oklikou domů, poněvadž jsme nechtěly pobavit místní obyvatele, kteří určitě ví, že hladina moře se občas zvedne (pro příště si to budeme pamatovat...). Celou cestu jsem nepustila sukni, protože v Burele fouká pořád a já rozhodně nestála o zvědavé pohledy. Doma se trochu (vlastně hodně😉 pobavili, ale maminka mi pomohla vyprat boty i oblečení. Dále jim vytvářel úsměv na tváři můj červený obličej a nechtěli mi věřit, že je mi pouze teplo (opalovací krém jsem použila dvakrát a někdy mi je fakt teplo...). Myslím, že na dnešní příhodu jen tak nezapomeneme a vy ji určitě ještě jednou uslyšíte. Zítra je poslední školy, takže si to musíme pořádně "užít" (řekla bych, že zrovna po škole moc truchlit nebudu).

¡Pasad un buen el viernes!

PS: Konečně jsme se dostaly do místních novin jako studentky ze zahraničí! Fotka teda mohla být lepší, ale i tak jsem chtěla jedny noviny na památku. Bohužel odpoledne po příhodě na pláži jsem opravdu nemohla mezi lidi a ještě ke všemu do obchodu... Ani táta večer již žádný nesehnal. Nicméně moji hodní rodiče mi slíbili, že zítra alespoň jedny přinesou. Tak v to doufejte taky!

Tot: 0.034s; Tpl: 0.025s; cc: 7; qc: 22; dbt: 0.0042s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.2mb