268.den - stokholm (tour de metro)

Sweden's flag
Europe » Sweden » Stockholm County » Stockholm
October 23rd 2018
Published: October 23rd 2018

Rozkladacia postel s velmi makky matracom ale pohoda spanok.

V noci ma zobudila macka.

Pri mojej hlave ma taky stlp kde ma rozne medziposchodia. Normalne z vrchu (pri plafone) skakal dole.

Na ranajky dake lisovane chleby s medom a fajn olivovou natierkou

Nieco po 9.15 vyrazam na moju tour de metro.

Jonas mi neodporucal ist medzi 8.00-9.00 to je najvacsia spicka.

Fasujem maly skladaci daznik. Dnes by malo byt cely den zamracene a obcas prsat.

Zelenym T sa presuvam na t-centrale.

Tu pofotenie povrchu, ludi v uliciach este malo.

Na vlak stanici navstevujem info centrum, berem mapu metra a mozem ist spoznavat metro kulturu.

Prva zastavka je na rovnomernej stanici ako sa ide na modre T.

Pekne pomalovane steny prakticky celeho nastupista.

Kungstradgarden je dalsia art zastavka. Tez posobive.

Z nastupista idem k turniketom ale len kvoli tomu aby som sa odviezol vytahom podobnym ako zubacka.

Nazad do supravy, na tcentral zmena farby z modrej na cervenu a postupne zastavka stadion, tekniska hogskolan, universitet, morby centrum.

Pri stadione idem na povrch omrknut stary stadion kde sa konali v minulom storoci olympijske hry.

Stadion je stary len z vonka, uchvatna kamenna stavba.

Dostavam sa dnu. Tribuny moderne, travnik super.

Dnes sa tu hra o 19.00 fut.zapas. najskor som rozmyslal, ze by som aj siel ale nie, vecer ma byt len 4c a s mojim oblecenim by som tam len zbytocne premrzol.

V metre dost mladych ludi (idu na univerzitu). Svedi su uz dost mixnuty. Rozne mixy, sikmooke, moslimske, cierne.

Pri univerzite som cakal neake studenske jedlo ale nic som tam neobjavil.

Museom natural history je free. Tak ho navstevujem.

Velmi pekna velka starodavna budova. Dnu je aj imax.

Su tu rozne kostry zvierat od dinosaurov az po homo sapiens.

Kostri sa mi lubili a vypchata zver moc ani nie.

V kazdej miestnosti kvanta deti co tu boli na skolskej exkurzii.

Na konecnej morby centrum som cakal nakupne stredisko s food courtom.

No nic take som tam nenasiel. Obchodiky a par restik.

Na metro staniciach som vzdy opustil supravu, pofotil a siel hned na dalsi spoj. Tie chodili v 9.min intervaloch co v pohode stacilo na fotky , pokochanie sa dielami.

Na tcentral menim linku za modru a smer na konecnu akalla.

Na spiatocnej ceste zastavka na hallonbergen (fajn), nackrosen a solna centrum (toto je pre mna top).

Casu uz som nemal nazvys, tak este vastra skogen, na fridhemsplan zmena na zelenu a zastavka na hotorget (nic moc) a nakonec na mojej domovskej stanici.

Listok mi este platil 10.min.

Pesibusom idem odlovit jednu kesku

O 16.00 uz dobra zima a hlavne neprijemny vietor.

Fajn lesikom kde ludia behali resp bicyklovali sa a prechodom mostika sa dostavam k hotelu quality.

Tu lovim kesku. Mal byt z nej super vyhlad ale nic extra.

Pustam datovy roaming (ceny ako u nas bo eu), kontaktujem jonasa.

Nehlasi sa, asi ma este pohovor.

Nuz idem do galerie sickla

Obchodak vo fajn tehlovych budovach, no opat ziadny food courte.

Nakonec vidim mcdonalda (lacne jedlo vo svedsku), nuz idem na to.

Napoje si tu clovek capuje sam.

Dnu zima, normalne na bundu.

Lesik, presun do ubytka, jonas sa nehlasi, na zvoncekoch su neni mena, nastasti ide tetula do vchodu.

Na veceru vegetariansky hambac so zdravou zemlou.

Jonas vravi, ze to vsetko lea. Jemu je jedno co zje.

Len relax a pisanie denniku.

Citim, ze zima ma na mna ucinky. Cela tvar mi hori, bolia oci. Ah asi prichadza choroba.

Zajtra ma pre mna plan lea, vecer idem potom sam na hokej. 20min pesi od ubytka.

Dnes to bolo hlavne o vozeni sa metrom.

Svedky su dost pekne ale niekedy je dost problem narazit na klasicku modrooku blondatu svedku.

Proste stokholm je mix roznych narodnosti.

Co sa tyka metro art, nie vsetko vyzera na zivo tak perfektne ako na nete, kde su fotky prehnane cez rozne filtre. Ale isto odporucam toto navstivit. Niekde som cital, ze sa to da spravit aj s jednym singel listkom (plati 75.min), podla mna sa to neda. Teda ak by clovek zobral len jednu farbu metra dalo by sa.

V metre este zaujali ludia. Clovek sedi pri ulicke, ked sa vedla neho pri okne uvolni miesto automaticky sa na nho presuva.

Metro zastavuje hociako, v azii zastavilo vzdy na vyznacenych miestach, tak sa clovek mohol postavit do radu, no tu ziadny rad neni ale zas ludia ohladlpuny.

Usmev na tvari mi vzdy vyvolali sprintujuci ludia na metro, bus. Tolko zbytocneho stresu. Utece? Nevadi, o 5min ide predsa dalsi spoj.

Naklady :

Vyber 200s = 19.65€
S svedska koruna

Hot dog : 15s
Mcdonald bacon menu : 7.63€ (79s karta)

Tot: 0.368s; Tpl: 0.017s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.0183s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.4mb