Španska Revolucija - ugasni televizijo in na ulice!

Spain's flag
Europe » Spain » District of Madrid » Madrid
May 21st 2011
Published: May 21st 2011

Špancem je prekipelo. Ugasnili so televizije, zapustili kavče in odšli na ulice!! V nedeljo so volitve, ki bi šle verjetno mimo mene, ker nisem nič kaj politično bitje. Nimam televizije, novic ne berem, radia nimam, tudi kavč mi ni preveč udoben. No in sem šla lepo popoldne čez center opa, nekaj se dogaja.

Po vseh večjih španskih mestih se na glavnih trgih zbira množica ljudi, veliko jih tam kar kampira, prespi. Kaj teži ta narod? Kot pišejo na zelo domiselnih, doma narejenih plakatih, imajo vsega poln kufer. Ta desnih, ta levih, kot pišejo, en krade, drugi laže, tretji si denar baše v žep, folk pa brez služb, korupcija, predolga delovna doba, nezaposlenost, skratka na zahodu nič novega...ali pač.

Manifestacije v Madridu so odlično organizirane (približno 25.000 ljudi na glavnem trgu Sol), mirne, brez alkohola in agresije in predvsem polne mladih, mladih družin, ki vztrajajo. Izgredov ni, policaji zehajo, ker nimajo kej počet, Kitajci pa prodajajo vodo, led in kremo za sončenje... Kdo ima prav?? Kitajci bodo še najbolje skoz prišli.

Danes je politični molk in so menda zborovanja prepovedana, vendar se zdi, da je šotorov in ljudi samo še več. Politiki se danes držijo pravila in le molčijo.

Mogoče manjka še Magnifico, da zapoje revolution is my solution.

Tot: 0.163s; Tpl: 0.011s; cc: 13; qc: 72; dbt: 0.064s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb