Por favor!

Europe » Spain » District of Madrid » Madrid
June 7th 2007
Published: June 7th 2007

Kraljeva palačaKraljeva palačaKraljeva palača

Turistična zanimivost, ki sem jo preskočila (Habsburgi-uber-alles pač niso tako zelo zelo zanimivi)
Sedim za mizo v Nininem lušnem mičkenem stanovanjcu (hej, samo da je njen, velikost ni pomembna!), skozi jašek slišim sosede, kako nabijajo mariachi-style muziko, sonce naiga ... Welcome to MAdrid! Menda sem bila prva od obiskovalcev, ki ni imel zamude na avionu in ki ga je pričakalo takole lepo vreme. Tisti tam zgoraj očitno e vedo. 😉
Po klepetanju in obveznem dohitevaju kaj je novega na sceni girl talk do 3h zjutraj, sva se ob kakšnih pol 12h sprehodili do mesta. Ninino stanovanje je v super predelu po imenu Moncloa in do centra - Sol in Plaza Mayor - je kakšne pol urice hoda. Seveda če nisi v drubi nekoga, ki vsake pet metrov slika sila zanimiv detajl in mora videti vsako bedarijo. Podobnost z avtorico zgolj naključna. Vmes sem Nino malo zgubila, da je šla učit svoje drage Špančke angleščino, potem pa sva šli nazaj grede domov kar na metro - pestrost rules.
Na prvo ogo je Madrid všečen. Arhitektura je dokaj klasična, stavbe z veliko balkončki in barvitimi fasadami, ljudje nimajo pojma o angleščini (hej, feels like Azija), hrana je čudovito nezdrava (čeprav, sem e spila liter organic pomarančnega soka), sonce vztraja, Nina pa je čudovita kot vedno.
Plaza MayorPlaza MayorPlaza Mayor

Street art it is
😊
Greva si narest kosilo.
***
Popoldne je minilo v pohajkovanju okoli Nininega predela. Lične uličice in stavbe so me po neki bizarni logiki spomnile na Washington D. C. Que? Ne vem, zakaj, ampak nizki blokci, drevesa, ki mečejo senco na dokaj neširoke ulice, enosmeren promet, balkončki ... Všečno.
Na kavi sva zabili kakšno uro in pol in obsijani s soncem predebatirali vse od Viktorjev dalje. Materiala je bilo dovolj. Kava je bila super, niti ne tako zelo draga, vsekakor cenej kot v Avstriji. Všečno.
Usekanost na drobnarije naju je popeljala v nekaj štacunc, ki jih v Sloveniji definitivno primanjkuje. Prav za prav me je prijetno presenetilo dejstvo, da za take štosne malenkosti ni treba nujno v Anglijo ali - još bolje - Severno Ameriko. Noben od prodajalcev, sicer prijaznih, se sploh ni trudil z odgovarjanjem v angleščini, tako da je večinoma Nina prevzela vlogo tolmača, prevajalca, PR-a, glasnika, zastopnika in kar je še podobnih govorniških funkcij. Mater, počutim se kot v Aziji, kjer je glavni jezik sporazumevanja nebesedni. Nauk te zgodbe: doma bo treba bolj gledati telenovele.
Ups, zdaj pa na ur. Počelo je!

SplashSplash
Splash

Hot in here?
Sol vicinitySol vicinity
Sol vicinity

Starbucks on the right! (due to corporal interest not visible)

13th June 2007

lušno enim
nice... Union rules :-)

Tot: 0.059s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0383s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb