Predbezny plan + mini recenzia pivovarov(balkan)

Slovakia's flag
Europe » Slovakia
June 3rd 2021
Published: June 20th 2021

Na tento rok som mal opat smele plany ako minuly rok ale prisli do toho dve zmeny. Prva je totozna s minulorocnym neuspesnym planom, bo vrazedny virus stale uraduje, no a druha je julia, s korou som sa minuly rok na mojom zaloznom plane dal dokopy, takze z planov nezostalo prakticky nic.

Len pre pripomenutie, vo februari som sa chcel ist zotavit z peaku v robote s usmevom na predlzeny vikend do maroka. Po jeho zruseny, som chcel skusit cyprus, no ani tu nevidalo.

Dalej tam bolo par letov do nemecka za juliou.

Nuz a na koniec aprila mala zacat opat velka tour, island, azory, ukrajina, moldavsko a -stan krajiny. V zalohe bolo este albansko a rusko.

Tentoraz na cestu nevyrazam sam ale idem s juliou, s ktorou som sa dal minuly trip dokopy.

Planov bolo vela, najskor turecko a odtial na vychod, stan krajiny, gruzinsko ci macedonsko a balkan trip. Nakoniec zaciname v bulharsku a pojdeme smerom macedonsko, albansko, cierna hora a dalej sa uvidi. Rozpocet mame 4k €, takze pocitam 4mesiace cestovania, mozno viac, uvidi sa.

Do bulharska treba antigen test, ten poriesime asi v den odletu v ba, ostatne krajiny zatial bez obmedzeni ale ktovie co sa vsetko zmeni.

Co sa tyka ockovania covid, tak som neni zaockovani, ono by som to totiz do odletu nestihal, teda druhu davku. Tak isto julia, tiez by stihla len prvu davku pfizera.

Co potesilo je priority pass do letiskovych salonikov, ten som mal povodne do konca oktobra 21 ale niekde nastala chyba a bol mi vystaveny novy, ten ma platnost az 3 roky a mozem zobrat aj hosta. Ked to skutocne vydrzi ako je pisane, bol by to vynikajuci deal. Zatial mam vsak vyuzity len jeden vstup, takze zatial mega draha navsteva viedenskeho salonika (okolo 100€).

Mini rekapitulacia porusenych leteniek z minuleho roku.

Voucher od sata arlines je predlzeny do konca roka, rumbo mi refundovalo jeden let vo forme dvoch voucherov ( platnost rok), od ryanair mam este jeden na 1,5€, ten uz nemal platit ale stale plati, no a rumbo jeden moj let uplne odignorovalo. Takze zatial strata okolo 77€ ale ako som spominal uz skorej, som zahojeny s wizz air kreditom, ktory sa mi opat navysuje, kedze sa zasa postupne rusia lety.

Nieco k mojej praci vo firme s Usmevom

Tentoraz som tu opat vydrzal jeden mesiac nad plan, chcel som skoncit koncom aprila ale koncim koncom maja + 3 dni dovolenky este v juni.Tuto sezonu som bol na red zmene, minule na blue. Tam kazdy na red nadaval a musim povedat, ze mali pravdu. Team lidri, manazeri, transport desk, agenturny(manpower) desk uplny vypatlanci. Vsetko fungovalo avsak ak nastal neaky problem, game over, nikto nic nevedel a ani nechcel riesit. Na blue, problem znamenal vyzvu ako ho vyriesit. Kolektiv pri pase vsak bol do pohody, auditory tiez, problemaci ako ktory.

Opatrenia v tejto firme vdaka virusu, pripominali vazenie. Kazdych par metrov bachar, co pokrikuje po ludoch aby dodrziavali 2m vzdialenost, v jedalni stoly ohradene plexisklom, uz len chybal telefon aby sa clovek mohol zhovarat so susedom. A ine vychytavky, o ktorych by som mohol napisat aj specialny zapisok ale serem na to. Nepritel nasloucha 😊

No ale i tak, pozdravujem nadriadenych co udajne udrbali premie za covid (minuly rok to cinilo vraj 190€ na osobu, tak si to vynasobte poctom pracujuceho ludu a vznikne velmi krasna kopka penez) pre zamestnancov.

Este par odkazov na foto albumy co som navstivil pocas nudzoveho stavu.

stred slovenska - nic extra turistika ale odfajknuty jeden z naj

vapenna - vychod/zapad slnka tu musi byt pekny, inak pohodova tura s fajn vyhladom

velka javorina - nic preco by sem mal clovek chodit

dunajsky klatov - z vodneho mlynu sklamanie

seredska poronda - moja domovina

bojnice + cicmany - bojnice ok, cicmany excelentne

soporna - len sa prejst popri vahu, inak ozaj nic vau

zibrid - fajn tura

dobra voda - ciel bo najseverejnejsie miesto trnavskeho okresu, hrad odporucam i ked tentoraz sme tam neboli

klokoc - opat fajn tura v malych karpatoch

tomasikovo - pekny vodny mlyn, prijemne miesto pre rodiny s detmi

cipcie - paradny okruh

burdov - jednoducha tura so super vyhladom (avsak nie z vrcholu), taktiez famozne podzemne chodby, len treba poriadne svetlo, ja som sa dostal len do prvej miestnosti, bo slaba celovka

vrsatske podhradie - fajn prechadzka ale nic vau, teda mimo jedneho vyhladu

stary hrad strecno - tiez len fajn prechadzka so zastavkou na hrade a fajn vyhladom na meander vahu + pekny zatopeny asfaltovy lom

sip - tip od tonica na pekny vyhlad a termalny (studeny) pramen

jablonec pri cifery + kolarovo - fajn daytrip

a maly suhrn pivovarov co som ochutnal

pivovar flamm - velmi vkusna restauracia v rajeckych tepliciach. Fesna predavacka. Z piva mi chutil viedensky leziak 13 a dvanastska leziak premium

pivovar ziwell - restika a aj terasa v piestanoch nic moc ale zasa bolo zavrete ,bo covid. Mozno v sezone to je fajn. Eshop nie moc uzivatelsky friendly. I po vybrati osobneho odberu mi bola nauctovana doprava, na mieste vybavene jednym pivom navyse. Z piva ma oslovila cervena veza 12

pivovar simeon - opat piestany. Majitel velmi priatelsky, mala miestnost kde sa da usporiadat sabez s ochutnavkou a prehliadkou pivovaru. Bohuzial ziadne pivo ma neoslovilo

pivovar galgan - fajn majitel, v plane je tu urobit aj restiku ale je to hudba buducnosti. Z pivka mi chutil vianocny gapor

pivovar zamcan - v novych zamkoch nic moc vyzerajuca restika s terasou ale opat je dojem skresleny covid pandemiou. Z pivka bol fajn orange dragon. Nuz a pri tomto pivovare sa mi stalo, ze som musel dve flase piva vyliat, uplne nepitelne.

pivovar lanius - v trencine v srdci mesta pekna restika, fajn obsluha. Nuz ale velke minus, v pondelok nemali ani jednu plastovu flasu, takze som musel zobrat predrazene 0,33l flaskove piva. Oslovila ma black ipa 18.

pivovar vrsky - pivka nakupene v jednom zo zilinskych obchodov. Nic ma neoslovilo

Niektore pivovary sa uz dostali do obehu kauflandu , niektore do celoslovenskeho, niektore do regionalneho. Tak pocitam, ze kvalita piva pojde dole.

Tot: 0.464s; Tpl: 0.011s; cc: 13; qc: 26; dbt: 0.4092s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb