Den po...

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region
March 13th 2013
Published: July 3rd 2013

Dnes ma cakalo zaregistrovanie sa na urad prace a zdravotnej poistovne.

Zdravotna poistovna

Pri prihlasovny do zdravotnej poistovne v galante (druhy den po prichode na svk,poistovna vseobecna zdravotna),som vyplnil prihlasku (tu mi dali tam),zas vypisal cestne vyhlasenie (opat mi dali ich),ze som bol mimo eu 6 a viac mesiacov a to bolo vsetko. Este im musim poslat vyjadrenie zo socialky,ktore ale dostanem az o 2 tyzdne.

Som bol uplne v soku aky tam boli ochotny,bo cul je na svk novinka (pre mna aspon),ze si cez net mozes kontrolovat vykony doktora co ti robil.Dost casto sa stava,ze si doktory uctuju ukony ,ktore ti ani nespravia,resp predpisuju tabletky o ktorych nic nevies a davaju ich druhym ludom.To vim na sto pro,bo mamina robi v domove dochodcov a tam to takto funguje.

som si to zaregistroval,v pohode ma tam pustili na pc na net,pomohli mi to vyplnit (fakt tazke ,treba vyplnit meno a adresu a dat si nick s heslom) a este mi tam vytlacili aj zmluvu o tomto.

Urad prace

potom som letel na urad prace v seredi,tam ma zaregistrovali a objednali na dalsi den. Bolo treba dat ziadost,potvrdenie o zamestnani (po starom je to zapoctovy list do dochodku),a vypoved resp.dohodu o ukonceni prac.pomeru. Vsetko kopie (moze byt aj original),jasne,ze kopie na urade prace nerobia, hlavne, ze tam maju kopirku.

Dalsi den sme mali na urade prace spolocne sedenie.doslo tam asi 10 ludi a povedali nam skupinovo ake mame povinnosti a co mozme ocakavat od uradu prace (hovno,bo normalnu robotu ti nezozenu,akurat za pasom u ryzakov,kde ti daju minimalnu mzdu a este aj z tej ti bere neake percenta agentura co ti to sprostredkovala,tim nemyslim urad prace ale pracovne agentury co davaju ziadosti na urad prace aby im posilali ludi,ked to nezoberu tak ich z uradu prace vyradia).

nevyhoda toho je,ze sa tam musim chodit hlasit raz za mesiac a nosit doklady,ze si hladam pracu. Nevyhoda je v tom,ze tam stretavam len samych negativne naladenych ludi,cul som este nainfikovany pozitivnim pohladom na svet ale uz ako som isol z letiska domov uz som badal okolo seba taku tu negativnu vlnu co ide od ludi,nik sa neusmieval,nikto s nikym nekomunikuje. Proste v azii boli ludia z mojho pohladu stastnejsi (myslim,normalov,nie obchodnicku pakaz co ta chce len natiahnut) aj ked nic moc nemali.Tu su vsetci taky strnuly,kazdy kazdemu zavidi.

- po novom sa chodi hlasit uz len raz za tri mesiace,inak ale treba mailom poslat raz za mesiac potvrdenie ,ze si clovek hlada pracu

Socialna poistovna

odtial ma poslali na socialku do galanty,tak som dal dalsiu ziadost a az ti mi schvalia podporu (do 14 dni maju dat odpoved),podla tetuli na urade prace by som ju mal dostat,bo som posledne 3 roky aspon 2 roky pracoval nepretrzite.ale zas neocakavam mega sumu,cca 150 euro,bo som robil skoro za minimalnu mzdu ostatne prachy isli bokom.ak by som nedostal tu podporu tak budu za mna platit aspon zdravotnu to je cca 60 euro a vtom pripade este poziadam o davku v hmotnej nudzi.

na socialke treba dat ziadost (ich tlacivo,to som vyfasoval uz na urade prace),vyjadrenie z uradu prace,ze ma tam prijali a potvrdenie zamestnavatela na ucely naroku davky v nezamestanosti (tak sa vola to tlacivo).

- podporu som dostal nakoniec v sume 195 euro na mesiac,poberat by som ju mal 6 mesiacov

Danovy urad

este som musel podat danove priznanie,to mi spravila uctovnicka,zacvakal som za to 10 euro,najskor to malo byt gratis,ze posledny zamestnavatel to ma spravit free ale nic z toho nakonec nebolo ale neva vratia mi aspon cca 57 euro.

- nakoniec mi vratili 88 euro

<strong style="font-size: 1.4rem;">Mestsky urad

este som zaniesol jeden papier na mesto,bo som v poradovniku na pridelenie bytu od mesta,ak by mi ho dali bola by to parada ale byty sa maju zacat stavat az o mesiac (to hovoria uz 3 roky).

- z poradovniku ma vyradili,nakolko som nezamestany

Doktor

prehliadku u zubara mam tez za sebou,nastastie free,buduci tyzden idem na klasicku prehliadku k doktorovy,som zvedavy kam ma vsade posle.

po tyzdni ked som sa preliecil z ustupujucej chripky som pod natlakom rodiny isiel k doktorke na preventivnu prehliadku. Tu mi zobrali krv,po prvotnom vysetreni som mal zvysene protilatky na zltacku, tak mi krv zobrali znovu a poslali ma na sono brucha s podozrenim na zltacku. Podozrenie sa nepotvrdilo,protilatky boli vdaka vakcine co som bral pred cestou. doktorka mi predpisala vitaminy na pecen aby sa mi rychlejsie zregenerovala z tej chemie co som si dal do seba napichat pred cestou (zltacka a+b).

Na sone mi zistili este neaky maly uzlik na peceni,tak s tym mam chodit na kontrolu kazdeho pol roka,nic vazne ale. Dalej ma doktorka poslal este na vysetrenie stitnej zlazy,bo sa jej zdala zvacsena. mala pravdu ale nic vazne,specialista na to mi nedal ziadne lieky,je to len minimalne ale tiez mam chodit raz za pol roka na kontrolu.

4th July 2013

vdaka
vdaka za informativny cestopis s uzitocnymi info, aj tento posledny clanok velmi zaujimavy som rad ze nakoniec vsetko s cestou dobre dopadlo bez nejakych vacsich zraneni, skod na majetku (fotaky?) a kradezi (surat thani?)

Tot: 2.752s; Tpl: 0.062s; cc: 7; qc: 37; dbt: 0.0376s; 2; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.3mb