Predslov (letenky, zrusene cesty, plan tour)

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region » Sered
July 28th 2020
Published: August 6th 2020

Na tour de slovakia ideme bez planu, proste kde sa nam bude lubit, tam ostaneme.

rekapitulacia mojich zrusenych leteniek

turkish airlines mi po 3 mesiacoch vratil nazad 51,4usd, no kedze usd posilnilo tak strata nieco okolo 1,5€ ale mam to na usd revolte ucte, tak dockam kym usd zas oslabi resp ak budem potrebovat surne prachy tak to zamenim. Mile (7500) od tk maju platnost do 31.12.2020. Uvidim, ci za ne nieco nakupim alebo ich necham prepadnut

rumbo mi preposlal 3 vouchery od ryanairu, tak tam som v pluse, teda za predpokladu, ze letenky preletim

tym padom uz mam vsetko vybavene ale ak beriem vouchery, ktore zatial nemam preletene, strata je cca 110€

Zrusene tripy

Bulharsko - odlet som mal z bts (let odletel, tak strata free wizz kreditu), co problem nebol, avsak problem pri navrate by bol do viedne (prachy za let vratene), kedze wizzair zrusil v tom case vsetky lety (paradoxne po 2 tyzdnoch ich obnovil). Dalo sa vratit na svk ale to by o mne big brother vedel a musel by som ist do domacej 5 dnovej karanteny s naslednym testom na covid. Ten je vraj zdarma ale kedze ja som zatial defacto na svk na cierno, nic pre mna. dalsia moznost bola madarsko, len tam letenky stali dost penez, i ked by to bolo gratis, bo free wizz kredit. Nakoniec som teda tuto krajinu odpiskal a mozno to dam koncom augusta. Uvidime

Albansko - lety zrusene wizzairom, tak nebolo co riesit. Tuto krajinu mam kupenu aj na buduci rok, tak pohoda resp mozno to tiez dam koncom augusta, podla situacie.

Estonsko - tak toto mala byt tutovka, co sa nemala zrusit ale ale ale. Estonci supli rakusanov na ciernu listinu a kazdy, kto pride zo schnitzel republik musi ist do 14dnovej karanteny. Lietadlo teda odleti (nakonec mi posunuli let 4dni pred odletom, tak wizzkredit nazad) ale bezomna. Este som skusal kuknut rozne ine alternativy ako sa dostat do estonska ale nic som rozumne nevyhutal. Ubytka co som mal booknute sa dali zrusit zdarma az na jedno. No tam normalny ludia, nie ako taliansky kokoti, ubytko mi bez sankcie zrusili. Strata bude vsak na busoch co som nakupil (cca 15€), su non refund, bo akcia. Tuto krajinu teda presuvam asi tiez na koniec augusta, podla situacie a podla cien busov.

Aktualne mi ostava v auguste este milano, v septembri malta a grecko.

Ako cul sa daju kupit este fajn lety do zelenych krajin ale ozaj ma spanielsko a ani grecko v auguste moc nelaka. No a ostatna zapadna europa jak by dal.

Tour de slovakia

poznavacku po svk som mal v hlave uz od statnej karanteny, google mapka plna zltych bodik co vidiet ale stale som sa nedokopal to uskutocnit az raz som kukal cs ludi co su v ba.

Zaujala ma tam jedna baba (36r, z nemeckeho kolina, reku spravim kontakt ak by som tam niekedy isiel na futbal resp vianocne trhy). Nuz pisem jej, ci chce ist na mensiu turu na sulovske skaly. Suhlasi a uz ju v nedelu vyzdvihujem na tt stanici. Baba s kazazskymi korenmi, postavou cista ruska a povahou zas cista nemka. Co je paradox, bo vyrastala v kazachstane teda aby som bol presnejsi v sovietskom zvaze.

Na sulovskych skalach som uz bol davnejsie, no prostredie stale pekne, len skoda, ze tam zrusili zrakovu pyramidu.

Na preplnenom parkovisku vybera obec parkovne, teda neaka fesna brigadnicka.

Tura zacina zostra, nemka uz fuci ale nakonec davame 3,5 hod okruh. Sakraniu dieru vsak nenavstevujeme, bolo to dost do kopca a hlavne sme mali za sebou velmi krute klesanie od rozcestniku pod rohacom , obcas sme sli aj po zadku.

Hrad ju moc nezaujal ale vyhlady boli bombasticke, ludi vsak dost.

Trasa bola sulov parkovisko - hrad - luka pod hradom (zelena) - sedlo pod bradou - pod rohacom (cervena) - sarkania diera - luka pri kamennom hribe - parkovisko (zlta)

Jedlo sme vybavili v kolibe pod skalami , ktoru sme objavili so seredanmi ked sme sa vracali z kulturneho podujatia v ziline. Jedlo chutne ale koliba totalne preplnena, obsluha nestihala (cakacka na jedlo 45min). Ak sa clovek ponahla tak v sezone neodporucam.

Pri neskorom obede som navrhol tejto deve, ci sa chce pridat ku mne a kukneme trosku svk, Suhlasila, bo i tak mala v plane pobehat trosku svk. Skoncila s pracou a cul ma v plane cestovat asi 3 mesiace, zatial ma za sebou slovinsko, pred sebou madarsko, chorvatsko, ciernu horu a bulharsku. Teda podla toho ako sa politici rozhodnu, ktore krajiny budu otvorene a ktore nie.

Jo a konecne sa mi podarilo stretnut aj s VM, a to dokonca az trikrat a dost.

mensi prehlad co som navstivil pred tour de slovakia

stred europy pri kremnici - to som uz navstivil davnejsie len som to zabudol linknut. Fajn kostolik kde je udajne jeden zo stredov europy. Okolie fajn, odporucam

hornonitriansky bansky skanzem - treba sa objednat vopred, vstup 10€, prehliadka cca 2,5hod. Sprievodca uplne genialny, jazda banskym vlacikom. Jednoznacne odporucam

prievidza - zastavka na jedlo u cinanov kde mali svedske stoly. Mesto neni az taka velka diera ako sa o nom spieva.

brodziansky kastiel - fajn parcik s kastielom. Nad dedinkou fajn vyhlad na okolie

duchonka - nadrz kde sa stale neda kupat ale okolie ok na relax

partizanske - odporucam pre milovnikov komunistickej architektury. Pre mna teda nic extra, fakt centrum humus.

rozhladna urmince - pekne miesto za topolcanmi, len dost nebezpecne odbocenie z hlavnej cesty, hlavne z protismeru

gymes - tu som bol uz mnoho krat, no vzdy s niekym inym. pekne miesto s fajn zastavkou s miestnou madarskou krcmou v ladice

sulovske skaly - viz popisok vyssie

termalne kupalicko chalmova - dedinske kupalisko s jednym bazenom na plavanie a jednym detskym. V budove dva termalne bazeniky. Fajn miesto na oddych

termalne kupalisko velky meder - chaoticky pristup v daka covid opatreniam, ludi nebolo az tak vela, plavecky bazen fajn, termalny sa tiez dal, vlnovy bazen fakt len pre deti, kruhovy prudovy bazen slabucky, bo prud nebolo moc citit, tobogany v areali zvlast spoplatnene. Clovek cakal, ze si tu bude pripadat ako v madarsku, no opak bol pravdou. Vacsina osadenstva cesi. Parkovaci automat nefungoval len zral peniaze, parkovne odporucam platit na pokladniach. Co fakt nasralo, bola odpoved pokladicky, my vieme o tom pokazenom automate.Mne prachy nezozralo, ludom predomnou hej. Moc ma to tu neoslovilo.

farma humanita - prijemne sprijemnie dna medzi domacimi zvieratami. Ak ide clovek okolo tak ok zastavka ale aby to clovek zamerne vyhladaval, tak to nie.

kukuricne bludisko vlckovce - velmi dobra zabava pre deti aj dospelych, jednoznacne odporucam. My sme si to vsak moc neuzili, bo po 15min sa spustil nenormalny lejak a bolo po bludeni.

Tot: 3.191s; Tpl: 0.016s; cc: 8; qc: 52; dbt: 0.0442s; 3; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.4mb