Suhrn - Zhodnotenie, naklady, linky (Cierna Hora)

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region » Sered
July 14th 2020
Published: July 15th 2020

Tyzden v tejto balkanskej krajine hodnotim velmi pozitivne a isto sa sem este niekedy musim vratit.

Jedlo fajn, velke porcie ale zvacsa vsetko grilovane maso s hranolkami, pivo niksicko nepasterizovane vyborne, ludia uplny pohodaci.

Vdaka stalej hrozby virusu minimum zahranicnych turistov, domacich len tak akurat.

Restiky fungovali skoro uplne vsetky, ubytka zhruba tak na 75perc

Doprava zvacsa kvalitnymi mikrobusmi, len skoda, ze si bus stanice uctuju vypalne za predaj listkov

Podgorica

Prvy dojem totalny hnus, kde sa len stavaju nove budovy. Druhy dojem uz prijemnejsi, staci zapadnut do neakej restiky v okoli trg republike a hned je toto inak onicom mesto krajsie. Staci tu vsak ostat len noc, pred odletom

ubytko

hostel 23 podgorica - v celom byte som bol sam, tazko to teda realne hodnotit (trochu viac spiny,slaby net..) ale na jednu noc isto staci

Budva

fajn primorske romanticke mestecko. Stare mesto super, plaze kameniste ci strkove (mogren plaz), more ciste. Sem by som siel vklude i len na predlzeny vikend.

Potapanie ok, hlavne uzke tunely, podmorsky zivot vsak velmi slabucky.

ubytko

Michel hostel - opat sa to tazko hodnoti ked tam skoro nik nebol. Jednoduchy hostelik, singel sa tu dalo zohnat za 10€

Kotor

dalsie prijemne stare mestecko s fajn ulickami, peknou pevnostou a super vyhladom z kopcov na cely kotorsky zaliv. V ziadnom pripade neodporucam moju turu co som robil. Mestecko max na 2noci

hostel pupa - velmi kvalitny hostel s fajn recepcnym. Odporucam

Zabljak

dedinka pri peknom ciernom jazere resp bod na organizovanie roznych tur. Ja som dal na bobotov kuk, mega tura so zastavkou v ladovej jaskyni (ta super). Pri dobrom pocasi sa tu vklude daju stravt min 3noci a len tak relaxovat pri jazere ci skusit raft na rieke tara. to mam v merku inokedy

ubytko

apartmens zekovic (?) -uplne skvela cena za dvojpodlaznu chatku 10€/noc, urcite odporucam i ked wifi je slabsia a hlavne netreba zabudnit si pustit bojler.

(spiatocna letenka vie-sofia 19,98€) - 9dni

Ubytovanie - 42€
Jedlo - 117,53€
Doprava - 53,55€
ostatne - 69€ (potapanie, suveniry

spolu = 19,98€ (letenka) + 282,08€ = cca 305€

letenka a dovoz/odvoz z letiska bol prakticky free, bo wizzkredit, takze z celkovej sumy minus 27,98€

LINKY

chalan z ciech na turistke v zabljaku

chalan z ciech s fajn popismy roznych tur po svete (ang jazyk)

vyhladavac spojov balkan - nie vsetko ide ako vyhlada

vyhladavac spojov - pouzivat tento

Tot: 0.69s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 47; dbt: 0.3803s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb