Predbezny plan - NP Podyji

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region » Galanta
August 29th 2015
Published: September 1st 2015

Po fajn tipe od markoffa na podzemie v Znojme zacalo planovanie co sa da vsetko vytazit v tomto okoli pocas posledneho augustoveho dna. Skoda len, ze 1.september nepripadol na pondelok ale az na utorok,no nic treba si zobrat jeden den volna.

Prvy osloveny na mini vylet po NP Podyji, bol picus spolu s uchylom. Picus sa vyjadril,ze ten si to prejde este predomnou na bicykli (maju tam vraj uplne bombove cyklo trasy) a uchyl, skoda reci, ten sa strati aj cestou z obyvacky na zachod 😊

Dalsia volba padla na familiu. Tu neboli ziadne protesty a ide sa teda na rodinny vylet.

Ubytka su zabookovane cez booking .

Dva tyzdne pred odchodom sa nam zmensuje pocet ucastnikov zajazdu o jedneho clena.

Nasleduje kontaktovanie ubytiek ci nam zmensia cenu. Z troch suhlasili dve ubytka. Dostaveme ine izby, v jednom nesuhlasili,tak rezervacia zrusena a najdene ine lacnejsie ubytko. Sice mimo centra Znojma ale v pohodovej dostupnosti pesi resp mhd.

Tyzden pred odchodom problemy s autom ale nastastie mimik sa opravuje a moze sa na nom vyrazit smer Morava.

Cestou do Znojma je v plane zastavka v Mikulove. V Znojme kuknut znojemske podzemie , pomotat sa po meste.

Dalsi den sa nasa parta rozdeli na dve casti. Ja mam v plane pesi presun zo Znojma do Lukova (cca 7,5hod), druha cast tak isto absolvuje rovnaky presun ale na aute (cca 15min). Stretneme sa spolu na zrucanine Novy Hradek.

Pondelok opat rozdelenie skupiny, ja pesi presun do Vranova nad Dyji so zastavkou v rakuskom Hardegu (cca 6,5hod),druha cast auto presun.

Utorok kupacka resp lodny vylet na Vranovskej priehrade.

Lodny vylet ale mozno nebude, bo nepochopitelne obe lodne spolocnosti koncia svoju cinnost 28 resp 29.8. Mimo tohto terminu sa daju iba specialne plavby, mozno budeme mat stastie a neaka velka skupina pojde, ku ktorej sa prikmotrime.

Znojemske podzemie som si zle nastudoval a kupil cez net adrenalinovu trasu c.1. Ako som uz cital spominany markoffov dennik ,uplne som bol v tom ,ze i oni boli totoznu trasu, den pred odchodom ale zistujem zlu spravu, mali klasicku trasu. Uvidime co na to povie mami, uvidime teda na mieste ci to absolvujeme alebo nie.

Naklady

3x vstupenka na adrenalinovu trasu c.1 do znojemskeho podzemia - 12,45 € (platene maestro kartou od fio banky - original cena 330kc)

Tot: 0.17s; Tpl: 0.014s; cc: 13; qc: 31; dbt: 0.1111s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb