4.den - popradske pleso a presun na daleky vychod

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Presov Region
July 31st 2020
Published: August 11th 2020

Uz klasicky sa budime okolo 7/00 a smer mesto najst nieco pod zub.

Palacinkaren u priatelov je nas ciel.

Nuz ale palacinky robia az od 9/00 a cul je 8/15. Davam teda capucino a zalievanu kavu a rozmyslame kam dalej po ture v tatrach.

Vdaka nepriazni ubytiek v okoli tatier a nic moc pocasiu co tu ma zajtra byt ideme na daleky vychod. Najvychodnejsia dedinka Nova sedlica sa vsak nekona, obe ubytka co su tam, su vybookovane az do konca septembra.

Nuz sa buchame po vacku a bookujeme ubytko v hoteli pri sninskych rybnikoch. Doteraz sme spali tak priemerne do 20€/os, cul 35€/os to vychadza.

Ako sme tak planovali, bolo uz i 9/00, nuz mega super dobre palacinky sa nam uz nesu na stol.

Jednoznacne odporucam tento podnik, super obsluha (zatial uplne vsade mimo vcerajsej cukrarni), chutne jedlo a prijemne prostredie.

Na ranajkach sme stravili rekordne dve hodiny.

Smer strbske pleso.

Valime si to po dialnici smerom na zapad, potom uz obycajnou cestou stupanie az k plesu.

Prve parkovisko full, tak parkujeme az pod mostikmi. Spoplatnene parkovisko nesmie chybat.

Aut a ludi plno, no vacsina turistov smeruje na lanovku hrebienok a odtial smer rysy (druhy den bolo net plny zaberov zapchy na rysy, kde bola udajne cakacka nieco cez hodinu).

My vsak nemame cas na ziadny poriadny trek, tak davame jednoduchy 3hod zo strbskeho plesa na popradske pleso.

Na trase rozne typi turistov, od mestskych fiflien az po profikov.

Ideme po cervenej a na rozcestniku trigan si to valime dole zelenou. Co bola chyba, bo ziadne vyhlady na tatry.

To mi julia davala pocitit celu cestu, samozrejme v ramci srandy.

Pri popradskom plese uz viac ludi, hlavne v restike ale v okoli sa to rozptylilo.

Pleso pekne, obklopene horami, odporucam tuto nenarocnu turu.

Vceraj som mal velmi pikantny hambac, naco ma upozornoval aj casnik, no a dnes znem ovocie. Na zachode tu travim dobrych 20min.

Varena kukurica nas oslovuje v bufete ale chut je humusna. Sama voda.

Po navrate na parkovisko uz vyberaci parkovneho nikde (cca 1400), jeden poliak hlada automat, tak mu davam moju uctenku. Cely nateseny mi dzenkuje.

Nuz ale cul uz plnou ciarou na daleky vychod.

Zastavku si robime na spisskom salasi , no ten je beznadejne plny. Ale je od neho fajn vyhlad na spissky hrad.

Povodne sme sa chceli zastavit aj sivej brade ale hlad nas hnal.

Nezadarilo sa na salasi, zadarilo sa v spissok podhradi v restike drevenik .

Tu nas posielaju na terasu, kde su cudzinci, poliaci a daky ang svk mix.

Obsluha i jedlo dobre. takze odporucam. Prostredie ale skor take dedinske ale to vobec nevadi.

Davame zbohom obrovskemu spisskemu hradu a po dialnici smer presov.

V presove zacina peklo na ceste. Jeden pruh smerom na vranov nad toplou opravuju na viacerych miestach, tak same semafory a kolony. Do cielovej destinacie sme nabrali meskanie pol hodinu.

Cestou miname restauraciu lietadlo , no neskoro som si to vsimol. Sme si mohli dat neaky ten dezertik v lietadle, nuz nabuduce hadam.

Ako ide blizsie k nasmu cielu, premavka ustava, okolie zvacsa len zelene kopce, ziadne tovarne. Proste na vychode nist neni

Prichadzame k nasmu luxusne vyzerajucemu hotelu kamei. Na recepcii vsak sok, su full. Vraj nam pisali, volali, ze rezervacia z bookingu neni platna. Julia nieco aj spominala, ze ma dake spravy na bookingu ale nevenovali sme tomu pozornost.

Ha a cul mame problem, podla bookingu je volne naokolo az v dalekom humennom, to nepripada v uvahu.

Na odporucanie recepcnej ideme skusit dalsi hotel pri rybnickoch, full, no mame dalsi tip, mame pokracovat dalej, vihorlat resort.

Tu vsak rovnako full ale dalsi tip, v pizzereke kusok od kamei hotelu maju prenajimat izby, co je pravda ale fungovat to bude az od buduceho roka.

V preplnenom stanovom mestecku stan pozicat nemaju, no posielaju nas do tesca nech si daky kupime resp nam davaju tip na hotel armales . Cena 50€ za izbu aj s ranajkami.

Volam tam, mame stastie, maju volno na jednu noc.

Prichadzame do malej dedinky stakcin, hotel je spojeny s restikou.

Z vonka to moc vabne nevyzera, okolo par pocernejsich spoluobcanov, no prvy dojem klame.

Izba ok, len oddelene lozka. Wifi tak ako vsade tragicka.

Jedlo v restike uchadzajuce, no pivo humus. Mi donisli pozlievance.

Dnes vdaka strasne velkemu presunu prakticky okamzite zaspavame.

Tot: 0.425s; Tpl: 0.043s; cc: 11; qc: 29; dbt: 0.0142s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.3mb