7.den - presun rk (syslia luka)

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Kosice Region
August 3rd 2020
Published: August 11th 2020

Ranajky vybavene v retro kaviarni salka kavy.

Pekne prostredie, capucino skvele, obsluha mila, tak ako vsade na tripe.

Dnesny hlavny program dna je navsteva my animals ako to julia nazyva.

Auto zeniem juznym tahom.

Po opusteny kosic opat krasne okolie a premavka minimalna, no na cestach dost radaristov. Zrejme celoslovenska akcia.

Mensia zastavka v zadielskej tiesnave . Ale fotime ju len z pola, jaksi mame turistiky uz plne zuby.

Tiesnava vyzera uchvatne, sem sa isto este vratim.

Valime si to az do obce muran bez zastavky i ked cestou je kopa veci co by stalo za navstevu ale proste neda sa vidiet vsetko.

V obci chlapik s lapankou nas upozornuje, ze cesta dalej na sever je neprejazdna, my ideme kuknut len syslikov, chlapik sa len usmeje a zela nam peknu cestu.

My animals su uz na dosah. Odstavujeme auto a pesibusom ideme na ohradenu luku.

Pred nou sa da kupit jedlo pre tychto hrabosov.

Za ohradou su somari a na luke pobehuje kopa syslov.

Ludi je tu dost ale i tak sa nam uchadza lavicka. Jedlo pre nich nemame, tak nas chodia len ocuchat a padia dalej.

Zvieratka su mile a chytat ich nechytam.

Po zvieracej vsuvke nazad k autu.

Pri predajcoch jedla sa uz rozkladaju sokoliary. Za poplatok sa da vyfotit s tymto dravcom.

Restika v murani ma zle hodnotenia tak krasnou krajinou ideme na salas zbojska .

Jedlo, obsluha a vyhlad genialny. Odporucam

cez cestu je aj rozhladna. Do mierneho kopceka a po strmych schodoch si to valime na vrchol rozhladne.

Vyhlad fajn, dnu rozhladne je kopa vypchatych zvierat.

Prechadzka nam padla vhod, bo sme boli riadne nazraty. Ono sa prepchavame na kazdej food zastavke.

Liptovska mara je nasa dalsia zastavka.

Ideme na plaz ratkovie . no cesta je strasna, lesom nas napadaju roje komarov.

Fotka s nizkymy tatrami na pozadi a smer nase posledne ubytko na konci ruzomberku , ski privat .

Ivachnova - ruzomberok je postrach pre vodicov. kokoti nevedia postavit jednu podrbanu dialnicu, tak kolony a cakacka asi 15min.

Na private nas uz caka ukecana majitelka.

Opat vysvetlujem julii, ze privat na svk zvacsa znamena nieco ine ako v skutocnosti je.

Cas uz riadne pokrocil. V pesej dostupnosti mame kolibu u dobreho pastiera .

Uplne paradny areal drevenic, domacich zvierat, ihrisk pre deti.

Tato restika co sa tyka estetiky je pre mna topka na celom tripe, jedlo tiez ok, i pivo, len to drahe. 2,9€ pollitra z domaceho pivovaru.

Julia sa klasicky nechce podelit o svoje jedlo, no i tak sa mi podari jej nieco uchmatnut z taniera.

Obhliadka cutkovskej malej priehrady, pozdravenie cunikov v chlievy a pesibusom do centra rk (30min)

Centrum totalne vyludnene, vsetko zatvarili o 17/00.

No dari sa nam najst jednu terasku. Ja davam pivko a julia martiny s tonicom.

Cena ju sokovala, take lacne.

Co porovnavala ceny, tak alkohol a jedlo je tu pre nu velmi lacne. Ubytka rovnake ceny ale kvalita uplne uplne inde, bohuzial nie v dobrom pre svk. Verejna doprava super lacna pre nu.

Sklamany z rk davame jednu particku clovece a spanok.

Tot: 3.51s; Tpl: 0.016s; cc: 8; qc: 51; dbt: 0.0898s; 3; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.4mb