38.den - madeira

Portugal's flag
Europe » Portugal » Madeira
April 18th 2020
Published: April 19th 2020

Nuz rano sa poberam klasicky na hradzu oproti cvicisku.

Tu este vychutnane slnko.

Odtial pokracujem k budke rodoeste pri pekarni na nabreznej ceste. No ta zavreta, na budke vycapene, ze je otvorene len cez tyzden od 930 do 1900 co mi je hovno platne ked chcem ist zajtra na pico grande.

Nuz kukam do mapy, bus stanica tejto spolocnosti je pri hasicoch hned za tunelom na ulici 25 aprila.

Na budove pekna velka malba velryby.

Ono je to zvazsa parkovaci dom a stanica je z druhej strany budovy.

Ta vyzera jak keby som bol niekde v exsovietskej krajine.

Osarpana, ziadne napisy, busy starodavne.

Kancelarie v hroznom stave.

Na lavicke povalujuci sa soferi.

Hned zistujem ako je to s listkami. Iba cez tyzden je predaj. Fakt paradicka, takze nikam nejdem zajtra, i ked by som to mohol risknut, mozno by som natrafil na ok vodica.

Na ubytku na mojom podlazi nebyvali ruch.

Sikmaci sa balia.

Na obed spravene maso na hriboch s ryzou, co mi ostane i na veceru.

Pozrel som este jednu cast serialu jack ryan ale dalsiu som uz nekukal, slaby serial, neviem ako som aj zvladol 5casti.

Prichadza upratovacka, ja odchadzam na tlieskanie.

Berem uz mikinu, bo chladno a pod mrakom. Obcas slabucky dazd.

Ako si tak slapem k ubytku, prave sa nakladali sikmaci do dodavky. Ta mala za sklom tabulu skola. Tak fakt nevim ci sli do inej ubykacie a ich skola im to zabezpecila abo to bol len uber a viezol ich na letisko.

S dopravou na letisko budem mat problem. Bo letiskovy bus je zruseny (mam na nho listok) a na normalny sa neda kupit listok v buse. Ale to je este daleko.

Nuz ostali sme na hosteli len traja, ja, talian, brazilcanka. Venezuelu som opat nevidel.

Pustam si indicky film s nazvom virus. Cakal som od toho viac (rozumej spev a tanec,bez ktorych sa zadny nezaobide). Veru virus nipah je dobre svinstvo, ma to omnoho vacsiu percentualnu umrtnost (50-75perc) ako corona.

Po sikmacoch tu ostalo trocha jedla. Ryze asi 6kg, obrovsky bal spagiet, kecupy, cesnak, cibula, mrazene prsty, voda (6+1.5l), sackove korejske polievky, mlieka, struhane syry, pomarance a vajcia. Takze v obchode uz budem nakupovat len ovozel a maso.

Po strasne dlhom case sa ozvala loca z bogoty. Aj jej let bol zruseny. Plan bol letiet do san francisca a tam sa pokusit najst si pracu v obore (ekonomika). Cul je doma a pomaha v rodinnej restike pri bogote, niekde v horach. Poslala mi uplne genialne vyzerajuce jedla.
Spomenul som, ze mam v kuchyni kukuricnu muku, hned mi poslala recept na kolumbijske placky arepas. Ja jej zas recept na parizsky salat, o ktorom sa jej sniva. Chutky si robi aj na seredsky vyrobok mila.

Spanok na hovno, furt som sa budil.

Tot: 0.024s; Tpl: 0.013s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.006s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.2mb