30.den - madeira

Portugal's flag
Europe » Portugal » Madeira
April 10th 2020
Published: April 11th 2020

Este k vcerajsku, nabehla mi posledna vyplata z amazonu ale kedze som zabudol heslo na vyplatnu pasku, neviem ci to je vratane aj danoveho priznania.

Ako si tak zacinam robit ranajky, zrazu z pod chladnicky vybehla mys a smerovala dalej do domu.

Jedlo co som mal v izbe na zemi, som uz davnejsie premiestnil do kredenca v kuchyni. Zatial mi odtial veci nemiznu.

Ako sa blizi leto, objavuju sa tu i komari. Obcas sa zobudim postipany.

Velky piatok, teda sviatok, upratovacka dnes neprisla ale bol tu majitel. Vysypal smetiaky a siel dalej. Pozitivum, ze trosku hovori ang. Prehodene neake tie veticky teda.

Citanie knihy na hornej terase, treba vyuzit este posledne slnecne luce.

Cestina mi nerobi velky problem, len ma irituju tie ich poceskene mena niektorych postav, obcas sa v tom stracam.

Prichadza cas na moje spolocne internetove varenie, no vm meska. Pol hodinku, co je dost vela ked clovek od hladu uz nevidi.

Dnesna wifi je uplne uboha, hlavne cul ked to clovek potrebuje to ide jak dosrane. Zrejme sikmaci uz vstali a zacali kukat pornhub.

Vstavaju okolo 1200, daju si ranajky, obed mavaju okolo 1700 a veceru okolo 2300, spat chodia nieco po 0200.

Nuz ale nazad k vareniu.

Zdviham videohovor a hned sa mi podlamuju kolena. Pozeram sa do dokonalej anjelskej tvare, s nadhernym telom, a ked k tomu priratam este vtipnost a mudrost, jednoznazne, viac nez kraska, proste prenadherna zena.

Na par sekund mam zrazu vazny dovod vratit sa domov, objat tuto znesenu osobku a uz nikdy nepustit. No ale do reality ma hned vracia nahnevany neznamy hlas, nehres.

Veru zemiakova placka mi zacina priharat, tak musim hresit, co uz.

Ale to som trosku predbehol dej.

Vm mi dava prikazy co a ako nachystat na dnesny super obed. Zemiakova placka s masom, hribami a zeleninou a to cele posypane syrom.

Predstava idealna ale realita je nakoniec ina.

Struham zemiaky, pridavam cesnak, cibulu, vajicko a kukuricnu muku (niekto ju tu nechal).

Robim cesto ale je neake riedke. Sef vravi, zlej to. Poslucham, boss je predsa boss.

Krajanie masa, zeleniny.

Maso osmazene v hrnci, pridana zelenina, hriby, chilli papricka nesmie chybat ale cul uz s minimom zrniek. To podliate vodou, zakrit hrniec a nechat pracovat na miernom okni. No ohni, ten tu nemam, mam tu elektriku.

Prichadza najtazsia uloha, spravit placku.

Big boss vravi, naber na lyzicku cesto, daj na panvicu a trosku pomasiruj.

Poslucham, no hmota sa mi rozpada a po chvili mi to prihara.

A je to v p…(nemam hresit, tak vravel zahadny hlas z kuchyne v malej dedinke niekde na slovensku).

Z placky nist neni, panvica prihoreta. Zacinanie drhnutie pripecenej masy.

Sefkuchar sa zatial venuje svojmu peceniu kolacikov a mna nechava na pospas krutemu kucharskemu remeslu.

Pokus c.2. davam viac oleja, ten nechavam viac zohriat. Do cesta este pridavam dalsie vajicko a kukuricnu muku (vyzera to ako muka, tusim kolumbia co som mal doma nam z takej robila ich klasicke placky). Samozrejme toto neni z mojej hlavy, to moj patron riadi moju mysel resp ruky.

Wow, konecne sa dari placka, i ked nie taka velka ako som si predstavoval ale placka je, to je hlavne. Nakoniec mam dve stredne a 4male.

Bude obed aj vecera.

Na placku davam zmes z hrnca, posypam to struhanym syrom, pridavam mix salatu a ide sa papat.

Mnam, je to super.

Sikmac len vyvaloval oci. No nie na moj tanier ale na vedlajsi, kde bol odlozeny moj prvy nepodarok.

Varenie s vm sa mi pacilo, uz sa tesim na druhy diel niekedy, niekde.

Po jedle sa pustam do ucenia.

Udajne je zakaz vychadzania, moze sa ist do obchodu a doktorovy.

Nasadzujem topanky a idem akoze do obchodu.

No v tom ma este stopla sprava z taipei a octavia na klavesnici.

Zas stazovanie ako nema stastie na bf aka je chudobna, furt mysli na svojho ex aj ked to uz bolo pred 15rokmi a proste negativizmus, na ktory som ozaj nemal naladu ale co clovek nespravi pre kamosa.

Takze jej akoze uk bf, je podvodnik, co ju len namotaval a cul od nej pyta peniaze, bo ma problemy v praci. Trubka nad tym chvilu aj rozmyslala, ze mu posle. Dovi kolko bab mu aj peniaze posle. Iny biznis.

Vonku fakt nikde nikoho, obcas auto, sem tam clovek (vacsinou bezdaci, zebraci).

Policajne auto len kruzi, ludi si nevsima.

Pri kostole kopa aut od tv. Takze sa pojde live, nech ovecky o nic nepridu.

Prichadzam na promenadu pri pristave. 4 ludia behaj resp sa prechadzaju.

Idem nesmelo i ja, neskor ludi pribuda na asi 7ks. To uz som osmeleny a zacinam tlieskat rukami.

Klasicka cesta k molu vyletnych lodi a nazad. Cul som tlieskacim sposobom chodze spravil 3km.

Posadka vojenskej lodi v pristave zahaja nudu cvicenim na palube.

Po prichode a zapati wifi, 25sprav, tak wow, tolko ludi si na mna zrazu spomenulo.

No z toho dve od v, tak mini pokec a ostatok od octavie a jej vylevi ukoncene 3 odkazmi na love songs.

Vcera policia zadrzala 700aut co sa snazilo prekrocit hranice mesta/okresu.

Madeirska vlada da kazdej domacnosti gratis dve rusky. Kurnik, dufam, ze to tu nezavedu tak jak u nas.

Na ubytku klasika, vecera, cvicenie (nieze by to pomahalo) a dalsia cast serialu.

Chcel som to vykukat ale vm sa zatial neodmieta.

Pri vinku straveny dalsi pekny vecer s fajn kamoskou aj ked je obcas stredne velka….😊

Tot: 0.082s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0654s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1mb