58.den - tarnow, zalipie

Poland's flag
Europe » Poland
October 8th 2020
Published: January 11th 2021

Na dnes nasla julia daytrip do malovanej dedinky zalipie cez tarnow.

Vonku uprsane pocasie, no to nevadi.

Chytame vlak do tarnowa.

Na stanici sme sa neako nepochopili s juliou. Ona sla kupovat krakowske pracliky, kdezto ja listky na vlak. Ma nemohla najst, tak dost nasrana.

Spor s mojim spolucestovatelom pokracoval i dalej, ktory si chcel za kazdu cenu ist overit spoj do zalipia do tur.info centra.

Cez park si to zenieme na hlavny tah a v dazdivom pocasi do centra tarnowa.

To malicke ale pekne ale aby som sem chodil na daytrip asi nie.

Navstevujeme info centrum, kde nam velmi ochotna tetula vytlaca odchody busov, co som uz davno mal stiahnute v mobile.

Obehnute este okraje centra, tu zaujalo dost madarskych vlajok a pomnikov. Som necakal, ze poliaci su taky priatelia s nasimi juznymi susedmi.

Nazad k parku j.jakubowskiego odkial z hlavnej cesty odchadza bus smer zalipie.

Na zastavke i velka reklama na tuto dedinku v hlavnej ulohe so sikmackou.

Este pred nim zaujal bus, ktory mal vzadu reklamu na stredoslovensku energetiku.

Listok kupeny v buse, ziadny turisti len domaci.

Mala dodavka nas vezie do mestecka dabrowa tarnowska kde skoro vsetci vystupuju.

Pokracujeme dalej na bocnu cestu, kde su len malicke dedinky.

Vyskakujeme na zastavke na rozcesti zalipie niwky.

Vyskocila tu i jedna starsia zenska, inak fakt nikto.

Pochodujeme si to do blizkej malovanej dedinky.

Prvy trosku malovany dom ale zatial nic moc.

Loop dedinky robime protichodu hod.ruciciek.

Najskor okolo len polia a potom uz mala dedinka a prvy pekne malovany domcek.

Vchadzame do centra dedinky, tu nas jedna domaca vola dnu do domu, no ideme len na dvor, trochu pofotime a pokracujeme.

Obecny urad, tu je to najviac pomalovane a najviac upravene. Opat fotky, sikmacky by boli vo vytrzeny, tie su na taketo chmuliny jak stvorene a pokracujeme dalej po dedine.

Obcas fajn domcek, obcas onicom ci vobec pomalovany.

Pridavame do kroku, bo bus nam ide zachvilku.

dalsie volanie do dvoru, no to uz odmietama.

Ludia maju pred brankami kasicky, kde sa im da prispiet.

Bohuzial bus nam ufujazdil pred nosom, tak cakacka hodinu.

Tato dedinka bola fajn ale aby sa sem clovek trepal asi ani nie. Pomalovanych je tu len par domcekov. By som to prirovnal k vlkolincu, kde je tiez vela kriku pre nic, no kdezto take cicmany to je uz ina pesnicka.

Bus(rozumej mikrobus/dodavka/marsutka) prichadza, ludia postupne naskakuju a aj vyskakuju. My vyskakujeme medzi poslednymi na konecnej kusok od zel.stanici.

Kupeny listok na vlak a spat do krakova.

Miname zastavku kokotow ale nevystupujeme skontrolovat ci su ozaj obcania kokoti

Vyskakujeme na zastavke krakow zablocie.

Blizko je aj schindlerova fabrika ale tu nenavstevujeme, ciel je prejst most a pomotat sa v nocnej casti kazimierz.

No ale zrada, nastupisko resp most sa preraba, tak nedobrovolna obchadzka.

Zidovska cast kazimierz je oproti minulemu roku ked bola rozkopana uz zrekonstrovana a je plna hipsterskych podnikov kde ludia platia nehorazne peniaze za drinky podivnych nazvov a zlozeni vo fancy restikach.

Kam len tato spolocnost smeruje.

Kotvime v gruzinskej restike Tbilisuri Restaurant, davam syrove chacapuri ale nezapijam to predrazenim gruzinskym pivom ale polskym.

Jedlo riadne zasytilo avsak obsluha uplne otrasna. Dlha cakacka, platit sme museli ist k pultu.

Najedeny prechod namestim az do ubytka, kde hned spanok.

Po meste dost rozlepenych plagatov o agresii sovietskych vojsk.

Zajtra presun do posledneho mesta a tym padom aj koniec eurotripu a nazad do pracovnej reality.

Pracovny pohovor do amazonu som absolvoval este v gdansku v jednej kaviarnicke. Online nas bolo 6 uchadzacov. Pohovor viedla tak ako minuly rok neprijemna arogantna blondina z pracovnej agentury manpower. No vtedy sme sedeli skupinka asi 20ludi v jednej miestnosti v galante. Cul covid picoviny, tak rozne obmedzenia.

Tot: 0.597s; Tpl: 0.018s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.3519s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb