56.den - presun krakow

Poland's flag
Europe » Poland
October 6th 2020
Published: January 11th 2021

Kupeny listok na ic smer krakow.

Toto mesto idem navstivit uz 3x, tak ziadne velke ocakavania.

Cesta v pohodlnom vlaku ubehla ako vzdy bez problemov.

Z velkej krakovskej stanici, ktora je spojena s nakupnym strediskom smer ubytko Just4You Apartments .

Po opusteny stanice, hned ruska dole.

Obchadzame lunch bar marco , t.j. lacne chutne jedlo v podzemi.

Tu vsak nebolo mozne si bufetovo nalozit ci ukazat na obrazky, mali tu spravene menu ale vsetko v polstine.

Nuz pokus o lustenie sme vzdali a spytali sa na preklad, i ked sme dost vecom rozumeli. Ochotna pracovnicka nam vsetko prelozila.

Najedeny uz smer ubytko kde nas cakalo stupanie po schodoch.

Na recepcii hned na nas zacal domaci vraviet ako na starych znamych a ukazoval nam cudziu batozinu. Neskor vysvitlo, ze si nas pomylil s inymi ubytovanymi.

V apartmane hned dve oddelene postele dokopy a moze sa ist na vec.

Postupne prechadzame hlavne namestie, hrad, z ktoreho je pekny vyhlad na rieku wisla.

Pod nim je pekne zelene priestranstvo kde sa relaxovat.

V meste oproti minulajsku rapidne menej ludi.

Vecera vybavena uz klasicky s pirogami v pekne pomalovanej restike Pierogarnia Krakowiacy . Obsluha velmi priatelska.

Po jedle este prechod namestim, kde koce uz vysvietene. na velke prekvapenie mali stale zaujemcov o vozenie sa.

Inak dost zima a ako som vravel, krakow pre mna nic moc.

Zajtra ideme smer oswiecim. Listok nebol problem kupit ani den pred vstupom, len guide bol iba v polstine a anglictine. Slovencina ako po minule roky v ponuke nebola (minuly rok som to skumal, ked som tu bol s lenkou kl, jej rodinou a kolumbijskou locou)

Tot: 0.599s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.3004s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb