Poznań


COMING SOON HOUSE ADVERTISING ads_leader
Poland's flag
Europe » Poland » Kujawsko-Pomorskie
February 15th 2014
Published: February 15th 2014
Edit Blog Post

Poznań jest jednym z najstarszych miast w Polsce i był jednym z najważniejszych ośrodków na początku państwa polskiego w X i XI wieku. Pierwsze centrum miasta był Ostrów Tumski , wyspa na naturalny Warta river-bardzo podobny do Île de la Cité w Paryżu. Pierwsi władcy zostali pochowani w katedrze poznańskiej na wyspie. Było także kapitału w krótkim czasie w 13 wieku, stąd oficjalna nazwa: stolica Poznaniu.

Poznań jest jednym z największych miast w Polsce. Jest historyczną stolicą Wielkopolski (wielkopolskie Polska) regionu i obecnie jest administracyjną stolicą prowincji o nazwie Wielkopolska Polska województwo . Poznań jest obecnie jednym z największych polskich ośrodków handlu, przemysłu, sportu, edukacji, technologii, turystyki i kultury. Jest to szczególnie ważny ośrodek akademicki, z około 130.000 studentów i trzeciej największej polskiej uczelni - Uniwersytetu Adama Mickiewicza . Jest to również siedziba najstarszej polskiej diecezji , obecnie jest jednym z najbardziej angielski tłumaczenia zaludnionych archidiecezji w kraju.

Miasto organizuje regularne międzynarodowe targi i był gospodarzem na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w grudniu 2008 r., kluczowy etap w tworzeniu następcy do Protokołu z Kioto . Poznań był jednym z miast-gospodarzy do Football Association turnieju UEFA EURO 2012 . Miasto organizuje również szereg imprez Pucharu Świata wiosłowa nad jeziorem Malta (na przykład " ICF Canoe Sprint World Championships "w 1990, 2001 i ponownie w roku 2010). Ponadto, duża liczba różnych festiwalach międzynarodowych odbywa się w mieście - Transatlantyk - Poznań Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki , " Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta "," Animator (Festival) "i Maski Festival aby wymienić tylko kilka. Ponadto Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy, najstarszy konkurs skrzypcowy na świecie, odbywa się w Poznaniu co pięć lat.

W 2012 r. w Poznaniu Sztuki i Biznesu " Stary Browar "wygrał konkurs organizowany przez National Geographic Traveller i otrzymał pierwszą nagrodę za jeden z" siedmiu http://www.tanie-tlumaczenia.pl/ cudów Polski Nowy ". Poznań został oceniony wysoko, często przychodzi pierwszy do Polski, jako miasto o bardzo wysokiej jakości życia. miasto angielski tłumaczenia zdobył także wiele razy nagroda przyznana przez " Superbrands "dla marki bardzo wysokiej jakości Miasto Poznań. Poznań został sklasyfikowany w 2010 r. w dużej samowystarczalności miasta przez Globalization and World Cities Research Network

COMING SOON HOUSE ADVERTISING ads_leader_blog_bottomTot: 0.675s; Tpl: 0.091s; cc: 8; qc: 50; dbt: 0.0985s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.4mb