13.den - krusevo

Macedonia's flag
Europe » Macedonia
June 15th 2021
Published: July 4th 2021

Vcera julia zistila na starej bus stanici odchod busu do kruseva o 730. Nuz skory budicek a hop ho na tento bus.

Ziadny vsak neprisiel, cakali sme do 745. Nevadi, o 1230 ide dalsi.

Machiato a prechadzka po dlhom mestskom parku.

V parku par behajucich ludi. Je tu i velke ihrisko pre deti a na zaciatku kopa fastfoodov.

Pomaly presun na staru bus stanicu. Tu v okoli opat policajti zastavovali chodcov.

Davame kebab. Ako tak jeme, vsimame si staru drevennu budovu. Je to bus stanica, ludia tam kupuju listky ovsem okienko je otvorene len 15min pred odchodom.

Prichadza nas minibus s mensim meskanim.

V buse 6osob, z toho skoro vsetci vystupili v druhej dedine.

Po rovinke nas caka splhanie sa do kopca. Ideme vyssie a vyssie. Vyhlady paradne.

Tu sa ozaj paraglading oplati.

Do kruseva prichadzame len my.

Nazad do bitoly bus uz nejde, stop tez neprichadza moc v uvahu, kedze tym smerom je premavka takmer nulova a stopuje sa do prudkeho kopca. Jedina cesta nazad vedie cez prilep ale nad tym mame cas rozmyslat.

Zaujimava situacia ma bus stanici, teda na parkovisku.

Vystupili sme, vystupil sofer.

Sofer nastupuje do vedlajsej dodavky plnej ludi a uz fujazdi do dalsej destinacie. Povodna dodavka ostava na parkovisku.

Krusovo je dost kopcovite mestecko. Ideme uzkymi ulickami, neskor sa napajame na hlavny tah, ktory bude cochvila pokryty novym asfaltom.

Pekne vyhlady na dedinku, kde sa kazdy s kazdym pozna.

Dostavame sa k hlavnemu cielu, futuristicku vyzerajucemu pamatniku.

Doprevadza nas uz klasicku pes.

Obzerame zaujimave biele cudo a poberame sa nazad.

K blizkemu jazeru neschadzame, nevyzera neako vabne.

V centre davame fajn ladovu kavu. Samozrejme sme tu jediny turisti.

Obkukavame kostoliky a usudzujeme, ze neni co tu uz pozerat.

Povodne sme rozmyslali dat paraglajding ale dosli sme sem neskoro a agentury uz boli zavrete.

Ideme teda nazad k bus stanici, teda parkovisku.

Obzerame odchody busov do prilepu.

Zrazu sa nam prihovara domaci, predajca listkov, bus odchadza o 15min a to je cas kedy sem predajca listkov prichadza otvorit svoju kancelariu.

Sedime v minibuse a uz sa rutime dolu do doliny, smer prilep.

Cesta fajn ale z bitoly bola viac scenericka.

Vyskakujeme pri novej bus stanici. Kupujeme listok kartou do bitoly. Ide az o hodinu a pol.

Tak sup ho do centra na jedlo.

Zapadame do totalne lokalneho podniku v centre. Obrus prepaleny, stolicka ledvaj drzi.

No ale syrova pleskavica bola genialna. Miesto pivka davam malu flascicku cerveneho vinka.

Cesta do bitoly v pohode i ked sme skoro nasadli do zleho busu.

Nakup neakeho proviantu na zajtrajsiu mega turu a skory spanok.

Naklady

Pekaren - 55d
Supermarket - 313d
2x machiato - 120d
2x doner - 260d
2x bus bitola - krusevo (12.30h) - 400d
2x bus krusevo - prilep - 220d (15.20h)
2x vecera - 500d
2x bus prilep - bitola - 260d
2x zmrzlina - 70d

Foto

Tot: 0.692s; Tpl: 0.017s; cc: 5; qc: 50; dbt: 0.4168s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb