10.den - presun mavrovo

Macedonia's flag
Europe » Macedonia
June 12th 2021
Published: June 26th 2021

Vcera nam recepcny hotela zistil bus do mavrova, ide 1030.

Zbaleny sme, este nam treba ranajky. Tie mame v cene ubytka. Schadzame vytahom do restiky, obsluha nas posiela na terasu.

Z menu si obaja vyberame omelety, ja syrovu, julia zeleninovu.

Terasa pekna s vyhladom do nevabnej hlavnej ulice.

Napraskany bereme batohy a hor sa na bus stanicu.

Tu v okienku kupujeme listky. Chlapik nas posunul k babe, ta nam predala aj s neakou poznamkou. Si mysleli, ze rozumime, no nie. Tak nam chlapik preklada.

Cakajte minibus kontkretneho dopravcu.

Na nastupistiach cakali dva medzinarodne busy, smer st.gallen a hamburg. Riadne streky teda. Busy napraskane.

Prichadza nas minibus, soferovy vravim destinaciiu a ide sa.

Cesta v pohode az po odbocku na mavrovo kde bola havarka.

Za touto odbockou takmer nulova premavka.

Jedna zenska sa postavila zo sedacky este pred dedinkou mavrovo anovi. Tak reku tam vystupi. No pica, nevystupila ani za odbockou na mavrovo kde sme chceli vystupit my.

Tak kricim na vodica nech zastavi. Pochopil to asi 200m od povodneho mysleneho zastavenia. Tak mini nadchadzka.

V macedonsku su niektore dvojjazycne nazvy zamazane. Zalezi od vacsiny, ktora v tej ci onej casti byva. Bud macedonci alebo albanci. Ale nie vsade tomu tak je.

Ideme po obrovskej priehrade, obcas nas obehne auto ale stopavat nestopujeme, je to len par km pesi.

Jazero je obrovske, kopa chatiek popri ceste. Vsetky takmer opustene a take pekne pocasie je dnes.

Dost chatiek tu reparuju ci stavaju nove apartmany.

Popri cesta zastavky skibusov. V zime to tu zije narozdiel od leta. Svah vyzera riadne strmy.

Prichadzame do nasho ubytka st.moritz mavrovo.

Pekna restika s vyhladom na dole polozene jazero.

Budeme tu jediny hostia. Aj v tomto ubytku mame v cene ranajky. Spravia nam i veceru.

V izbe s vyhladom na jazero dostavame instrukcie ohladne radiatora. Vecer sa zapne automaticky. Uuuu tak v juni a radiator, to som necakal.

Smer dedinka mavrovo.

Opat pri ceste kopa robotnikov co repasuju chatky.

Zastavka pri kostoliku st.nikola.

Z neho uz vidime jednu z top atrakcii, stary kostol, ktory byva zatopeny. No teraz tomu neni tak, dokonca vidime okolo vezicky lesenie.

Rozhodujeme sa k nemu ist popri jazere ale daleko sme sa nedostali, voda z riecky co prudi do jazera nam prekazila plany.

Po hlavnom tahu prichadzame k restike mavrovski merak. Kostujem klobasu, dobra bola. Len zacalo prsat, tak sme sa chceli presunut dnu, no tu dodrzuju covid opatrenia, len terasa.

Nastastie mali velky slnecnik.

Nasli sme tu len 3restiky otvorene, vratane nasej.

Najedeny smer zatopeno nezatopeny kostolik. Ten ozaj nic moc. Ak by bol vo vode bolo by super ale takto nic.

Hlavne ked ho chlapi rekonstruuju.

Od neho uz vsak ideme popri jazere az k nasmu ubytku.

Cesta takmer ziadna, plno kvetov a travi.

Prekracujeme riecku, no julia pada. Nastatie padla az pri poslednom kroku, tak ostala sucha.

Prichadzame na ubytko, vonku uz riadna kosa.

Davame veceru, pri vedlajsom stole maju mladici oslavu.

Na izbe pustame radiator naplno. Po chvili je izba vykurena.

Povodne sme rozmyslali, ze tu zostaneme dve noci ale bez auta sa tu clovek nepohne. V plane bol velky korab (co by sme asi nedali bo hore je sneh) a zaloha bola medenica, no to tiez daleko na pesaka.

Inak okolie je fajn, konecne klud v prirode.

Naklady

2x minibus tetovo - mavrovo (10.30h) - 400d
St.moritz mavrovo, doublebed, kupelke, ranajky - 1840d
2x obed - ?
2x vecera - 600d

Foto

Tot: 0.64s; Tpl: 0.017s; cc: 9; qc: 46; dbt: 0.3744s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb