8.den - skopje

Macedonia's flag
Europe » Macedonia
June 10th 2021
Published: June 24th 2021

Dnesny plan ist lanovkou ku krizu.

K lanovke sa vyberame pesi. Si dame aspon trochu turistiky.

Cestu poznam este z minula, tak pohoda. Inak je dobre znacena. Klasika bielocerveny kruh.

Ako sme este slapali cez mesto, tak na motorke s privesom jazdili zberaci zeleza. Tak ako u nas vykupujem kozky, perie.

Dalsi zas vyberali smetiaky a brali plast. Zrejme sa tu vykupuje i tato komodita.

Na ture streravame aj par ludi, vsetci vsak sli dole.

Sa im necudujem, burka sa blizi.

Mensie kvapky a uz sme pri lanovke. Vystup nam dal riadne zabrat a to nebolo ani vysoko. Fakt neviem ako zdolame 2600m co mam v plane.

Pri lanovke vsak sklamanie, nefungovala.

Nuz oddych a nazad do mesta.

Sem tam mensie kvapky, no cierne mracno sa priblizovalo, pridali sme do kroku.

Ako si tak ideme cez mesto. Pozorujeme ludi ako chodia s igelitkami plneho ovocia a zeleniny, hlavne papriky, ta tu je ozaj mega popularna.

Sledovali sme teda oprotiiducich ludi az sme sa dostali na ovozel trh.

Kvanta domaceho dopestovaneho ovocia a zeleniny.

Co nas zarazilo, ludia mali rusky, sice pod bradu ci nosom no mali. Asi ich tu treba mat aj na vonkajsich trhoch, tak nasadzujeme, pod bradu.

Kupujeme pol kila jahod, marhul a ceresni.

Spusta sa klasicky poobedny mega dazd.

Nastastie sme kusok od ubytka a krytej restiky. Davam plnenu pleskavicu syrom. Dobre to bolo.

Dazd fakt mega, nestaci to odtekat. Po dazdi a jedle ubytko

Ana opat bez odozvy.

Relax a nazad do ulic.

Cul volime prechadzku popri rieke za stadionom.

Tam je vybudovana cyklotrasa, outdoor cvicisko a cesticka pre pesich.

Fajn miesto na relax a jedenie jahod.

V malom obchodiku kupeny zlatan dab (skopsko je lepsie) a relax v parku oproti stadione na lezadlovej lavicke.

V parku kopa ludi. Deti sa tu nahanali, ludia prechadzali. Uplna pohoda oproti hlavnemu namestiu a staremu bazaru.

Po relaxe este mini prechadzka bazarom a smer podzemie.

Spavat chodime zarovno sliepok 😊

Naklady

2x ranajky - 300d
Ovocie (0.5kg ceresni, jahod, marhul) - 110d
2x obed - 600d
2x pivo supermarket - 127d

Foto

Tot: 1.136s; Tpl: 0.012s; cc: 10; qc: 45; dbt: 0.8882s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb