302.den - riga, orge (free tour, cs)

Latvia's flag
Europe » Latvia » Riga Region » Riga
November 26th 2018
Published: November 29th 2018

Nieco po 10.00 vypadnutie z ubytka, batohy nechane v ulozni.

Oproti vcerajsku na recepcii neprijemna blondata suka.

Ideme kuknut na centralny market.

Po ceste par babusiek predavajuce rozne veci.

Na trhu tez len same babusky. Zvacsa oblecenie. V hale zvacsa syrove vyrobky a maso.

Sing je uplne mimo zo slova babuska a furt to pouziva.

Zacina snezit, no skor dazd so snehom. Sing je vo vytrzeny i ked pred tym videla sneh uz vela krat. Kazdy rok cestuje po europe, usa zhruba mesiac, vzdy v zime ked jej skonci pracovny pomer.

Tento rok jej zmluvu vsak nepredlzili, tak je z toho v soku. Udajne kvoli velkym dania v singp, cca 45percent.

Parkujeme na neskore ranajky v tackarny pri trhu.

Davame polievku, soljanku. Mnam.

Co som si vsimol, sing sa vzdy dost velkym oblukom vyhybala z jej pohladu nebezpecnym ludom. No ludia boli normalny.

Po zastavke na hosteli, wc stop, presun na free tour.

Na hosteli pri wc pauze zistene, ze sing svieti cervena kontrolka. No kedze ja som neni dobry vodic, na cervenu jazdit neviem, t.j. nist nebude pocas tohto spolocneho pobytu.

Ono sing (cinanka) ako uplne, ze nepritazliva ale po 4pivach je to fuk 😊

V parku esplanade o 12.00 zacina free tour.

Sing ide po nasnezenych chodnikov jak dosrana. Jak keby mala pichnute nieco medzi nohami.

Na tour velmi zhovorciva lotysska, ktora nas zahrna kopou info.

Pocet ludi v skupine asi 15.

Po prvej zastavke pri akadémii umenia (?) sa odpaja prvy clovek, japonec.

Pokracujeme do casti kde su same ambasady.

Tu uplne genialne stare budovy v roznych slohoch.

Fakt super a k tomu este vyklad pohladnej lotysski. Zvacsa vsak info o architekture, je to culture free tour.

Neskor sing oslovuje suka tatiana. Je z cs. No len nas pozdravi a neskor nenapadne opusti skupinu.

Zastavka v spriatelenom cafe bare. Tu si vacsina ludi dava caj, kavu abo zakusky.

Cez park ktory lemuje umelo vybudovany kanal sa dostavame k pomniku nezavislosti.

Pred nim kvety a cestna straz.

Prichadza grupa asi 10ks dochodcov. V rukach drzia napisi russia terrorist a ukrajinske vlajocku. Jeden dochodca drzi ukrajinsku vlajku naopak. Ci nahodou abo zamerne ktovie. Takato vlajka bola zaciatkom 20.stor.

Spravia par fotiek pred pomnikom, supnu na fb a instagram a odchadzaju.

Free tour konci, jasne, ze neni free.

Lotysska dava kolovat penazenku kde jej ludia davaju prachy

Gay ang polsky par supuje 20€, nemecky dochodci 10€ a ostany po 5€, my davame po 1€.

Free tour hahaha. Ono keby ma na to nenalaka sing isto by som tam nesiel.

Po 2.5hod tour neskory obed.

Guide nam odporuca follklubs ala, toto mi odporucali i na fore al.

Tak tam ideme cez stare mesto.

Vianocne mestecko ani tu este nefunguje.

Restika je v podzemi, uplne super stredoveka atmosfera, obsluha v krojoch.

No obsluha totalne pomala. Na objednavku sme cakali dobry 20min, na prinesenie piva okolo 15min a jedla hadam aj cez polhodinu a to nebolo plno.

Tu sa zacina prejavovat cinske chrapunstvo ked sing zacala mavat na obsluhu a vykrikovat po nej nech dojde. Toto zacala robit hned po tom ako sme si sadli

Ono na obranu pomalej oblsluhy, asi 8stolov obhospodarovala len jedna baba. Prave sa menila smena.

K nasmu velkemu stolu si prisadla aj cs suka tatiana.

Ked sme ju pozvali nech si prisadne blizsie zmenila stol.

Bolo zaujimave ju sledovat.

Pri objedavke hovorila ang, pritom rusky vie a tu by jej rozumeli.

Neskor si dohovarala dake rande.

Proste klasicka ukrajinska suka z cs a mozna aj z tindera.

Jedlo som zlupol hned, nic extra, pivo ok.

Sing vacsinu casu na whatsape, pritom vedela, ze nemame vela casu.

Este cestou na zachod stihla stratit 20€, tie som nastastie nasiel.

Sing vybavila cs v neakej dedinke, stretko o 17.00 pri svedskej centralnej banke.

Na hostel dorazame 16.35. No brzda z azie sa musi este povypravat, popisat whatsap.

Keby len zobereme batohy v pohode stihame mhd.

Po cakani na dalsi spoj, meskali by sme asi 20min, sing prepalo a uteka zhanat taxi.

Na kazde auto mava. Snazim sa najst yandex abo taxifi, no sing to zatrha a sadame do turistickeho taxi kde fasujeme turisticku cenu 12€ asi za 20min jazdy (kvoli zapcham, inak asi 3km) ale mam v pici sing plati.

Este pred tym sing stopla yandex ale ten mal inu online objednavku, bol v tom, ze my sme zakaznici.

Nuz v banke nas caka starsia pani.

Po ukazani pasov fasujeme karticky a uz sa vezieme na najvyssie poschode budovy.

Tu uplne super vyhlad na cele mesto.

Cs nas zahrna kopou info.

Po pokochani nasadame do volva a valime si to do 40min vzdialenej dedinky ikskile.

Zastavka na kupu dakeho jediva. Neskor zastavka na odoslanie neakych dokumentov a nakonec zastavka v dalsom supermarkete, bo cs chcela alkohol.

Prichadzame na usadlost v lese.

Najblizsi susedia asi 200m.

Stary prerobeny dom, velky pozemok na ktorom nesmie chybat kolnicka, letny domcek, je tu dokonca sauna a male jazero. K pozemku patri aj kus lesa.

Zvitanie sa s manzelom a babuskou. Ta cela happy ked ju pozdravim zdrastvujte.

Manzel (56? Ona 52) je neaky projektant. Kazdy rok postavi jeden dom.

Od projektu az po hrubu stavbu. Si vzdy najme firmu, ta postavi, on potom preda.

Veceru pripravila babuska.

Presun ku krbu, ktory postavil manzel, mimo inych veci. Prakticky skoro vsetko tu rekonstruoval on aj so synom resp bratmi.

Cs zacina tahat info o singapure, bo letia japonsko, bali, singapur.

Inak tato rodinka je dobre zahojena.

No to som este netusil ako moc je zahojena sing.

Ta sa opat ukazuje ako hulvat. Sme v lotyssku a furt to tu vsetko bere ako rusko. To ako dost nasiera manzela i ked to nedava najavo. On velky vlastnenec, vonku na dome velka vlajka lotysska.

Dalej uplne zasne nad vsetkym ake to tu je lacne a furt porovnava ceny, co sa samozrejme porovnat neda.

Podla nej je singapur totalna monarchia. Ked clovek povie nieco proti vlade uzaj ide do basy, resp ho caka velka pokuta. V sing su na uliciach samy spiony co to sleduju.

Nakonec vysvytlo, ze je fakt z dost bohatej rodiny, ak ide na dovolenku s rodicmi vzdy letia biznis triedou. Lyzovat lietaju vela krat do roka fra, jap.

Jej sestra studuje v ang. Raz ked bola doma tak mladsia sestra zavolala na sing policiu, bo bola ozrata a robila problemy. Najskor som myslel, ze mladsia sestra je mimo ale neskor zistene, ze bola asi v pravu. Tato osoba je obcas uplny cvok. A to sme sa povodne mali stretnut u nas. Ty koki to by som sa mohol hned po jej navsteve odstahovat z mesta.

Rozmaznany nevychovany fracek co robi naprieky rodicom, cul jej na 6tyzdnovu cestu (europa, usa, kanada) prispeli 3k €. Inak vsetko co zarobila tento rok ide minut na tuto cestu (okolo 10k €)

Domaci nam davaju kostovat lotyssky alkohol, balzam. Sladka dobra 30perc vec.

Evidentne tito ludia nepiju a nepouzivaju neslusne slova. Po dopity flasky sa sing dozaduje vodky a furt prakticky len hovori o chlaste, o cenach a nadava.

Manzel nam pusta na tv klasicku lottyssku hudbu.

Kazdy rok tu byva mega velky festival kde naraz spieva jednu pesnicku 1500ludi. Festival trva cely tyzden a je gratis.

Nieco podobne ako u nas terchova len fakt v obrovskom mnozstve.

Manzel o tomto vsetkom a lotyssku vzdy hovori s riadnou hrdostou. Sing vsak furt spomina rusko a zistuje ruske slovicka.

Okolo polnoci spanok.

Sing spi so 4plysakmi, ktore taha zo sebou. 2 volakomu ukradla a cul ich vzdy foti a posiela fotky majitelovy.

Inak je posadnuta vsetkym co je free. Bere vsetko.

Ked sme boli v supermarkete, tak nabrala asi 5igelitovych sackov. Take tie tenke na pecivo, co sa hned roztrhnu. Vraj ich potrebuje.

Tato cs aj s manzelom je genialna. Konecne zas vychodoeuropska pohostinnost ako sa patri.

Maju dve deti, dcera (30) je uspesna fotografka, ktorej kupili v rige byt a syn (22) studuje energetiku a je studentskom parlamente.

Foto

Riga

Ogre

Soljanka : 1.9€
Free tour : 1€
Doplatok taxi : 2€
Obed, pivo : 11€ (karta)
Nakup : 10.07€ (karta)

Tot: 0.059s; Tpl: 0.011s; cc: 10; qc: 23; dbt: 0.041s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb