5.den - presun szeged

Hungary's flag
Europe » Hungary
August 13th 2020
Published: September 27th 2020

Debrecen bol fajn mesto na kavickovanie ale my pokracujeme dalej na nasej puti, smer srbske hranice a mestecko szegedin.

Este okukavame dalsie ulicky debrecinu, zastavka na ranajky v dalsej vinatege kaviarni . Cul sa priznavam, vybral som to ja.

Na stanici kupeny listok, masky nemal nik ani vo vlaku, ani sprievodcicka.

Nuz len smer vlaku bol trosku divny, vraj smer budapest, som sa radsej opytal chalaniska. Ten vlak potvrdil. Zeleznica je tu zrejme zkruhovana, ono smer budapest bol uz aj z miskolca i ked sme sli na vychod.

Opat ic, pouceny zo vcera, uz ideme na svoje miesta.

Wifi fici, klima tiez.

Vonku na obzeranie nic zaujimave len kukurica a slnecnica.

V kecskemet menime ic za iny ic.

Nuz a opat sa prejavuje nasa neznalost madarskych zeleznic.

Sadame do druhej voznovej triedy s klimov, no mi mame listok do druhej triedy bez klimy, rozdiel v cene asi 1€.

Sme poslany do neklimatizovaneho kupecka. Dole okna a uz ficime.

Stanica je opat trosku dalej z mesta ale pohodicka i ked je vonku riadny vypek.

Nuz toto mesto sa javi ako dalsie skvele miestecko.

Ma vsak jednu chybu (ako vacsina mad.miest). Cyklochodniky su vybudovane na chodniku. Teda vybudovane, rozdelime uz dost uzky chodnik pre pesich na polovicu a je hotovy cyklochodnik.

Cyklisti su riadne arogantny, neskor sa s jednu picu madarsku dostavam do konfliktu.

Fakt by mali zaviest vodicaky aj na bicykel. Skodna co len zavadza bud na ceste alebo na chodniku.

Ubytko mame dost mimo centra, apartmany, ktore maju uplne inde recepciu ako je ubytko.

Hned po ubytovani sa spusta mensi dazd.

Smer centrum.

Tak ako v debrecine pekne vzdusne, pekne upravene budovy, kaviarnicky a plno ludi.

Kotvime v irishe pube.

Kurvy ma ojebali na pive. Vraj cesky budvar, picu, americka sracka, ani som to nedopil.

Jedlo ok ale julia mala nic moc. Takze neodporucam i ked vnutro velmi pekne ala anglicke puby.

Prechadzka k rieke, kde na jednej strane plaz, par odvazlivcov sa i kupalo.

V meste je dost nemocnic, sanatorii.

Ha, strhava sa burka.

Premoceny padame do ubytka.

Burka mohutnie, v okoli nic neni. Tak zadne vinko pred spankom.

Tot: 0.164s; Tpl: 0.012s; cc: 10; qc: 27; dbt: 0.0525s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb