Tanfolyam 4,5. nap

Published: August 6th 2008

Ashtanga yogaAshtanga yogaAshtanga yoga

Ytzhak ashtangazik
Kedveskeink!
Nagy udvozlet ismet a kis hazankban aszalodoknak, jelen pillanatban ediig nem ismert melegeket elunk kis gorog elvonulasunkon, a 25 lepcsofokot nem birom mar mezitlab megtenni a kertbol az elso emeleti konyhaig, szegyen szemre szednem kell a labamat ebed elott ... tojast lehet sutni a burkolatokon. Mindenki mas atvaltott papucsra a mezitlabazasrol, mert egesz egyszeruen hihetetlen a hoseg... A mai ebed utan ismet vezetett gyakorlas a tananyag, melyben takyssal es itzakkal gyakorolnak a tanulok, igy en bicajra keltem, 3 tagbaszakadt wooferrel, es bejottunk a varosba netezni. A delutan rekkeno hoseget igy kellems arnyekban toltjuk, de utana nagy feladat var rank... Tengerparti furdozgetes, majd ismet ipari mennyisegu fuge beszerzese, mert a 8kg lekvar, amit az elso nap foztunk, szoren szalan eltunt. Szemelyesen vallaltam karma yogakent a csoport fugevel valo ellatasat, logosztikatol a konyhaig (a fogyasztast is en utemezem termeszetesen😊 Szoval irok egy kicsit a tegnapi naprol, mely igen jo attoreseket hozott...

Augusztus 5. Reggel ismet gonggal es meditacioval indult a nap, melyben Gabi teszi jelenleg a nagy lepeseket. Beszam0oloja szerint a legzes es az ingerkapukon bearamlo impulzusok szenvtelen megfigyelese annyira jol megy mar, hogy 2, egyszerre tamado szunyog csipeset sikerult megfigyelni, reakcio es mozgas nelkul, ahogy leszallnak, megkeresik a legjobb csipesi
kis romkis romkis rom

utkozben a beachre ilyesfajta romokkal talalkozik az ember
teruletet, beszurjak a fullankot, majd egy jo percen at szivjak a vert... Igen nagy yogiknak is nehezere esne ilyenkor mozdulatlanul, csukodt szemmel ulni! Mar a hat tamasztas nelkuli egyenes ules is megy. A reggeli yogan a szivcsakra nyitasat, es a taroizomzat megerositeset celzo chikung allasokban ertunk el szep eredmenyt, a csoport jelenleg 15 percnel tart, felrakott kezzel, rogyasztott labakkal. Probalok majd kepet kesziteni a reggeli poziciokrol is, igen komolyak! A reggelit nemes csendben fogyasztottuk el, majd indult a tanulas, az oldalso poziciot veseztuk ki, majd egymast😊 Kozben beszeltunk telefonon Natalie-vel, egy igen kedves nem messze lakozo holggyel, aki hazi biokozmetikumokat keszit. Megbeszeltunk egy esti randevut a hazaban, mivel hogy jelezte, hogy 8 korul kesziti el a csodakenocsot, es hogy mehetunk segiteni, nezni, ha van kedvunk. Temeszetesen volt is.

Delutan kicsit fellazult a tanariu garda is, eddig Takys, Ytzak es en igen komolyan viselkedtunk egymassal, figyeltuk a tanitvanyokat, nem nagyon vettuk le a szemunket a tortenesekrol, de delutan, miutan mindenki befejezte a gyakorlast, es freestyle-ozott, meg regi dolgokat gyakorolt, nekunk is lett egy kis idonk nyujtogatni egymast, gyorsan elokerultek a halado saskak a tarsolybol, es kiderult hogy mindenki Pichetnel nevelkedett, csak mas korszakban. Gyorsan ossze is hasonlitottuk, ki mit lesett
Naplemente a hegyek mogottNaplemente a hegyek mogottNaplemente a hegyek mogott

ez is a beachen lathato
el a mestertol, jo kis ossznepi masszazsbuliba folyt az este. Gyorsan lekavartunk a tengerpartra, hogy lemossuk a nap faradalmait, es egy jo kis uszas utan hazafele Takys ledobott minket Natalie-nal. Gyanitom, hogy sajat oldalt fogunk szentelni az ott tapasztaltaknak, mert egy kulon kis kulturalis egysegnek tunik az ittletunkon belul. De egy par dolgot azert bevezetokent irok rola.

Tavaly akkor talalkoztam vele, amikor egy kezdo tanfolyam kereten belul vacsi utan meghivta Takys, hogy tartson a tanfolyamon a csajoknak workshopot a naturkozmetikumokrol. Ataludtam termeszetesen, de felebredtem 10 korul, amikor ment haza, segitettem bepakolni a kocsiba, es kozben felkaptan egy ket tegely kenceficet hogy hazahozom gabinak, artani nem arthat, ha az a credoja a kholgynek, hogy "olyat nem tesz a borre, amit nem enne meg"... A kence akkora sikert aratott, hogy egy kis kaviaros tegelynyibol meg mara is maradt, orizte gabi, mindennap csak egy picit hasznalt, es nekem sem adott, foci utanra sem😊 szoval szuper a cucc, irtunk neki, hogy jonne gabi dolgozni egy par napot a iden, hatha ellesheti akrem keszites csinyjat binyjat. O visszairt, hogy sajnos idenre mar mindennel elkeszult, es benntlakasos munkaerore sincs szuksege, de volt annyira kedves, hogy felhivjon tegnap, hogy pont azt a kremet kesziti! Szoval ellatogattunk
Gorog tanyaGorog tanyaGorog tanya

ilyen kishazakbol iranyitjak a termelest errefele
hozza, nagyon edves holgy, sajat fuge es narancslekvarokkal (melyet termeszetesen hivatalbol leteszteltunk, receptcserevel), egy jo 60 cm vastag falu gyonyoruen kimeszelt regi parasztkuriaban lakik, gyogynovenykerttel, narancsligettel, 2 kutyaval, kisgyerkoccel. Kicsit beszelgettunk, majd megmutatta az osszetevoket, mondanom sem kell, hogy sajat olivafoldrol, sajat sajtolassal keszult olivaolaj a recept szive, forrasvizzel, meg miegymassal, es jo hangulatban, a kencekrol beszelgetve osszerakta az arckremet, majd kis tegelyekbe toltotte. Gabi is kapott egyet, plussz raparancsolt, hogy dobja ki a regit! es hazamentunk.

Aug 6. Ma reggel a meditacio utan Itzhak tartotta a jogat, vinyasza ashtangha joga volt, 2 oras bandha fogassal es ujjaji legzessel. Mindenki jol atmozgatva, energizalva latott neki a tahiibol, mezbol, friss kecskejoghurtbol es gyumolcssalatabol allo reggelinek. Ma en voltam az alany ahogy Takys bemutatta a hatso poziciot, tehat mar nem faj a hatam a sok chikungtol😊 Eddig mindig Ytzakon mutatott , mert tolmacsoltam Gabinak, de mar tud annyira angolul, hogy ertse az eloadasok tulnyomo reszet, igy mehettem en is. Szuper volt! Vegig gyakorltuk a delelottot, utana szuper hazi turos retes volt (sos), napon szaritott paradicsommal keszitett humusszal, meg jo kis pesztos tesztaval, friss salival, bekajaltunk, lesiestaztuk, majd gabi indult gyakorolni, en meg bloggolni es fuget szedni... Holnap csak fel napos lesz a napunk, mert tengerpart es tavernas ebed a program, valami tavoli szuperbeachen... Nagyon varjuk!
CSokoltatunk mindenkit otthon, es idegenben!

gyakszi  macsekkalgyakszi  macsekkal
gyakszi macsekkal

Itt a macskak is erzik a nyujtasokat
Mary a bejaratnalMary a bejaratnal
Mary a bejaratnal

Itt mindenki leveszi a cipojet a bejaratnal, szep kis ir gitaros lany foglalja dalba a jo szokast
DialouDialou
Dialou

a legkisebb poronty

Tot: 0.062s; Tpl: 0.019s; cc: 10; qc: 29; dbt: 0.0287s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb