Nemecko - september 2022

Europe » Germany
September 30th 2022
Published: October 16th 2022

Bremy

este pred dovolenkou julia kupila panovi D postel cez ebay. ikea style postel, z ktorej sa da spravit poschodova.

Nuz tak sme ju na dvoch autach isli vyzdvihnut (uplne zbytocne, v pohode som mohol ist sam)

Na prvom som bol ja, na druhom juliin tato, akoze tlmocnik a pomocnik. Prisli sme na adresu, ktoru sme dostali a tam co. No nic. Ziadne zhodujuce sa meno.

Tak volam julii, ta pise predavajucej a cakame a cakame. To uz tato nevydrzal a zacal zvonit na vsetky zvonceky a vypytovat sa ci tu niekto nepredava postel. Uz ked sme sa chystali odist asi po 20.min, tak julia posiela novu adresu. Ulica sedela, len ine cislo cinziaku, cez cestu, uplne v zadu.

Do toho este akcny gestapacky dochodca co vybuchoval na okno svojho prizemneho bytu, ze co si to dovolujeme parkovat na ich parkovisku.

Nakladam teda rozlozenu postel do svojho auta, prekladac uplne zbytocny, bo aj ked mi nieco zenska hovorila, tato len mavol rukou a ignoroval ju.

Potesila vlada, ktora poslala na moj ucet slubenu dotaciu 300€, kvoli eneregetickej krize, ktoru si umelo spravila europska unia.

Peniaze prisli spolu s vyplatou, no nebolo by to nemecko, keby tych slubenych 300€ nebolo brutto. Fakt kokoti slubili 300€ ale brutto, nepochopim tuto drblu logiku. De facto som mal vyssiu vyplatu o 191€, bo treba platit dan aj z toho co ti stat daruje.

Po dovolenke bol pan D na dalsom ockovani, zakladne veci co sa davaju babam. samozrejme som opat nesmel ist dnu, julia musela mat ffp2.

Konecne sme vybavili panovi D ucet v banke. Normalne sme si museli dohovorit schodzku, ktora trvala 1,5hod.

Na vratnici v banke si nas vyzdvihol bankovnik, zobral nas do kancla, ponukol vodou, kavou. S nim na nas cakal aj poistovak. Toho sme zatial odmietli.

Vsetko vybavovala julia, ja som tam bol len ako 5 kolo u vozu. Takze pan D ma sporiaci ucet (bez pristupu z internetu) s mega urokom 0,5perc rocne k tomu aj kartu (vdaka ktorej, v bankomate zisti zostatok na ucte), dalej mu julia zriadila etf fond, kam mu supla 1000€.

Julia mala narodeniny, tak naco kupovat darcek, stacilo ju poziadat o ruku. Neskor sa priznala, ze prsten vycmuchala hned po mojom prichode zo slovenska este v auguste.

Oslavu sme spravili u nas doma, podavala sa kebabova polievka a vegetariansky salat, bo sestrina dcera si doniesla frajera co neje maso. Frajer je odniekal zo stredu nemecka, spoznali sa cez net, takze tomu ani neaku sancu nedavam.

Party bola klasicky obed, opat ziadne happy birthday ci pripitok. Tato rodina nema ziadne tradicie.

Nasrala ma bratova zena. Maju tri dcery, dve nosia plienky. jasne, ze ked ich dosrane prebalila, supla to do kosa kde ma dominik plienky. Jeho este nesmradia, zato jej nam prakticky okamzite zamorili byt. Nepochopim.

Jo a oslava bola v nedelu poobede, bo tak to chceli ostatny. Jak keby sa to nemohlo spravit v sobotu a potom clovek mohol v pohode v nedelu nic nedelat.

robota

Tento mesiac sa dialo kopa veci.

Prva je zvysenie platu, vsetko brutto, z 12,22€ na 13€ resp na 14,75€ ak tu clovek pracuje viac ako rok.

Takze zvysenie uplne na smiech pre tych co su tu pod jeden rok, mna sa druha sadzba bude tykat od polky oktobra. Fakt nevim kto im sem pojde robit za tu sumu, ked v bremach agentury ponukuju rovnaku resp vyssiu mzdu. Takze odpada stres z cestovania.

Druha zmena ohladne security. Ti uz pritvrdili a zakazali dnu nosit bundy a rozny iny material. Poveleny je len priesvitny batoh co sa fasoval, hodinky, sperky, mobil a priehladna nadoba s jedlom. Normalne to este pred vstupom do haly kontroloval a ludi otacali. Ono je to aj dobre, aspon sa nebudu robit dlhe rady na vystupe.

Vsetci ludia zrazu zacali pouzivat skrinky, ktore su uz presunute do hlavnej budovy pred security.

No ale aj tak, clovek aj keby vyniesol slona, jebla security si to nevsimne. Ludia furt maju so sebou zakazane sluchatka, ci kluce (vratane mna).

Ono ked pipnem na prvej kontrole, idem na druhu, tam ked pipem, poslu ma znovu cez rovnaky ram a ked zas pipnem len ukazem prazne vacky a idem dalej, priesvitny batoh ani nekukaju, lebo su jebnuty. Inak kluce nepipaju, ked aj niekedy pipnem ,tak je to len random pipnutie co maju nastavene. Len jeble mohamedanske hlavy maju tento random nastaveny aj na druhej kontrole, clovek nepochopi ale co uz.

Amateri cely tento amazon v achime na cele s vedenim.

Tim lider kim je totalne mimo, ludi posiela z jednej pozicie na druhu v priebehu hodin, bo drbko si nevie odhadnut vykonnost ludi. Pocas zmeny nikto neodpratava prazne prepravky, spamataju sa az hodinu pred koncom a potom sa nahanaju jak trtkovci. Podla mojho odhadu ak by tito ludia isli robit do seredskeho amazonu tak na supu vydrbu tak 85perc ludi vratane tim lidrov a manazerov. Tu je samy chaos, ziadna disciplina, respekt.

Za tretie sme tu mali poziarny nacvik. Co bola tiez dobra traposina. Niektore oddelenia isli z budovy este pred sirenou, ostatny uz po sirene. Tim lidri kricia na ludi aby si nic nebrali a rychlo sli na urcene stanovisto, kazdy na nich drbal, ludia si brali batohy, bundy, niektory sa po opusteny este zastavili na fajciarke.

Chaos pokracoval aj vonku, ludia vedeli cislo svojho stanoviska ale to cislo bolo uplne hore na plote, pred ktorym este staly odstavene navesy, bez dalekohladu nemal clovek sancu to precitat.

Ked sme sa ako tak dali dokopy podla oddelenia, tak miesto toho aby nas naskenovali (tak to bolo v bts2, nastastie som to nezazil), vyhlasovali kazdeho po mene. Co samozrejme vacsina ludi neocula.

Vonku bolo chvalabohu slnecno, no nas skvely tim lider kim, asi v polke cvicenia zacal rozdavat hlinikove folie na zahriate. No debil ne aby to ponukal ludom v kratkom rukave, kdezto on to daval ludom v bundach. Jebli cernosi to brali jak teple rozky, fakt nechapem naco im to bude. Ale co je doma to sa pocita.

Uplna topka bola uz po skonceni scitania ludi a ukonceni cvicenia, ze setci pojdu uz dnu. Z haly vysiel jeden clovek z nasho oddelenia, taky motak, co cele cvicenie zrejme presedel na zachode.

Ako vravim, totalny amateri su tu.

Bod cislo styri. Pocas mojej dovolenky sa andrew, co ho vozim, stal instruktorom. Na tejto pozicii vsak zatial bol len jeden krat, len pri prijimani ludi v utorok.

Vravel, ze totalny cirkus. Novym ludom co previedli po hale, dali po prechadzke test. Test obsahoval rozne otazky co ich instruktory naucili. Jasne, ze ich neucili nic z toho testu. To si pamatam este z mojho prveho dna, dali nam test a clovek co pred tym nerobil v amazone to nemal sancu spravit, bo instruktory niako nepripravili ludi.

Nic o bezpecnosti ci vykone prace.

Nuz nazad k tomu testu, jasne, ze nik to nespravil, tak instruktori co mali spravne odpovede v mobile isli pomahat ale co sa nestalo, ani s tyma odpovedami to nespravili, bo veduci poprehadzoval cisla otazok. Tak sa na to vysrali, jeden clovek pozbieral loginy ludi a zacal to neskor vsetkym ludom vyplnat po ziskani spravnych odpovedi. Podotykam, ze instruktori nevedeli ten test tiez spravit.

Hlavne kvalita, ziadna kvantita take je heslo v bre4.

Chudaci novy ludia, prisli druhy den do roboty a mudry kim, nedal na plac ziadneho instruktora, tak novacikovia pobehovali ako stratene kurence.

Pokracujeme v novinkach, nasa manazerka konci a presuva sa na oddelenie problem solve. Za nu ma prist neaky mohamedan z ineho amazonu.

Najlepsie som si nechal na koniec.

V kantine sme mali stretnutie so zastupcami pracovnikov a z hlavnym bossom.

Ti co nehovorili nemecky vyfasovali sluchatko do ucha. Jedno. To bolo na dve veci, bo neaky mohamedan nam to prekladal do ang lenze rozumet bolo hovno, kedze z poza stola do mikrofonu rozpravali nemecky, fakt hlasno. Tak som to vypol.

Zastupcovia nepovedali nic uzitocne len to, ze su asi na dve veci.

Big boss sa pochvalil, ze vybavil zvysenie platu na nehoraznych 13€ za co sa mu dostalo potlesku. Dalej zacal hovorit o busoch, tak vsetci v ocakavani, ze oznami priamu linku z brem do amazonu, jak tomu je trebars na svk, cze, pl. No prt makovy, trtko akurat povedal, ze busy co chodia z vlakovej stanice achim do amazonu obcas meskaju, ak meskaju treba to hned nahlasit, bo su to amazonske busy, a bude sa snazit aby sa toto nestavalo.

Najvacsie ovacie vsak schytal od vypatlanych spolupracovnikov, ked oznamil, ze do konca roka dostane zmluvu na neurcito 75perc ludi, teraz ju ma 30perc.

Fakt ludi robili jak sialeny, jak keby taka zmluva bola nieco wow pri takom smiesnom plate. Lude si tu asi myslia, ze ked dostanu taku zmluvu uz nemusia robit a nemozu ich vyhodit, mozu si chodit na mesacne marodky, bez nasledkov.

Tot: 0.073s; Tpl: 0.009s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0404s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb