HealingConnection-Höllbachhof,2013

Germany's flag
Europe » Germany » Bavaria » Regensburg
April 8th 2013
Published: April 12th 2013

Alig takaritottunk ki pesten, egy-ket masszazst leadtam, par barattal talalkoztam, korbelatogattuk a rokonsagot Sarospatak, Malyi to, Hortobagy vonalon, majd indult is a Kalman Imre ejszakai vonatom Munchenbe, a 2013as Healing Connection elvonulasra...A koncepcio hasonlitott a tavalyihoz – Sofia es Winnie, alias a Flying Yogis tartottak a reggeli jogat es a delutani acroyoga foglalkozast, Zozo es en pedig a hajnali vipasszanat, meg a delelotti thaimasszazs treninget, 10 napon at, vegan etkezessel, fafuteses szaunaval, Hoellbachhof inspiralo termeszeti erejevel megturbozva...

A valosag pedig egy picit mindig valtozik, es ezt az latja aki kivulrol figyel. En mint aki egy eve elhagyta a kozosseget es most latogattam ujra vissza, igen markans valtozasokat eszleltem... a tavalyi rideg samanasszanyok valahogy “felengedtek” (lehet annak koszonhetoen, hogy nem jott be a nagy vilagvege joslat amire keszultek, “Amikor a kondor egyutt szarnyal a sasmadarral – szornyu pusztulas lesz a foldon” 😊 szoval uj tagokkal bovult a kozosseg, akik csupa olyan arcok, akikkel lehetett beszelgetni, vegyulni, baratsagos, segitokesz, meleg szemelyisegek, es ez visszahatott a kondorfeszek regi lakoira is😊

Tobbek kozt Sofia es Winnie, 2 honapos magzattal a pocakban, is kozossegi tagok lettek, es befeszkeltek magukat a kondor melle...lehet Hoellbachhoffnal szebb hely megszuletni? Regensburg mellett egy kis falutol par kilometerre az erdo szelen, egy 400 eves nemet fakazettas-berakasos paraszttanyaban, mely mellett 5 meterre zugo patak kanyarog, hodokkal, vadkacsakkal, hatalmas fenyoerdo koronazta sziklak, hegyek ovezte teruleten, melyen a mezogazdasagi epuletek kozossegi lakohazakka, oktatoteremme, szaunava lettek atalakitva egy kozosseg altal.... Nehezen tudok jobbat. A kozosseg mukodeset a”Kreis-kultur” kifejezes jellemzi leginkabb: napi korbeulesben targyaljak meg a 8-10 kozossegi tag az aktualis feladatokat, mindenkinek ugyanolyan szava van, ugyanugy meghallgatasra kerul minden velemeny.

Nagyon nem volt idom a kreiskulturban elmelyedni, mert kezdodott a mi tanfolyamunk, ahol a mi kis koreinkkel otvoztuk ossze a tanitvanyokat. Csodas, hogy egy vedett, jo energiaju, tiszta helyen egy par nap kozos jatek, masszazs, acroyoga utan milyen gyorsan ismerik meg es fogadjak el egymast az emberek...a mi 9 tanulobol es 4 tanitobol allo csoportunkban volt osztrak, nemet, magyar, fiatal es idosebb versenyzo, fiu, lany, tok kezdo es 4 tanfolyam utan levo, szoval igen szep skalaja az elet minden fazisanak, megis a 3.napra egymast tamogato, elfogado, szereto kozosseg alakult ki.

Segitett, hogy az elso par nap husvet volt, szoval a helyi kozosseg is nagyon laza volt, csaladtagokat fogadtak, gyerekek jatszottak, reg nem latott osok beszelgettek az etkezesek alatt a kozossegi asztalnal. Nekunk olyan husvetunk volt, hogy egy kicsi ajandekot tett be mindenki egy zsakba, es kapott egy titkos sorszamot. A szamok sorrendjeben mehettel a zsakhoz, valasztani egy random ajandekot (nem nezhettel be a zsakba, csak tapintas alapjan valasztottunk), vagy a 2. sorszamtol kezdve "Rabolhattal", azaz az elozo emberek ajandekai kozul egyet kivalaszthattal magadnak, aki utana uj ajandekot huzott...izgalmas, tobb tabla csokit tobbszor raboltak el😊

Nagyon elveztem a teljes programot, mind oktatni Zozoval a mi reszunket, nagyon inspiralo paros lehetunk, 2 ilyen megszallott thaimasszazs szornyeteg 😊 mind az acroyogan resztvenni delutanonkent...Kicsit fajt a csuklom erkezeskor, es feltettem, de par nap terapias reptetes utan minden gondom elmult... 9 napig napi 45 perc meditacio, egy ora joga, 3,5 ora thaimasszazs, 2,5 ora acrojatek: ezt irom fel barkinek akinek barmi baja van...garantalom hogy maskepp latja a vilagot amikor elindul haza! A varandossag miatt Winnie ferfiasabb, sofia erzekenyebb lett, a korok valahogy termeszetesebben, spontanabban zajlottak, a kajarol nem is beszelve...

Tudom, hogy a Borizmusnak vannak olyan kepviseloi a kedves olvasoim kozott, akik nem fogadnak el semmilyen osszehasonlitast a Nagy Bo-val, de hat Alex es Martina szakacshazaspart egy picit azert megemlitenem - preciz, pontos talalas, ayurvedikus vegan koltemenyek, az 5 iz kiegyensulyozott reszvetelevel varazsolt mosolyt minden ebedelo ajkara, es kiegyensulyozott tuzet a harakba...egy par dolog, amit foztek nekunk: datolyas voroslencse leves, regi nemet zoldsegek (vadsparga, cikoria, edeskomeny, edeskrumpli, oysterplant, sutve fove, bundasan, rantva, rakottan...fantasztikus), minden reggel mas gabona (koles, zab, 4 gabona, tonkolygriz, amarant-es-fuge kasa, rizskasa, kokuszos zab...)szoval jol voltunk vegig tartva, alig akartunk elindulni az asztaltol.

A masszazsok technikailag gyonyoruek voltak...a 9x 3,5 ora delelottonkent eleg volt a demo es a sajat gyakorlasra, mig a vacsora utan 8-kb 10 ig tartottunk egy "Temple" nevu intezmenyt, (mint Kaline a lahu viullage-ben), celja agyakorlas, a szabad gyogyitas, terapias roptetes, gyertyafenynel, halk zenevel...helyette erre ratettuk kegyetlenul a kezunket, es vezetett gyakorlasokkal borzoltuk a kedelyeket, de meglett az eredmenye, az utolso nap mindenki tudott masszazst adni, abbol 3-4 olyan volt, hogy en is szivesen kaptam volna.

A zaro ceremonia igen izgalmasra sikerult, kicsit izzasztokunyhos mintara hajazva, mindenkin vegigmentunk, es egy olyan tulajdonsagot kellett mondania annak aki epp soron volt, hamiben szeretne erosodni, gyarapodni. Ezutan a tobbiek kezratetellel megerositettek, kijelento mondatokkal mondva, hogy "milyen sok van abbol az adott tulajdonsagbol neked", ezutan felelmelve az illetot, korbevittuk a termen, es finoman letettuk. Ezutan meghatodottan indult haza mindenki...

Ja, tenyleg, nem igen sikerult az elindulas...a kapuban egy 8-10 fobol allo embergomboc allt osszeolelkeve orakig a napsutesben, tartva egymast,tamogatva, olelve, szeretgetve egymast, beszelgetve...szoval ismet jo kis elvonulas tagjai lehettunk Zozoval, Sofia es Winnievel, orulok hogy reszt vehettem!

Tot: 0.341s; Tpl: 0.012s; cc: 20; qc: 91; dbt: 0.1072s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.3mb