Endress+Hauser day 2

Germany's flag
Europe » Germany » Bavaria » Munich
October 1st 2006
Published: October 10th 2006

Πήραμε πρωινό στο ξενοδοχείο. Στις 9:00 μια μικρή παρουσίαση στην αίθουσα παρουσιάσεων του ξενοδοχείου για να γνωριστούμε. Αναχώρηση για Μόναχο στις 10:00. Ξενάγηση στην αρχή με λεωφορείο και μετά με τα πόδια στην πόλη από έναν πολύ ευχάριστο ξεναγό τον Markus. Η ιστορία της πόλης πολλή απλή. Το μόνο που πρέπει να ξέρεις είναι ΜΠΥΡΑ - ΜΠΥΡΑ - ΜΠΥΡΑ. Α και για μια δυναστεία αλλά δεν θυμάμαι το όνομα της. Δεν πειράζει!!!. Η ξενάγηση ήταν καταπληκτική. Φαγητό στο Hofbräuhaus (το σπίτι του βασιλιά). Κόσμος, κέφι τρελό εκτός από τον ντράμερ που ήταν σαν γ....ο. Η μουσική μας φαινόταν ίδια συνέχεια. Εκεί μάθαμε το σκοπό προστ!!! Μας έφεραν να φάμε το λεγόμενο

ΚΟΤΣΙ

. Στο διπλανό τραπέζι διασκέδαζαν όμορφα πιπίνια. Αναχωρήσαμε για το Pfronten. Ένα καταπληκτικό θέρετρο δίπλα στις Άλπεις. Μείναμε στο ξενοδοχείο Krone και η ελληνική αποστολή χώρισε από τους υπόλοιπους που έμειναν στο Hotel Bavaria. Στις 7:00 φάγαμε στο Restaurant Schankwirtschaft ένα πολύ γραφικό εστιατόριο με καταπληκτικό φαγητό. Επιστροφή στο ξενοδοχείο για ένα ποτό. Μείναμε εγώ, ο Βαγγέλης και ο Νίκος όπου αδειάσαμε όλο το ουίσκι του ξενοδοχείου. Είπιαμε μέχρι και vat 69. Αυτό τα λέει όλα.

Tot: 0.125s; Tpl: 0.009s; cc: 10; qc: 48; dbt: 0.0431s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb