41.den - presun Sumava (stop rozmberk)

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 18th 2020
Published: December 7th 2020

Dnes super slnecny den.

Robime check out ale auto nechavame este na parkovisku.

Smer historicke centrum a neake tie sladke ranajky.

Zapadame do kolektiv cafe . Dnu dost ludi ale stolik sa nam uchadza.

Idem sa postavit do radu, reku nieco objednam.

Po 5min som pri pokladni a baba mi hovori, ze si mam ist nazad sadnut, pri pokladni sa len plati.

Tak cakame a cakame a cakame. Okolo chodi jedna baba, ta len zbiera a roznasa. No objednat si u nej nemozme.

Nasrani po 10min sedenia odchadzame. Fakt uroven.

Nakonec parkujeme o kusok vyssie, zapa caffe .

Pochutina dobra, obsluha tiez, no kedze centrum tak ceny vyssie.

Posledne fotky a hor sa na juh.

Popri vltave smerujeme k mestecku rozmberk nad vltavou.

Ideme len sem kvoli tomu, ze mame kopu casu.

Parkujeme na namesti, hned k nam prichadza miestny obcan a kasiruje nas za parking.

Miestny obcan asi z vpp.

Slapeme k miestnemu hradu, ten zvonka fajn, no do muzea sa nehrnieme, ono i tak prehliadka je az za hodinu.

Vyhoda, da sa ist na nadvorie, kde je velmi slusne free wc.

Oproti sidli skoliace centrum ceskej posty. Fakt luxusne zazemie.

V tejto dedinke je tiez velmi dobra zastavka pre vodakov. No po tych uz nikde ani slychu, predsa je len uz polka septembra a drbnute covid opatrenia.

Nasadame a roznymi cestickami 2.triedy ideme smer nas ciel Horni plana.

Na normalnu cestu sa napajame vo vyssom brode, tu je dalsi klastor ale ten prechadzame bez zastavky.

Cestou v lese sa splhame k certovej stene.

Odprakovavame auto a pohodovou cestickou ideme na tuto vyhliadku. No nic super sa nekona. Akurat sme sa snazili najst neake hriby.

Dalsia zastavka je v lipno nad vltavou.

Z neho vyraza vyhliadkova lod po nadrzi lipno. Ufujazdila nam pol hodinu pred nasim prichodom.

Nadrz ozaj obrovska aj s ostrovcekom.

Obed vybaveni tiez pri lipne ale tentoraz v dedinke frymburk.

Auto nechavame na parkovisku na hlavnom tahu a pesi idem do centra dedinky, kde je park a po jeho oboch stranach penziony zvacsa spojene s restikami.

Dost cyklistov tu je.

Obed bol fajn ale obsluha moc privetiva nebola.

Cestou same ubytka.

Napraskany popri obrovskom lipne prichadzame do nasho ubytka Penzion u pesku .

Auto odstavene pri parku.

Vstupujeme do obchodu s rybarskym nacinim. Predavacka vola majitelke.

Ta na nas hned nemecky, kedze to objednavala julia.

Domaca posadnuta covidom. Treba dezinfikovat ruky, rusky.

Jej dcera studuje v prahe, kde je najvacsie ohnisko. Nuz po prichode domov dala dceru pod zamok, do karanteny.

V ceskom krumlove jej chybaju azijsky turisti, vraj bez nich neni krumlov krumlovom. Teda divny nazor.

Este k cinanom v krumlove. Vela cinanov tam ma svoje obchody cisto len pre cinanov (luxusne obchody, ubytka). No a aby sa tam sikmooka elita citila ako doma, vozia z ciny studentky co tu brigaduju ako predavacky. Predavacky to iste, som si tak myslel v duchu.

Ubytko stavane hlavne na lyziarov, rozne susice na topanky, specialna miestnost na lyze.

Prieskum dedinky kde nic neni.

Davam paradnu tocenu zmrzlinu z dveri.

V parku sedela miestna alkoholicka elita, ked sme sli okolo, tak v smetiaku kopa flasciciek od alpy. Lacny alkohol bezdakov.

Cukru v krvi mam malo, tak sup ho do kavarni u troch kocek .

Dnu nemci co si chceli objednat ale mlada baba nerozumela ani posunkovej reci, no prisla druha a ta zvladla vsetko bez problemov.

U nas problem nebol ziadny, na slnecnej terase vychutnany spic s kapucinom.

Plny energie smer plaz.

Z restik tu funguje len jedna a aj ta len do 21/00. Cul je plna cykloturistov.

Prichadzame na peknu pieskovu plaz.

Mensi relax a nasavanie vidieckeho zivota.

Je tu i kompa co prevaza ludi/auta na druhy breh. Listky sa kupuju v automate. Kto by to bol povedal na takuto zaprdenu dedinku.

Popri lipne fajn cyklo cestou ideme az ku zel. stanici. ta prti a bez obsluhy.

Zajtra ju vyuzijeme.

casu kopa, no nic moc co by sme tu vedeli robit.

Ideme teda omrknut miestny stadion.

Tam nesmie chybat otvoreny bufet.

Tetula bez ruska, sak dedina.

Objednavam pivecko ostravar, dalsia dobra znacka.

Ostavame sediet vonku pri stoloch.

Domaci hned zavetrili, ze sme neni zdejsi. Nenapadne po nas pokukuju.

Co sa tyka piva, tak rozdiel v cene 10kc oproti centru dedinky resp ostatnym tur.centram. Hold domaci kraj.

Pomalicky zacina zapadat slnko, tak rychlo nazad na plaz nech ho stihneme.

Zapad fajn ale riadna kosa.

Stihame len tak tak potraviny. Kupa lososa, zemiakov, vina a sup ho na ubytko spravit dobru veceru.

zajtra celodenna tura spojena s navstevou nemecka a rakuska.

Tot: 0.071s; Tpl: 0.013s; cc: 8; qc: 24; dbt: 0.0336s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb