29.den - presun brno

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic » South Moravian Region » Brno
September 6th 2020
Published: November 17th 2020

Rano balim veci do auta, tentokrat kontrolujem 2x ci mam vsetky suciastky na stan, i ked v stane asi spat nebudeme, predsa je uz len chladnejsie ale pre istotu.

Tankujem lacny benzin na sintavskej pumpe dalioil , kde sa snazim kupit aj mesacnu cesku dialnicnu znamku.

No tu problem, obsluha nevie ako vyzera ceska mesacna znamka. Tak skenuje kazdu cesku znamku az nachadza tu spravnu.

Nadzr plna, znamka kupena a moze sa ist smer ba a odtial brno.

Cesta ubieha rychlo, na pispauze idem nalepit cesku znamku. No a tu zistujem problem. Obsluha mi ju na pumpe neprederavila, no parada. Fakt dobre vyskolena predavacka na sintavskej pumpe.

Nuz tak datumi prepichujem perom a ak ma nahodou zastavia policajti, tak im ukazem este blocek a neako to proste zahovorim.

Prekracujem hranice a uzivam si paradnu cesku dialnicu. Ups tak toto bol prispevok z buducnosti. Dialnica furt betonova, kazdy prechod betonom je riadne citit, zas ale clovek ma zdarma masaz.

Prichadzam do rozkopaneho brna, prenosne dopravne znacenie ma naviguje do obchodneho domu vankovka , kde je prva hodina parkovania gratis cez tyzden, cez vikend gratis furt, co je moj pripad kedze je nedela..

Povodne som chcel zaparkovat priamo pri bus stanici oproti hotelu grand (sem chodi regiojet a flixbus), no niemandos z cl mi radsej odporucil vankovku, bo oproti hotelu je to vraj peklo.

Mobil prepinam z letoveho rezimu na normalny. Takze siska ma po rakusku najde v cesku.

V obchodnom centre vyuzivam spoplatnene wc. Clovek hodi peniaz do masiny, vypadne mu listok a ten nasledne odovzda hajzelbabe.

Cesko je fajn, ziadne rusky v obchodoch. Konecne v slobodnej zemi.

Julia uz caka na nastupisti. Zvitanie sa a nazad na blizke parkovisko. Inak v nedelu parking v okoli hotela bezproblemov, no ale to som nemohol vediet.

Cestou volam do ubytka apartment brno reissigova .

Vdaka rozkopavke v okoli vankovky zle odbocujem a tak si robim nedobrovolne kolecko na parkovisko vankovka a opat ho opustam.

Ubytko je dost mimo centra ale to nevadi.

Vadi akurat problem s parkovanim, je tu platene, i ked o ulicu dalej je uz free.

Zvitanie sa nie z cesky vyzerajucim majitelom.

Zvonka budova nic moc, schodisko tiez nic moc avsak apartman uplne genialny.

Dvojpodlazny byt, dole je kuchyna s obyvackou a mini spalna, hore dve izby a balkon. Uplne super ubytovanie a super majitel..

Vyplacam ho v eurach, kedze ceskych korun moc nemam. Majitel mi este vravi, ze mozem parkovat na platenom parkovisku free, platbu spravi za mna. Tak uplne super.

Blizko ubytka je aj kaufland. V nom robime nakup.

Julia sa ponukla, ze mi spravi neskory obed.

Ah uplne skvely pocit ist do obchodu bez ruska.

Zacina spolocne varenie, teda ja skor pozorujem, nez varim.

Jedlo vegetarianske avsak chutne.

Julia sem prisla z prahy, do prahy zas z chorvatska. V prahe bola dve noci avsak pocasie mala nahovno, tak zvacsa bola na izbe. Tu je pocasie tiez naprt, zacina prsat.

Vecer vsak dazd ustava a pesibusom ideme do centra.

Pri parku luzanky je neaka akcia, dost mladych ludi s pivom v ruke a hlasna hudba, no my pokracujeme dalej do centra.

To dost vyludnene.

Opat zacina poprchat a do toho velka zima.

Na zelenom trhu skupinka popijajucich bezdomovcov.

Parkujeme v potrefenej huse .

Tento podnik mam rad, fajn jedlo, dobre pivo a fajn obsluha.

davam si jednu z ceskych klasik, svieckovu. Mnam.

Dazd ustanal, tak nazad na ubytko.

Vecerne uprsane brno moc neocarilo. Avsak za dobreho pocasie je super.

Na ubytku uz len spanok.

Juh chorvatska je omnoho lepsi ako sever co vravela julia. Zo zadaru pokracovala do splitu a odtial si spravila par daytripov. Plaze vyzeraju skutocne ako plaze, ziadne betonove obludy.

Nuz niekedy nabuduce to pojdem omrknut, teda iba ak budu obmedzenia v inych statoch. Inak dam z balkanu prednost ciernej hore ci skusim ako chuti albansko.

Tot: 2.683s; Tpl: 0.016s; cc: 11; qc: 32; dbt: 0.0364s; 2; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.3mb