Praha-Moskva-Hanoj

Europe » Czech Republic » Prague » Kobylisy
December 3rd 2014
Published: December 7th 2014

Total Distance: 0 miles / 0 kmMouse: 0,0

V úvodní kapitole se seznámíte s našimi dvěma hrdiny, kteří se vydají se dvěma modrými bicykly do Vietnamu, jenž chtějí za dva měsíce projet od severu na jih. Tento dopravní prostředek sbalí do krabic a letecky se přemístí přes Moskvu do Hanoje.

Balení kol do vhodných krabic nám zabralo více než 32 hodin (podívat se můžete zde
). Váhový limit Aeroflotu je 24 kg na jedno odbavené zavazadlo. Vzhledem k tomu, že jsme převáželi zásilku kila salámu a kila lázeňských oplatek a kola včetně nosičů váží kolem dvaceti kilo, moc dalších věcí jsme už nepobrali. Večer před odjezdem jsme se dívali na naše krabice, zprávy, sebe navzájem a s hrůzou sledovali, jak z nebe padají kusy ledu a přimrzávají na vozovce... Bylo zjevné, že bez automobilového převozu na letiště se vzhledem k rozměrům krabic neobejdeme, ale jak dlouho takový převoz v těchto povětrnostních podmínkách bude trvat , zůstávalo v nejistotě. V půl sedmé ráno jsme naložili zavazadla i sebe do Mlynářovic vozového parku a naši dva osobní řídiči nás včas a bezpečně zavezli na letiště, za což jim tímto ještě jednou děkujeme.

Vzhledem k výrazné časové rezervě jsme si prostřeli k snídani a následně se se zatajeným dechem vydali k přepážce Aeroflotu. V našich myslích existovaly 3 verze: kola nám vezmou zdarma, tak jak nám tvrdili do telefonu, kola vezmou za příplatek 100 Euro, nebo nám je vůbec nevezmou, protože krabice přesahují maximální rozměr uvedený na internetu. Jistě tušíte, kdo počítal se kterou variantou... Každopádně u přepážky jsme se snažili tvářit děsně suverénně, a tak nám krabice vzali zdarma bez mrknutí oka. Potom jsme si s naší opravdickou kamarádkou připili na sláva nazdar výletu, navoněli se v duty free shopu, ukázali zděšenému kontrolorovi zavazadel, že v příručním zavazadle nemáme rozbušku, ale šikovně srolované duše, nasedli do poloprázdného letounu a nechali se přemístit do Moskvy. Tam nás uvítal Burger King a Putinovy podobizny na rozličných upomínkových předmětech. Po pár hodinách čekání jsme nasedli do 777 a následně spali, jedli a užívali jsme si překvapivě bohaté nabídky filmů, seriálů a her.

Ahoj!

Tot: 0.096s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 53; dbt: 0.0412s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb