Zabaleno - Připraveno - Odjezd

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic » Pardubice Region » Pardubice
January 17th 2020
Published: January 17th 2020

Je pátek, den před odjezdem na mou vysněnou cestu do ráje. Nervozita stoupá, zároveň radost, že se konečně podívám na druhou stranu světa. Stále tomu nemůžu uvěřit, že už je to tu.

Proč vlastně Nový Zéland, říkáte si asi. Ne, nejsem zarputilým fanouškem Pána Prstenů a netoužím po návštěvě turisty velmi vyhledávaného komerčního Hobitína. Rozhodně mě ale zajímá unikátní scenérie zachycené v této úspěšné filmové adaptaci Tolkienových románů, ale nejen ta. Nový Zéland mi v mnohém připomíná mé oblíbené Skotsko. Nádherné zelené lány, na nichž se pasou stovky nebo možná spíše tisíce oveček (na Zélandu je jich tolik, že na 1 obyvatele připadá 9 ovcí). Jedním z mých nejoblíbenějších filmů je historický snímek Statečné srdce, příběh o skotském hrdinovi, který obětoval svůj život pro svobodu Skotů. Jsem nadšená skotským patriotismem a právě to mi v mnohém připomíná Novozélanďany a jejich lásku k vlasti a přírodě. Na Novém Zélandu se nachází městečka odkazují na skotskou historii jako třeba Dunedin.

Zkrátka se už moc těším až poprvé vstoupím na jejich zem, až se seznámím s jejich kulturou, ochutnám jejich speciality, uvidím jedinečnou flóru i faunu!

Tot: 0.098s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 52; dbt: 0.0504s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb