23.den - presun vieden (zadar)

Croatia's flag
Europe » Croatia
August 31st 2020
Published: October 19th 2020

Ranajky vybavene na ubytku a cakanie do check outu.

Vonku ako vcera i dnes veterno a slaby dazd.

Klasika ako vcera, stare mesto.

Tu navstevujeme ovozel trh. Ten je vonku, treba dodrziavat odstupy, na zemi su dokonca pasky ale nik to neriesi. Do haly kde sa predava maso a ryby je povoleny vstup len s ruskom.

Rybich trhov sme uz videli dost, tak nas to nelaka a pokracujeme k vcerajasej plazi.

No daleko sa nedostavame, bo riadna leja.

Parkujeme vo fajn kaviarne art kavana . Obsluha trochu popletena ale kapucino a zakusok chutny.

Vonku riadne leje, no postupne dazd ustava, tak pokracujeme k plazi kolovare.

No po prichode sa opat spusta dazd.

Skovavame sa v kupole Imperial Fountain.

Kupola je hned pri mori, par ludi sa i v dazdi kupe.

Znackujem si tu teritorium.

Dazd ustal , sup ho na bus stanicu.

Dokupenie jedla na dnesnu noc vo viedni a na zajtrajsie ranajky.

Julie som od michal5 zohnal zlavu 10perc na flixbus. Tu rozdava mastercard ked sa clovek prihlasi do ich programu .

Na bus stanici nesmiu chybat rozne individua. Jeden fetak 3x od nas pytal peniaze, si chuj nepamatal, ze u nas uz bol.

Listok na letisko kupeny v pokladni bez problemov avsak na info prepazke bola velmi ale velmi neprijemna slecna.

Julia odchadza bus skorej smer split. Mensia rozlucka a adios.

Mne ide bus velmi skoro okolo 18/00, pritom let mam az nieco po 21/00. Bohuzial neskorsi spoj nejde.

Bus prichadza nacas. Klasicka harmonikova mhd. Vodic listok ani nekukal.

Sofer mal okolo seba natiahnutu priehladnu foliu, bo covid. Ruska v buse povinnost ale ludia si s tym hlavu nelamu tak isto ako v medzimestych busoch az na vynimku flixbusu zo zahreba do rijeky, kde druhy vodic kazdemu striekal dezinfekciu na ruky a to i po par minutovej pauze v onicom dedinke delnice.

Zadar letisko je uplne prtave a nic tam neni.

Neni dovod ostavat pred securit, ta prebehla s problemami, bo jebnuty securitaci.

Najskor mi kazali si nasadit masku, vo viedny cez security nebolo treba, potom ma pica poslala nazad, bo som si batoh neposunul na pohybli pas co ide do rtg. Ako vsade na svete to vzdy posunu pracovnici len tu nie. No jebnutost

Pred gatom mini duty free. Sedadla studene.

Ludia mali na sebe masky, ja som na to drbal a nik ma neupozornil nech si ju nasadim.

Povodne som chcel vyuzit aj salonik, mam este jeden vstup za 10usd cez dragon pass ale vraj sa totalne neoplati v tejto covid situacii. Vyuzijem vo viedny ci na malte.

Boarding a odlet v pohode.

Na mojom strednom mieste sedel chalan, no nechal som ho tak, sadol som si pekne do ulicky, kde je viac placu.

Po pristati vojenska kontrola. Vsetci stali v prvych dvoch radoch, pritom 3 a 4 boli volne. Tak som sa tam supol.

Vojak kuka moje vypisane tlacivo, pyta bus listok, ukazujem mu v mobile. No chyba mu tam meno cestujuceho, proste netreba (slovak lines). Rozmysla a pusta ma na rakusku podu aj s mojim tlacivom, ktore si mal nechat. Teda aspon pri poslednom lete co som absolvoval z cervenej krajine si ho nechavali.

Nejdem smer exit vienna ale smer gate f.

Tu su fajnove gauce na spanie. Ludi pomalo, tak neni problem najst miesto na spanie.

Tlacim do seba este ryzovu cokoladu, rusim listok na bus smer ba a zaspavam.

Tot: 0.06s; Tpl: 0.023s; cc: 8; qc: 22; dbt: 0.0175s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 2; ; mem: 1.2mb