33.den - tirana (na vrchol dajti)

Albania's flag
Europe » Albania
July 5th 2021
Published: September 22nd 2021

Dnes mame na plane vrchol dajti.

Oproti zastavke busov na letisko, odchadza bus az k lanvoke co smeruje na tento kopec.

Bus neni vobec plny, vyskakujeme na konecnej, i ked tam na nas nieco sprievodca pokrikoval.

Pesi ideme asi 10.min k startu lanovky, kupujeme jednosmerny listok, nazad chceme ist pesi.

Lanovka naozaj dost dlha pekny vyhlad na cele rozsiahle mesto.

Pri lanovke rozne atrakcie, minigolf, jazda na koni, strielanie z kuse a ine.

My vsak pokracujeme dalej po znacenej trase k rozpadnutemu domceku na vrchole (mapy.cz)

Miname najskor opusteny hotel, ktoreho prve podlazie momentalne sluzi ako chliev.

Stupame do kopca lesom, obcas luka, no ziadne vyhlady.

Dostavame sa na lesnu cestu pre auta, tie chodia hore na meteo stanicu, pred nou je aj nas ciel.

Fakt uplne nenapadna odbocka a sme tam.

Genialny vyhlad na vsetky svetove strany, na jednej cele mesto ako na dlani, na druhej krasne tyrkysove jazero bovilla.

Zacina sa zatahovat, tak rychlo nazad dole, no dazdu neutekame a chyta nas riadny lejak.

Totalne premoceny parkujeme v opustenom hoteli. Nenormalne leje, sme premoknuty na nitku.

Dazd ustava, rychlo presun k lanovke.

Ta vsak nejde, bo zas sa spustil mega dazd.

Tu stretavame jedneho chalana zo vcerajsej tour.

Kupujeme listok na spiatocnu cestu (ziadna zlava ak by clovek kupil hned spiatocku), bo pesi veru dole nejdeme, vsetko je rozbahnene.

Rusime nas plan navstivit bunkart co je pri lanovke. Sme totalne premoceny.

Chytame bus a nazad na ubytko.

Po vysuseni sa idemeest do stareho bazaru, tu stretavame v restike chalana z lanovky, tak si prisadame.

Vecer opat socializacia, tentoraz som si kupil uz viac piv.

Sikmaci riadne opily, hlavne taiwanec. ten musi prerusit svoje putovanie, bo jeho dcera je chora a nechce ist na operaciu, tak ide domov aby ju presvedcil.

Neskor prichadza rusko azer par. Rus je riadne pod parou, tak robime druzbu. On i ta jeho frajerka su tak trochu nacionalisti. Snivaju o velkom rusku, o tom ako vsetci budu rozpravat rusky. Ona totalne odmieta ang.

Boli asi mesiac na rainbown festivale v albansku. Tam spali len v stanoch, ziadna elektrika ci neake vymozenosti modernej doby. Kupali sa v rieke, lovili a tak podobne.

tirana

Tot: 0.665s; Tpl: 0.018s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.3754s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb