20.den - Nanning

Asia
September 26th 2012
Published: March 20th 2013

dobre vyspaty som sa siel oholit,starsi japonec uz bol zas v lobby.Zabalil som dvd a siel na postu.cena 11.4rmb to neni vela,len dufam,ze to dojde.Aspon by som mohol v klude vymazat kartu vo fotaku.Posta bola este zavreta,otvarali az za 5 minut.Dal som si zatial ranajky,neake plnene cesto 2ks za 2.5rmb.Na poste mi dali strasne vela znamok.na obalke je viditelna len adresa,ostatne je vsetko polepene znamkami.Romyslam ci si mam kupit taku striebornu tehlicky,je na nej drak za 560rmb.Musim to vypatrat na nete ci sa to oplati kupit,ale to by znamenalo dalis vyber,bo uz moc penez nemam.Musim sa na to vyspat.Este napisem jeden den dennika a pojdem do guanxi muzeam.

No nakoniec som siel do scifi technologic muzea,to bolo blizsie ,v pohode na pesaka.Z vonku je to famozna budova,ale zvnutra to stoji za hovno,je to robene pre deti,su tam seliake stroje,ked nimi tocite tak sa veci hybu,proste taka vyuka pre deti.skoda 20rmb .

Vonku pekne pecie,cinanky vytiahli dazdniky proti slnku,su to tie iste co nosia proti dazdu.Kupujem si bambus na jedenie,ma asi pol metra za 2rmb.nevladzem to zjest,zjedol som asi 5cm a trochu ho poohryzal.jaj neni to bambus ale cukrova trstina.Je to super sladke.na hosteli sa davam do reci s japoncom a cinanmi.Pojdeme spolu na veceru.Cinan ide buduci rok do ciech,to je zaujimva vsetci chodia len do prahy.

Sme v meste,vedie nas jeden skuseny cinan,ideme na miestny trh.Zakotvujeme v restike,objednava mi jedlo,prakticky kazdemu objednava,vraj je to pochutka.Nudlova polievka s morskymi priserkami.Su tam chapadla,male chobotnicky,zelenina,vajcia a nudle.Moc mi to nechuti ani jedne cinanke ale 3/4 som zjedol.So mnou nas je tam 6,dvaja cinania vedia trochu po anglicky ostatny nie.Po jedle sa zastavujeme na sladky napoj,nic moc.na trhu je vsetko mozne,rozna zelenina,exoticke ovocie,morske riecne ryby vsetko nachystane ma okamzite podavanie,staci si vybrat a hned vam to spravia.Dokonca je tu aj maly krokodil.Normalne maso je hodene len tak na pulte,neni chladene ani nicim prikryte.Cinania su prekvapeny,ze som este hladny.Stojime pri taivanskom hot dogu,taivanka zistuje odkial som a ako sa u nas povie hotdog.Hotdog sa sklada z ryzoveho rozku,resp.cesta,mini sladkej klobasy a posypoveho materialu.Klobasa bola fajn ale to ryzove cesto nie.Chybala sol.

Skupinka ide na nakup do valmarktu.Mega obchodny dom.Tu sa stracame ale neskor sa nachadzame.Ceny skoro ako u nas,nieco lacnejsie nieco drahsie.Red bull tu stoji zhruba 60centov.Po nakupe si este davame kokosovy napoj.Je to vnutro kokosu zriedene s trchou vody,uplna spica,zajtra si to dam znova.Po prichode na hostel zacina mala party.Vytahujem hrusku,japonec vino,cinan palenku a piva.Pijeme a pozerame cinanove a moje fotky.Vino bola zbrnda,palenka humus a pivo tez nic moc,ale dalo sa,mozno keby bolo chladene bolo by lepsie.Hruska je pre nich dost silna.Cinan ide na bicykli z tibetu.Paradne fotky,uz viem kam chcem ist nabuduce.Ma tam aj fotky z mongolska,taktiez nadherna krajina.

Idem spat oni idu este von,ale ja som uz trochu pripity,som tu z nich pil najviac,oni len pivo,ja som testoval vsetko.na hosteli som neviel ziadnych bielych,iba jednu babu aj ta bola len na jednu noc.Vacsina ludi je tu len na jednu noc,vsetci idu na dalsi den do vietnamu resp do guilinu.

naklady

zemiakova placka - 2rmb
sladky napoj - 3rmb
taivansky hot dog - 10rmb

fotky

Tot: 0.09s; Tpl: 0.036s; cc: 11; qc: 23; dbt: 0.0121s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.2mb