As griztu!

Asia
April 13th 2011
Published: April 13th 2011

Dzoziko keliones slenka i pabaiga.... Aplankyti 67 miestai ir 44 salys. Europa, Afrika, Azija.. Atlanto, Indijos vandenynai ir Ramusis. Suzinojau ir pajutau, kas yra juros liga, išgirdau apie Somalio piratus is pirmu lupu, igulos nariu, kurie buvo užpulti. Paskutine mano stotele balandžio 21 d. Dubajus, ankstyva ryta jau sedesiu lektuve, kuris trauks link Lietuvos.
Kelione prasidejo Europoje, grazi Ispanija, dar grazesne Graikija, nesupratau, ko lietuviai verziasi i Turkija, nesvaru, amzinas gariunu turgus. Afrika, Afrika, Afrika... Vargingas krastas ir dar vargingesnes gyvenimo sąlygos. Vaiku dideles akys, kai pamato tusinuka ar saldaini. Teisa Pietu Afrika visai kita Afrika, cia jau egzistuoja tikra civilizacija, nakti aplankytas skotiskas bariukas, jaunimas linksminasi. Graziausios Indijos vandenyno salos: Madagaskaras, Maldyvai, Seiseliai, žydras žydras vandenyno vanduo. Pirmoji žiemos diena sutikta besipliuškenant Atlanto vandenyne, žiemos kaip ir nemaciau, kol pasiekem Japonija, nors +15 nepavadinsi žiema. Honkongas – New York‘as Azijoje. Hosiminas man asocijuojasi su motociklais ir motoroleriais, cia ju daugiau nei automobiliu ir vaziuoja jie bele kaip. Kaip gidas pasake, ar zalia, ar geltona, ar raudona šviesoforo spalva – mes vaziuojam, todel pas juo ir kamsciu nera, bet man reikėjo daug drasos, kad galiausiai galeciau pereiti gatve. Po sios keliones zinau, kas yra tailandietiskas masazas, Bankoke ji isbandem. Zinau, kas yra naktinis turgus Azijoje, Keelung ji teko aplankyti, kai matai tiesiog tiesiai ant gatves plaunamus indus ir cia pat tuose induose taip pat ant gatves gamina valgyti - kazkas baisaus, jokios higienos ir galiu tiksliai pasakyti, kad tai ne man, net ir maisto to bandyti nesinori, nes mano skrandis neatlaikytu.
Singapūras – sukaustytas taisyklių krastas, bet del siu taisyklių jis ir vienas svariausiu miestu pasaulyje. Šanchajus – made in China ir viskas tuo pasakyta. Visa laivo igula prisipirko žaisliniu valdomu malūnsparniu. Paziuresim kiek ilgai maniškis skraidys pas sunena namuose. Mianmaras – cia praleistos trys paros, is tiesu nebuvau suzaveta siuo pasaulio krasteliu. Kaip gidas sake, jie priima US dolerius, bet tik naujas kupiūras, reikia jums pamatyti, kaip atrodo ju pinigai, nezinia, kiek ranku ta kupiūra liete. Bet zmones cia bizni is nieko gali padaryti. Priejo viena moteriške su narveliu pilnu mazu pauksciuku, nori paleisti pauksciuka i laisve – duok doleri. Japonija, dabar ji sukresta ir užpilta cunamio, pries ji lankemes Nagasakyje, mazas ir jaukus miestukas. Po apsilankymo jame teko pakeisti laivo kursa, nes Japonija sukrete zemes drebėjimas, bet ja susizaveti uzteko ir vienos dienos. Pasukom link Indijos. Trys dienos juroje, o ji kaip niekad rami, žydras vanduo kaip stiklas, ne vienos bangeles. Pasiekem Indija, cia blaskysimes kelias dienas, o tada mano kelias suka link gimtines. Europa man labiau prie sirdies.
Viena pasaulio puse pamatyta, liko pamatyti – kita puse.
Lietuva, as griztu!

Tot: 0.255s; Tpl: 0.013s; cc: 6; qc: 45; dbt: 0.0553s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1.1mb