58.den - presun do hatu builico

Asia
March 27th 2018
Published: March 29th 2018

Rano sa potvrdzuje moje podozrenie, cas mi ide o hodinu pozadu.

Nuz kedze o2 tu nema signal nemal mi ho ako mobil nacitat.

Ranajky sa podavaju v blizkej kaviarni.

Ked som nadaval na mini ranajky v indonezii tak toto tu prekonalo asi vsetko. Na stole kava, maslo (nie prave), dzem a dve mini zemle. Ah zlate turecko a jeho svedske stoly.

Dalsi sok prisiel pri plateny, davam mu 50ku, odbieha ju rozmenit a vracia mi 20ku. Hej, hej co to? A ty neplatis za dve osoby? No veru nie.

Podotykam australcanka spala vo vlastnej izbe.

Po rozlucke blatistou cestou smer hatu builico.

Na namesticku kupujem v mini pekarny neaky proviant. Nevim kolko som platit, dal som jej vybrat z hrsti ale vac jak dolar to nebolo.

Cesta ako som spominal blatova (robia tu fungel novu) za dedinkou skusam stopa. Nakladiak mi ukazuje, ze ide iba kusok. Po chvili za nim (9.20) ide bus. Stopujem ten teda.

Dnu je to riadne napratane, hned som za exota.

Po par km, pispauza a pokracovanie do kopca kde uz nabiehame na normalnu cestu.

Davam sa vylozit pri odbocke do hatu builico (pri prvej, je tu este dalsia ale ta je dalej).

Vybercimu davam 0.5 usd, malo to nebolo, inak by sa ozval. A ci vela? Mozno, nevim.

Po vystupeni sa mi prihovara chalan z dili. Ale klasicke otazky. Pracuje tu pre neaku organizaciu pre lesy. Potom este stara babka co vi po anglicky napocitat do pat a furt mi to opakuje.

Kukam na chalana, vyzdvihuje ho hilux a idu mojim smerom. Juj mohol som mat odvoz. Takto ma caka 18km slapania.

No nist, ide sa na to. Obloha modra, slnicko mi prazi na chrbat, okolo paradne zelene kopce, udolicka s dedinkami.

Cesta je v pohode, obcas stretnem aj ludi alebo zvierata. Zvacsa kone.

Uplne paradna krajina. Vobec nelutujem, ze idem pesibusom. Stupanie je len mierne.

Dostavam sa do prvej dedinky. Na ceste maly skolaci, hned predomnou zacinaju utekat.

V skole na kopceku pri ceste plno deti, ti odvaznejsi pozdravia, ostatny sa skovavaju.

Ked vytiahnem fotak tak vsetci prchaju.

Podla mapy v dedinke zabacam doprava, opat len ja a hory.

Obcas clovek.

Dalsia dedinka a deti opat predomnou utekaju.

Neskor su uz smelsi jedinci a v pohode idu oproti mne.

Stretavam tlupu deti co ide s bandaskami pre vodu.

Jeden je uplne drzi a krici dolars a buchne mi s rukou po batohu.

S usmevom mu po slovensky poviem ci mu uz ozaj jebe. On len prikyvuje.

V dalsej dedinke kopa ludi. Idem to preskumat blizsie. Opat hazard, na zemi plachta s vytlacenimi kartami, kazdy stavuje na tu svoju a caka ci sa z balicka vytiahne jeho stastna.

Najskor som myslel, ze uvidim kohutie zapasy, bo par ludi ich tam malo, no sklamanie, len hazard.

Pred cielom sa cesta uz trocha kazi, uz je viac blatova ale v pohode.

Tu su uz deti odvazne a zdravia gud afternun. Niektory pridaju how are you or whats your name.

Jeden chalan by aj chcel komunikovat ale ang nic a u mna zas jeho rec.

Nakonec serem na hladanie celeho antonia resp free ubytka na konci dediny a kotvim v jedinom oznacenom ubytku Pousada Alecrim Namrau.

Tetula mi dava na vyber balicky. Ubytko 15usd, ranajky a vecera 20usd a po spytani sa len na veceru 18usd. Berem tuto moznost, som zvedavy co ma caka za jedlo.

Hned fasujem caj, davam dva pohariky.

Prichadza zrejme knaz, dve mnisky a este par katolicek.

Nacvicuju si tu neake pesnicky do kostola.

Davam teplu sprchu. No ale je to kyblova sprcha. Do lavora napustim vrelu vodu z ohrievaca, tu zmixujem so studenou a uz sa kyblujem.

Tak ako v dili aj tu som bez uteraka. Ten ostal spolu s ostatnymi vecami v daterra ubytku kde ma to caka oprate. Pocitam, ze rucne pranie, takze asi nic moc vonave ako na filipinach.

Po sprche vybehnutie na terasu ale je v chladku tak nazad do velkej jedalne. Pisanie dennika a citanie knihy.

V mojej izbe su tri postele a velmi hruba deka, ocakavam teda chladnu noc.

Skusal som celovku a svieti zrazu naparadu. Nakonec stare baterky boli asi aj dobre len som ich slabo zatlacil, no co uz.

Ono totiz vzdy jednu vytiahnem aby sa mi sama od seba v batohu nezapala.

Fnuk moj dres bili andeli po navrate domov asi pojde do kosa 😞

Mohli by mi futsalisti dat jeden gratis za ich reprezentaciu vo svete 😊

Zastavil sa tu aj mlady chalan ci nepotrebujem na zajtra guida, vravim nie, ok. Len ma zaskocil pozdravom a poznamkou see you tomorrow morning.

Zajtra budik 2.45, z ubytka vypadnutie najneskor 3.15 nech stihnem vychod slnka. Dufam, ze to za to bude stat, bo mt.kelimutu sklamal.

Na zapad veru nejdem, sa z jednej strany stahuju mracna, hadam nic z toho nebude.

Dedinu tez nejdem skumat, sa mi nechce a z vyhladu co mam z ubytka su tu len domy,mini policka a prasne cesticky resp blatiste.

Na polickach ludia pestuju zvacsa kukuricu, videl som nieco podobne ako kapustu resp salat.

Vedla stavaju na dome krov. Ale nie drevenny ale s cd a ud ( sadrokartonova konstrukcia), na to pojde klasicky plech (jak u nas blachotrapez).

Fakt sa riadne ochladilo, nahadzujem dlhe novahavice a mikinu s kapucnou.

Nieco po 20.00 konecne vecera. Som myslel, ze tetula to tu bude varit ale priniesla ju na tackach z dediny.

Velka kopa nudli, ryze, dve vajicka a tacka zeleniny (samozrejme nie surova). Fakt kopa zradla, stalo to za 3usd, i ked kuratko by potesilo.

Polku ryze a jedno vajicko(mini omeleta) nechavam, fakt sa to nedalo zjest.

Do postele idem najskor v mikine ale neskor si ju davam dole. Hruba deka v pohode postacuje.

Naklady:

Caffe maubisse, singel, sprcha kyblova, ranajky : 15usd
2xkoblizky, 2xplnene buchty so slizami : cca 0.8usd (nevim presne kolko si zobrala z hrsti)
Bus kusok za maubesse - odbocka na hatu builico : 0.5usd

Tot: 0.071s; Tpl: 0.039s; cc: 9; qc: 21; dbt: 0.0124s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.2mb